Editörler : Lanet
01 Şubat 2006 05:07

Memurlar.Net Forumda Yayımlanan En Güzel Yazılar

SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:08

UYARI.....

Ddevran

25 Eylül 2005 19:14 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=57978

Küfür ve hakarete varan mesajlar silinecektir.

Bu tarz yazılar yazan arkadaşlarımız yasaklanacaktır.

Bilgilerinize.

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:10

En güzel tavsiye

UGUR42

8 Eylül 2005 20:02 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=55934

Önce boş bir odaya çekilin , bir divana uzanın ,derin bir nefes alın ,sonra ben kimim ,neyim sorusunu sorun ve samimi olarak içinizden gelen cevaba kulak verin ,sonrası kolay ...

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:12

250 kitap isteyen var mı ?

aristoteles

7 Aralık 2005 23:13 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=63855

http://www.megaupload.com/tr/?d=GCUMOR9S

Bir teşekkür yeter...

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:18

24. Kare

hasbah

10 Kasım 2005 18:13 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=61776

Arkadaşlar bir film bir 24 kare var. bu karelerin 23 de o filmin görüntüleri var. Bir karesi boş. Şayet 24. kareye bir başka görüntü yerleştirildiği takdirde göz bunu göremiyor fakat beyin algılıyor. Mesela 24 kareye muz resmi konuldu. İnsan hiç farkında olmadan canı muz istiyor. Tabiki bu olay kötü amaçlı da kullanılabilir. Dünyada tartışılıyor, yasaklanıyor...Ben bu 24.kareyi eğitim amaçlı kullanırsak nasıl bir şey ortaya çıkar görüşlerinizi bekliyorum...

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:23

En güzel özür!

rakursi

5 Kasım 2005 03:38 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=61358&page=2

ÖZÜR

Bazı öğretmen arkadaşlarımdan özür dilemek istedim.

Vakit geçsin, iş olsun diye hazırlayıp eğitim sitelerine gönderdiğim planlarda kendi okulumun adını ve alta da kendi adımla müdürümün adını yazdığım için bana kızan " bu kısımları neden boş bırakamazsınız, kendi okulunuzun ve kendinizin reklamını mı yapıyorsunuz" diye sitem yazan öğretmen arkadaşlarımdan özür dilerim.

Söz bundan sonraki yıllarda siz bana mail atın, planlara okulunuzun adını, ders öğretmeni olarak sizin, müdür yerinede kendi müdürünüzün adını yazacağım... Sizi boşuna yormayacağım...

.

Hatta plan hizmeti veren sitelerin adminlerine de söyleyeceğim, üyelik işlemleri için sevgili meslektaşlarımın çok değerli 3-5 dakikalarının heba olmasına neden olan "Lütfen Sitemize Ücretsiz Üye olun" ibaresini kaldırmalarını isteyeceğim!!!

..

(Yorumlarınızı beklerim )

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:25

tüm tartışmalara son nokta

kiryadarba

25 Ocak 2006 14:42

arkadaşlar,sabahtan bu yana önüme gelen,elime geçen tüm numaraları arıyorum.en son ankara'dan atama işleri genel müdür yardımcısı olduğunu idaa eden bir adamla görüştüm.

kendisine kısmi zamanlı geçici öğretici olarak görev yaptığımı ve ders bitim tarihinin ne demek olduğunu sordum.haziranın 16'sı yanıtını aldım.

o halde remzi kaya nın birkaç gün önce yaptığı açıklamanın ne anlamı olduğunu sordum,niye halen sitede bulunuyor dedim.o atamalardan önceydi.şimdi işler değişti yanıtını aldım.

bu arada eğer kısmi zamanlı geçici öğreticiler görev yaptığım yere atanmak istiyorum diyorlarsa oraya atanmaları kesinmiş.çünkü çalışılan okul açık gösterilmemiş ve oraya daha yüksek puanlı birinin atanması mümkün değilmiş.il için verilen kontenjan bu durumda işe yaramıyormuş.yani artabiliyormuş.

