Editörler : E.Kayı Han
06 Ağustos 2009 21:21

zabıt katipliği sınavı ile ilgili

arkadaşlar birçok konuya baktım ama göremedim bende katipliğe hazırlanıyorum ve ekimde sınav olacağı söyleniyor peki biz hazirandaki mülakat metinlerinden mi sınava giricez?? bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

iramazan
Memur
06 Ağustos 2009 21:23

mülakat metinleri dediğin hangileri? yapacakları klavye sınavında her yıl daktilografi kitabındaki metinlerden biri verilir, adaylar o metni yazmaya çalışır. mülakatta metin diye bir şey yoktur. mülakat sözlü konuşmadır.

iramazan
Memur
06 Ağustos 2009 21:25

sözlü konuşma :)

düzeltme:

mülakat sözlü sınavdır

koz23
Aday Memur
06 Ağustos 2009 21:26

cevapmı vermek istiyorsun yoksa yanlış kelimeleri bulup onlarımı düzeltmeye mi çalışıyorsun

koz23
Aday Memur
06 Ağustos 2009 21:30

sen anladıysan sanırım herkes anlar merak etme

iramazan
Memur
06 Ağustos 2009 22:48

sevgili koz23, benim bu sitenin en aptalı olduğumu söylemeye çalışmışsın. ama önce farkında olmanı istediğim bir şey var.

ben kendi yaptığım hataya gülüp onu düzelttim.

ilk mesajımın sonunda mülakat sözlü konuşmadır yazdım sonra ikinici mesajı yazıp, kendime güldüm ve mülakat sözlü sınavdır dedim.

richie
Daire Başkanı
06 Ağustos 2009 23:33

iramazan soruyu gayet güzel cevaplamış:)

mer_ve497
Şube Müdürü
06 Ağustos 2009 23:41

Eğer gerçekten önem verseydin ilanı dikkatlice okurdun ve de site de araştırma yapardın 1.000. kez sorulan soruya sabırla cevap veren arkadaşı kutluyorum.

koz23
Aday Memur
06 Ağustos 2009 23:54

mer_ve

ne kadar önem verip vermeyeceğimi senden öğrenmeme gerek yok ben göremediğimi belirttim ayrıca bu seni neden bu kadar rahatsız ettti ki

edulim
Şube Müdürü
07 Ağustos 2009 01:15

arkadaş ilk kez gireceği için sorması öğrenmek istemesi doğaldır yadırgamayalım,bizlerde vakti zamanında soruyorduk ve sabırla cvp veriyorlardı...iramazan bu arada "sözlü konuşma"güzeldi güldürdün beni de:)bi an o mülakat stresi geldi aklıma Allahım ne günlerdiiii...toplam 110 metin var sanırım daktiloğrafı kitabında ..onlardan biri çıkacak arkadaşım...

iramazan
Memur
07 Ağustos 2009 02:55

koz23 elbette istediğin her şeyi sorabilirsin, görememiş olabilirsin, görmüş fakat tam anlayamamış olabilirsin. bu site ve buradaki üyeler sormak ve yanıtlamak için var.

ama bu kadar agresif olmana gerek yok arkadaşım. burada kimse senin kusurunu bulmaya çalışmıyor. yazılan cevapları sakince iki kez okursan bir sorun olmadığını görürsün.

umarım bu mesajıma da "sen benim tek okumada anlamadığımı mı ima ediyorsun" diye yanıt vermezsin.

katip adaylarının girdiği uygulama sınavında yazmanı isteyecekleri metinlere de şu linkten ulaşabilirsin;

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=301422

başarılar dilerim.

mlsn
Aday Memur
07 Ağustos 2009 23:33

arkadaşlar sordukları metinler çok zor olmuyor. ben de sınava girdim haziranda ve çok kolay bir metin çıktı. ayrıca verdikleri metin kağıdında puntolar oldukça büyük rahatlıkla takip edebilirsiniz satırları bu nedenle endişelenmeyin. süre de sanki 3 dk dan uzun gibi rahatlıkla yetiyor 90 kelime için.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi