Editörler : ya umutlarda biterse
06 Ağustos 2009 14:13   

Komşumdan internet şifresini aldım bağlanamıyorum

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?Neden bağlanamıyorum.

06 Ağustos 2009 14:16

mehmet_46
Şube Müdürü

kardeş sen sorunun ne olduğunu tam olarak yazmamışsın ki.öncelikle modem kablolu mu kablosuz mu?kablosuz modem ise bilgisayarının wireless i açık mı?sorunu tam olarak yazmazsan yardımcı olamayız diye düşünüyorum.

06 Ağustos 2009 14:35

yalnız hayal
Memur

Kablosuz ağ.Komşumdan şifresini aldım çok da iyi çekiyor.Bağlantının şifresini giriyorum bağlanamıyor diyor.üç blok ötede başka bir ağ var on a bağlanıyorum.komşuma durumu anlattım evine gidip kablolu da denedik o da olmadı.

06 Ağustos 2009 14:52

hppymoon
Memur

Nic sürücün güncel mi?

bazen ondan da kaynaklanabiliyor

06 Ağustos 2009 14:55

hppymoon
Memur

şifreyi girdiğiniz de herhangi bir hata mesajı alıyormusunuz?

genelde ingilizce olur ama ağ kartınız wpa şifrelemeyi desteklemiyor gibi bir mesaj..

06 Ağustos 2009 15:01

yalnız hayal
Memur

AĞIN adı ve bağlantısı yapamıyor diyor altta da sorun tanıla ve başka bir ağa bağlan yazıyor.Nic sürücüsü ne acaba?

06 Ağustos 2009 15:10

hppymoon
Memur

nic, ağ arayüz kartı,ethernet kart yani..

komşunuzda kullandığınız kabloda sorun olmadından eminmisiniz,onun bilgisayarında deneyip baktınız mı.kabloda sorun varsa kablolu bağlanma girişiminiz sonuç vermemiş olabilir.

diğer kablosuz ağlara bağlanabiliyor ama komşunuzunkine bağlanamıyorsunuz,modem ayarlarından kaynaklanıyor da olabilir,kullandığı şifre wep mi wpa mı bunu bi öğrenirmisiniz. bu arada şifreyi doğru girdiğinizden de emin olun(küçük büyük harf)hiç bir ağa bağlı değilken bağlanmayı deneyin.

06 Ağustos 2009 15:18

yalnız hayal
Memur

Onun bilgisayarında kablolu denedik nete bağlandı.Ben de modemde sorun olabileceğini düşündüm geçen hafta abim geldi nete bağlandı dedi.Şifresi wpa.Gerçekten çok komik ben başka ağlara bağlanıyorm.Onun internetine başka bilgisayarlar bağlanabiliyor.Fakat ben ona bağlanamıyorum.Kabloyu taktığımızda da bağlanamadım.İnternet kurulum cdsini yükledik yine olmadı.

06 Ağustos 2009 15:20

hppymoon
Memur

pardon ya wireless sürücün güncel olmalı..

06 Ağustos 2009 15:24

hppymoon
Memur

arkadaşım sen başka ağlara bağlanabiliyorsan,başkaları da komşununkine bağlanıyorsa aklıma komşunun seni engellediğinden başka bişey gelmiyor.

daha önce bağlanmışmıydın komşuna?

günahını da almayalım ama:)

kablolu bağlantı yaptında bağlantı hiç mi olmadı,yani bağlantı olupta internet erişimi de olmayabilir.

06 Ağustos 2009 15:27

hppymoon
Memur

bağlantı ayarlarını kontrol etmen gerekir bu durumda

06 Ağustos 2009 15:36

yalnız hayal
Memur

Engellediğini sanmıyorum sonuçta nete ortak olacaktım.Seni de uğraştırdım.Çok sağol.Şu bağlatı ayarlarına bakayım yardımın için teşekkür ederim.

25 Mart 2020 11:51

birtikci
Aday Memur

örnek diyalog

- komşu ya senin modemin sifresini versene rica etsem parası neyse yarısını öderim

- (içinden) ha ... /.... k git kendine internet al tabi komsu ne demek para mara da istemez yaz ......

- oh be beles internet buldum hemen eve gidip gireyim baglanamıyor vay ........ğu yanlıs vermis sifreyi

muhtemelen buna benzer bise olmustur

28 Nisan 2020 19:29

tolusa
Aday Memur
Hocam muhtemelen sizin ağa bağlantınızı sağlandı ama erişiminiz engellendi . Bende komşularım şifre isterken veriyorum ama nereye girecekler yasaklı yerlere giripte başıma bela alacakmiyim diye düşünerekten erişimlerini kapatıyorum . Bence sizde çok ısrarcı olmayın :)
28 Nisan 2020 19:30

tolusa
Aday Memur
Hocam muhtemelen sizin ağa bağlantınızı sağlandı ama erişiminiz engellendi . Bende komşularım şifre isterken veriyorum ama nereye girecekler yasaklı yerlere giripte başıma bela alacakmiyim diye düşünerekten erişimlerini kapatıyorum . Bence sizde çok ısrarcı olmayın :)
tolusa, 1 ay önce - Alıntıya git
adam 2009 da paylaşmış yeni cevap veriyoruz
03 Mayıs 2020 15:40

Vita Es Muorte
Genel Müdür

örnek diyalog

- komşu ya senin modemin sifresini versene rica etsem parası neyse yarısını öderim

- (içinden) ha ... /.... k git kendine internet al tabi komsu ne demek para mara da istemez yaz ......

- oh be beles internet buldum hemen eve gidip gireyim baglanamıyor vay ........ğu yanlıs vermis sifreyi

muhtemelen buna benzer bise olmustur

birtikci, 2 ay önce - Alıntıya git

11 sene sonra konu hortlatan arkadaşa saygılar. :)

23 Mayıs 2020 00:27

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

MAC adresi ile filtre yöntemi kullanılmış olabilir. Böylece, belirlemiş olduğu MAC adresi dışındaki cihazların ağa bağlanması engelleniyor.

Toplam 16 mesaj

ANKET
İdari izinlerin ve esnek çalışmanın 1 Haziran itibariyle sona erdirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?