adam bana ısrarla bu tercihi yapmam gerektiğini ve eğer yaparsam bulunduğum yerde kadroya geçeceğimi söyledi.hem niye başka tercih yapıyorsunuz ki,yazık değil mi o çocuklara dedi.

eğer illa da istediğin yere atanmak istiyorsan istifa etmen gerekiyor dedi.kendisi istifamızın hemen sonuçlanacağını söylerken,il milli eğitim müdürlüğü çalışanları bunun çok uzun süreceğini ve 2-3 ay daha beklemem gerektiğini sonra istediğim haltı yiyebileceğimi söylediler.

kafam allak bullak,bu yazdıklarıma inanmayanlar arayabilirler 312-413-13-63 nolu numaradan ulaştım.

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:28

Editörler küfürlü yazışmalar yerine niye edebi eserleri silerler? Örneğin ; Sitkon Köyü

akarcalı

8 Kasım 2005 19:34 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=61598

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:30

En güzel başlıklar

konyazade

1 Temmuz 2005 12:07 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=46861&page=2

Arkadaşlar o kadar çok ilginç ve son derece de güzel öneri var ki hangisini yazacağım diye şaşırmaya başladım. Acaba bu kitap işini bir seri haline mi getirsem?

Arkadaşların yazdığı başlıklardan en çok şunları beğendim :

Bakan ve zavallı personel. (özgür11)

Öğretmenlerin Efendisi (tuana208)

Öğretmen Fırtınası (metinalis)

MEB'in işkence metodları (mateco)

Tosun Paşa ( ayna67 )

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:32

En özet soru; Öğretmen olmaktan memnun musunuz?

çuvaldız

14 Ocak 2006 00:56 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=67516

EVET SE NEDEN HAYIR SA NEDEN?_

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:35

Okuyun arkadaşlar okuyun...Hepsi gerçek...Ne yazık ki...

ahmetdeer

18 Aralık 2005 14:30 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=64603

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:38

GÜZEL BİR ŞİİR OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM AMA UYGULAMAYIN

e_öğretmen

20 Aralık 2005 21:17 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=64766

Salla Başını, Al Maaşını

Ey inleyen zavallı; bulmuşsun kırk yaşını

Kazanmak istiyorsan bu hayat savaşını

Yemelisin hakikat denen zehir aşını !

Ne derlerse hu deyip hemen salla başını

Gerdan kır, belini bük, her ay al maaşını

Tatar ağası gibi öyle dolaşma yaya,

El oğluna baksana ne ar kalmış, ne haya !

Sen de bulup bir dayı hemen arkanı daya !

O ne derse hu deyip hemen salla başını,

Gerdan kır, belini bük her ay al maaşını !

Kör kadıysa şehla de, incitme düz tabanı,

Düşküne ver nasihat, kodamana arkanı !

Zengin ol sen de aşır her dağdan arabanı !

Tekerine taş korlar sallamazsan başını,

Dilini tut uslu dur, her ay al maaşını !

Bir kalantor görünce yerlere kadar eğil,

El pençe ol, divan dur, bu şerefsizlik değil !

Uşaklığını meziyet, riyayı fazilet bil !

Kim ne derse desin hemen salla başını

Gerdan kır, belini bük, her ay al maaşını !

Tıkamış kulağını herkes hakkın sesine,

Bir cevahir kutusu olsan kimin nesine ?

Seni feda ederler elin çingenesine !

En iyisi hu deyip salla başını

Şeflerle iyi geçin, amirle bul arayı,

Azıcık sen de öğren dalgayı, dubarayı,

Bırakıver kanasın vicdan denen yarayı !

Ne derlerse desinler hemen salla başını,

Köpeklerle boğuşma, tepişme katırla,

Hamamda kavga olmaz sütü bozuk hatırla !

Kulağına küpe yap, bu sözümü hatırla ;

Kim ne derse hu deyip salla başını,

Gerdan gır, belini bük, her ay al maaşını !

Diyorlar ki taç bile baş eğilmezse konmaz,

Önünde eğilirsen kılıç bile dokunmaz !

Dik durdukça bir başa devlet kuşu konmaz !

Bu dünyada kaide sallamaktır başını,

Eğil, bükül, gerdan kır, her ay al maaşını !

Bir güvercin eder mi atmacalarla yarış?

Öğrenmedin dünyayı gezdin karış karış !

Gel vazgeç bu sevdadan, haydi kervana karış !

Ne derlerse hu deyip hemen salla başını,

Sürüden ayrılma ki versinler maaşını !

Artırmaya konmuştur terfiler maliyede

Bu usulle yapılır nakiller saniyede,

Söylesen de faydasız Vali?y-i ali?ye de

En iyisi hu deyip hemen salla başını,

Uslu dur, dilini tut, her ay al maaşını !

İrtikaplarla irtiya sanma ki güç bir iştir

İlmini bilen için ismi alış veriştir !

Usulünü öğren de bu nimetten veriştir !

Her lokmada hu deyip hemen salla başını,

Uslu dur, dilini tut, her ay al maaşını !

Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler,

Vatandaş soyulurken, aldırmıyor öküzler !

Hayadan eser yoktur nafile bu sözler !

Beyhude inat etme hemen salla başını

Dilini tut, uslu dur, zıkkımlan maaşını !

Namdar Rahmi Karatay

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:41

SABAHÇILAR BURAYA :-))

adnan32

10 Nisan 2005 01:23 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=38056

Uykusu tutmayanlar pardon kaçanlar ve sabahçılar buyrun buraya yazın :-))

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:43

SEVGİNİZ YOKSA HİÇBİR SEYİNİZ YOK !!!!!!

ilahiyatçı

31 Ağustos 2005 00:58 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=54455

Sevgi , deger vermesini bilmektir

Sevgi , yaşama hakkını kabul etmektir.

Sevgi , varolmaktan kıvanç duymaktır.

Sevgi , birlikte olmaktan sevinç duymaktır.

Sevgi , eşitliğin duyum sanmasıdır.

Sevgi , bütün yapay ayrımların hayattan çıkarılmasıdır.

Sevgi , bilinçtir.

Sevgi , insan olmaktır.

SEVGİYİ HAYATIMIZDAN KOVDUK...!!!

Yerine parayı koyduk.

Para için yaşıyoruz.

Para için eğitim görüyoruz.

Para için meslek ediniyoruz

Para için çalışıyoruz.

Para için birbirimizi çiğniyoruz.

Para için birbirimizi aldatıyoruz.

Para için savaşıyoruz.

Sevgiyi hayatımızdan kovduk ve yerine ÜSTÜN olmayı koyduk

Üstün olmak İçin yasıyoruz

Üstün olmak için kendimizden başkasının aşağı olmasına çalışıyoruz...

Sevginiz olmadıktan sonra daha çok paranız olsa, daha üstün olsanız, daha yok ve hiçbir şeyiniz yok.

BELKİDE YENİDEN ÖGRENMEMİZ GEREKEN BUDUR.

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:46

En güzel mektup

Erkal

Eğitimciden anacığına mektup !

7 Mayıs 2005 00:27 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=40977

Şimdi hani burada sadece eğitimcilerin sorunları yazılacaktı bu da nereden çıktı diyenler lütfen beni affedin?.......

Benim anacağım beni ve kardeşlerimi adam edebilmek ?? bulunduğumuz mevkilere getirebilmek ??için her türlü yokluğa ? yoksulluğa ve dünyanın bütün dertlerine meydan okudu????..

Şimdi kendisi amansız bir hastalığın pençesinde yaşam savaşı veriyor.

Yani kanser.

Ancak; kanser olması onu bu hayattan kesinlikle soyutlamadı aksine daha çok bağladı.

1999 senesinde doktorların 6 aydan fazla yaşayamaz demelerine / ışın tedavisine ve

kemoterapiye ?ye http://www.sifatip.com.tr/Kemoterapi%20yan%20etki.htm

rağmen yaşam azminden hiçbir şey kaybetmedi.

Anacığımın yaşam mücadelesini size duyurabilmek ,ona biraz moral verebilmek ve sizlere tanıtabilmek.

Sizlerinde anacığıma dua etmenizi sağlayabilmek ve pazar sabahı yanına vardığımda bilgisayarı açıp bu yazıyı okutup anacığım anneler günün kutlu olsun demek için bu yolu seçtim.

Bu bağlamda sizlerden ricam, anacığınızla aranızda her ne geçmişse geçsin, isterseniz kanlı bıçaklı olun pazar günü annenizin gönlünü almayı unutmayın.

Unutmayın Cennet analarımızın ayakları altındadır.

Bir gün gelir de bazı şeyler için benim gibi çok pişman olursanız sonradan üzülmeyin.

Başta kendi anacağım ,anacığımı yaşama bağlıyabilmek için her türlü savaşımı veren eşim Bahar?ın ve sizleri yetiştiren annelerinizin anneler gününü kutluyor - ellerinden öpüyorum

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:49

En duygusal mesaj

Ddevran

7 Mayıs 2005 14:25 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=40977

Güzel Annem Beni Affet

Sonsuz hayat ve sürur kaynağım ANNEME

Biricik annem. Şuan seni nasıl özledim bir bilsen, inan çöllerde suya hasret gibi sana susuyorum. Yüreğimin ta derinliklerinden bir kıvılcım her an seni bana hatırlatıyor. Bir melek gibi rüyama girip, her gece alnımdan öpüyorsun. İlham perisi gibi hayallerime girip şiirler yazdırıyorsun bana.

Buralarda su içinde, susuzluktan ölüyorum. Sensizlik zindan bana anne. Yalnızlığım bile terk etti beni anne! Onlarca insan içinde sensizliğin çemberinde, ızdırabın binbir işkencelerinin acı suyunu yudumluyorum. Her dakikam yılları yaşıyor, her anım bitmez tükenmez sensizliklerle kıvranıyor. Her akşam seni görebilmek için, yatağıma erkenden girdiğim zaman, döşeğim akrep, yorganım yılan, sokuyorlar beni geceler boyunca anne!

Sıcak nefesine, gül yüzüne, dahası bütün sitemlerine hasretim. Seni sensizlikte aradım, fakat bulamadım anne.

Dün gece rüyamda gördüm seni, gülümsüyordun, sanki bana birşeyler söylemek ister gibiydin. Saçlarımı okşadın. Doyasıya yaslandım göğsüne. Öyle sıcaktın ki, yüreğimde biriken bütün günahları eritip, bir sel gibi akıttın. Sanki yeniden doğmuştum. Herşey bambaşka görünüyordu o an, fakat uzun sürmedi...

Her gün ayrı hüzünlerin başlangıcı ve her gecem seninle bir başka buluşmanın sevinci beni buralarda oyalayıp duruyor. Bazen ansızın, habersizce bir köşeden beni izlediğini sanıyorum. O anı, o zamanı öyle uzatmak istiyorum ki, hiç bitmesin, bir okyanus derinliği, bir uzay boşluğu, hatta yalnızlığımın dipsiz kuyuları kadar büyük olsun.

Konuşabilmek, eteklerine sarılıp ?beni affet anne? demek için kaç defa rüyalarımda sana uzandıysam, hep beni buruk bir tebessümle bırakıp gidiyorsun. Bu ayrılığın sebebi ben değilim anne.

Geceler boyu düşünüyorum; o eski günlerimizdeki neşeli sohbetlerimizi; hani sana kırdan topladığım gelincikleri verince beni alnımdan öpüp, bağrına bastığını ve bana ?aferim yavrum? dediğini.

Anne ben sana çiçekler vermek isterdim. Fakat beni affet anne, gelemem. Ben buralarda ne kadar sensizliğin acısıyla kıvransam da, gelemem. Oralar, bir sevdanın bittiği, bir dünyanın yıkıldığı harabeden başka bir şey değil benim için. Fakat o harabenin içinde tek sen varsın, tertemiz bir gül gibi duruyorsun...

Senden ayrılışımın on ikinci senesinde ilk defa sana yazmak için elime kalem alıyorum. Aslında bu garip memlekette kimseden habersiz yaşamayı ve öldükten sonra da bilinmemeyi isterdim. Lakin sana olan sevgim, bunu bana yaptırmadı. Biliyorum, beni hala seviyor, özlüyor, yolumu bekliyorsun. Anne yüreği yumuşak olur, gelirsem affedersin, fakat o yerler beni çoktan unuttu bile. Yanlış anlaşılan bir sevdadan kalma haksızlık kırıntıları tekrar karşıma çıkarsa, hayat bana zindan olur. Yaşamanın, hayatın bir anlamı kalmaz.

O gitti, her şeyi götürdü, bitirdi. Fakat seni ve beni asla bitiremez anne. Sen benim tek hasretim, tek sevdiğimsin. Meğer dünyada anadan sevgili yar yokmuş.

Güzel annem beni affet...

Sevdayı bilmeyen kalpler utansın. Kalpsizler de...

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:53

Kalp kırıklığı

sosyalciyim

25 Nisan 2005 22:39 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=39763

Milli bilinç yürüyüşüne bizde okul olarak katıldık. Sabah saat 06:20 den 12:40 a kadar tepeye ulaşmak için yürüdük. Türkiye?nin her yerinden binlerce öğrenci gelmişti. anıtın önüne geldik. Daha soluklanmadan bir anons duyduk. "Anzaklar?ı anma töreni başlayacağından öğrenci gruplarının acilen anıt çevresini terk ederek otobüslerine binmesi rica olunur." Bu ne şimdi? Binlerce öğrenci kilometrelere yolu bunun için mi yürüdü. Bizimde o anıtın önünde bir fotoğraf çektirme hakkımız yok muydu? Arkadaşın dediği gibi gelen turistler anıt çevresinde öyle bir yayılmıştı ki.. Uyuyanlar, gülüşüp muhabbet edenler... Anıtın çevresinde adım atacak yer bırakmamışlardı. herhalde onları rahatsız etmememiz için!!!! Bizi derhal otobüslere bindirdiler. İnanın yürümekten ayaklarımın altı su topladı. birçok öğrencimiz baygınlık geçirdi. bumuydu karşılığı...

Ben Çanakkale?ye gitmeden önce merve arkadaşın Çanakkale savaşları ile ilgili açtığı başlığın altına şunu yazmıştım:

BUGÜN 24 NİSAN 2005 ? GECE 24:00'TE İSTANBUL?DAN 12 BİN ÖĞRENCİ İLE ÇANAKKALEYE GİDİYORUZ. TÜRKİYE?NİN 81 VİLAYETİNDEN ÖĞRENCİLER YARIN ÇANAKKALEDE OLACAKLAR.

SALI GÜNÜNE KADAR FORUMDA YOKUM. KENDİNİZE İYİ BAKIN.

BU ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİREN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VE TÜRKİYE İZCİLİK FEDERASYONUNA BİNLERCE TEŞEKKÜR !!!!

Oradaki manzarayı ve yaşananları görünce bu organizasyonu yapanlara ettiğim teşekkürü geri almak istiyorum.

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:56

İçtenlik ve paylaşım

zeynepekim

28 Nisan 2005 10:54 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=39928

keşke....bu kadar inatçı, dik kafalı olmasaydım.....başına buyruk görünmem bazı insanların bana yaklaşmasını engelliyor çünkü....;)))kadının fazla okumuşu başa bela oluyor azizim;)))

keşke...bana entel dantel diyenler...aslında entel dantel değil sadece bildiklerimi savunan sıradan bir insan olduğumu anlayabilselerdi....

keşke...biraz duyarsız..gözünü kulağını kapatabilen biri olabilseydim...belki o zaman daha huzurlu olabilirdim...

keşke.....bazan aklıma estiği gibi davranmasaydım....bu beni disiplinsiz gösteriyor çünkü;)))fakat bu huyumu seviyorum;))

keşke...bu kadar okumasaydım...yazık onca emeğe...;))ne işe yarıyor diyor insanlar;))annem master yapmak istediğimde ..amannnn o kadar okudun da nooldu.? şuna bak bi de master mustur yapacakmış...yok öyle ...;))demişti;))sınavı kazandığımda bişiy diyemediler ya ...o ayrı;)))))

keşke.....edindiğim her şeyi bu kadar tırmalayarak değil de kolay elde etseydim...bazı insanlar ne kadar şanslı...benim tırmalayarak elde ettiklerimi ..onlar hazır buluyorlar...;)bu bana haksızlık;))

keşke....öğrendiklerimi, bildiklerimi kullanabilecek bir ortamda ve konumda çalışıyor olsaydım...işte benim en büyük yaram da bu...!!!!!!!!!!

keşke....insanlara daha çok değer verilen bir ülke olsaydı burası...keşke dünyada yoksulluk, açlık, sefalet. cehalet olmasaydı...keşke bütün çocuklar sevgi ortamında büyüyebilseydi...

keşke....zamanında elime geçen bazı fırsatları iyi değerlendirebilseydim..

keşke.....annem ve babam ağbimle beni bu kadar kıyaslamasaydı...belki bu kadar mücadeleci olmazdım onu geçebilmek adına;))

keşke.....çok param olsaydı..

keşke..deniz kenarında otursaydım..sabahları dalga sesiyle uyansaydım. penceremi açtığımda denizin kokusunu duysaydım. bu kadar trafikte zaman harcamasaydım. küçük bir sahil kasabası ne hoş olurdu yaşamak için...;)iyi de orda sinema, tiyatro, ve pek çok sosyal etkinlik yapılabilecek olanaklar ile birlikte tabiii...bizi memnun etmek de ne zor.!!!!;))

keşke...sigarayı bırakabilseydim...iradesiz seni;))bırakamadın gitti işte...;))

keşke....çok daha bilgili olabilseydim...ne kadar çok okusam da ne kadar az şey bildiğini görmek ne kötü;))

iyi kiler............iyi ki varım....;))

iyi ki.....sevgiye ve dostluğa bu kadar değer veriyorum....

iyi ki ....ailem var...onları çok seviyorum...bir yuvam...başımı sokabileceğim bir evim var....bazan akşam karanlık çöktüğünde gidecek hiç bir yeri olmayan insanları düşünüyorum da bu aslında insanların çok da üstünde durmadığı ve kanıksadığı ama olmadığında farkına vardığı önemli şeylerden biri....evet çok önemli..

iyi ki...özgürüm...sağlıklıyım...başkalına mahkum olmadan yaşayabiliyorum, işlerimi kendi başıma yapabiliyorum..ya elim kolum tutmasaydı..ayaklarım yürümeseydi....iyi ki başkalarına bağımlı değilim...;))

iyi ki.....akıllıyım....;))iyi ki düşünebiliyorum....bu bazan ağır geliyor. beni üzüyor, başım belaya giriyor bazan ama yoksa yeterince akıllı değil miyim ne?;))

iyi ki....benden bi tane var....;) ya bi kaç tane olsaydı;))ailem çıldırırdı heralde;))

iyi ki....çalışıyorum...işsizlik ne kötü...kendi paramı kazanabiliyorum, ekonomik açıdan bağımsızım..

iyi ki....seviyor ve seviliyorum....iyi ki aşığım ve o da bana aşık...bu ikisinin kesişmesi çok zordur çünkü;)))

iyi ki...hepimiz varız,,,,,,,,yalnız değiliz..etrafımız insanlarla dolu..başım sıkışsa koşabilecek insanlar var etrafımda bana değer veren...iyi ki benim de onlara koşacak enerjim var...

iyi ki güçlünün güçsüze borcu var...güçlünün mazluma borcu olduğunu bilen insanlar var..iyi ki gerçekten insan diyebileceğim insanlar var..sayısı az gibi geliyor bazan ama olsun..ya hiç olmasaydı...?;))

iyi ki merhametim var...aslında bunu keşkelerde mi yazmalıydı bilmiyorum...bazan gereğinden fazla merhametli olmak içini acıtıyor insanın...yoksa keşke mi demeli? ..............yo ...iyi ki merhametliyim...

iyi ki gelecekten çok fazla korkmuyorum...kendi ayaklarım üzerinde durabilecek kadar güçlü ve cesaretliyim..

iyi ki çok gururluyum...fazlası ukalalık gibi görünse de..burnu havalarda diye bilinse de ..iyi ki kendi değerimin farkındayım...cidden ya...iyi ki varım ....hayallerim, planlarım, umutlarım, yüreğim, bileğimle ....;)) iyi ki sizler de ve yakın çevremdeki iyi insanlarla mutluyum...

ülkem keşke hak ettiği yerde olsa...insanım keşke..hakettiği gibi yaşayabilse....çocuklarımız keşke daha bilinçli , sevgi dolu anne babalarla yaşama olanağı bulabilse...hiç bir şey tam değil, eksiksiz de olamaz ya zaten...HER ŞEYE RAĞMEN...İYİ Kİ YAŞAMAYI SEVİYORUM..;))))) ÖNEMLİ OLAN DA BU...;))

ve merve..bak iyi ki sen de varsın...;)) elimizdekilerin değerini anlayabilmemiz için iyi ki bu başlığı açmışsın;)) sevgiler;)) zeynepekim

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 05:59

Çare arayan adam

Alternatif Bir Forum Önerisi Olan Var mı?

Türk_Dili

11 Ocak 2006 11:23 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=67198

Eğitim ile ilgili alternatif bir forum bilen arkadaşlarımız varsa önerilerini bekliyorum.

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 06:02

Vicdan azabı ve yılın asparasgası

anadoluanadolu

5 Ağustos 2005 17:43 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=49776

Ya kaplangagan abey

Sen benim yazımı okumamısan .niye okumamışsan .bileyenmi benim yazım senin yazından daha güzel olduğu için tam tamına 611 sefer okunmuştur.Abey seni çok ama çok sevmişem.napak kardaş gündemim kaderi bu .bizi bacular abeyler deşarj olmak için foruma geliyler

Ya kaplangagan ağam bende senin gibi düşünmüşem ve merak etmişem.Acaba demişem bu bayanlarla ilgili konular neden boyle sevilir demişem ve aklıma bir muziplik gelmiş .Ve ben büyük bir kabahat işlemişem .Sonra vicdan azabı çekmişem

Ama ağam senin dediğin gibi bu konular çok ilgi çekiy.

Hiç uğraşmadan 611 okuma sağlamışam.

akarcalı
Müsteşar
01 Şubat 2006 06:07

Dürüstlük

İTİRAF EDİYORUM YANLIŞ YAPTIM

yunusxyz

6 Ağustos 2005 18:13 http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=50885

Mesleğimizde kimi anlar hiçte hoş olmayan davranışlar sergilediğimiz anlar olur.Bir an nefsimize hakim olamayız.Bunlara burada paylaşıp yanlışlarımızı düzeltme yoluna gitsek iyi olur düşüncesindeyim.Yaptığımız hataları itiraf edelim.Ben nefsimi bir kenara bırakarak ilk itirafı yapıyorum umarım sizlerde bunu burada yaptığınız hataları paylaşarak başka arkadaşların aynı hatalara düşmesine engel olursunuz.

Öğrencilerim geçen eğitim yılında il çapındaki sınavlarda genelde çok önemli dereceler almasına rağmen matematik dersinde başarısız oluyorlardı. Bu aslında onların değil kendi beceriksizliğimdi. Ama bir kızgınlık anında bu derste daha alt sınıftan öğrencileri sınıfa getirip kendilerinden daha küçük öğrencilere problem çözdürerek onları küçük düşürdüm. Ben onların daha başarılı olması için doğru olduğunu sandığım bu uygulamanın ne kadar yanlış olduğunu sonra anladım.Hepsini üzdüm.Bende pişman oldum

Kendime söz verdim.Bir daha öğrencilerimi korkutacak ve küçük düşürecek böyle bir uygulama yapmayacağım.

Toplam 1094 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi