Editörler : Pangaea

ahmet elçi
Müsteşar Yardımcısı
10 Ağustos 2009 18:56

Diyanet için 1500 olsa da yeterlidir.şuan hafızlık kadrosuna 1500 civarında ihtiyaç duyulmaktadır.

ibrahimgibi
Genel Müdür
10 Ağustos 2009 18:59

aceba ne kadar hafız kazanabildi sınavı. yeterli sayıda mıdır acep. tabi bu kazananların içinde halen sözleşmeli yada vekil olarak görev yapan imamlar var bi de tabi.. kaç hafız kazanabildi benim için o önemli şu an.

dua ile...

pompeipolis37
Şube Müdürü
10 Ağustos 2009 19:02

sayın editörüm sizi suçlamıyorum size yalanda konuşuyorsunuz demedim.. sadece merak ettim hayret yaa ben kazanan az çok 20 bin felan vardır demiştim ama malesef 15.550

yunii
Aday Memur
10 Ağustos 2009 19:15

sayın ahmet elçi acaba önlisans mezunu olarak kazanan kaç kişidir?bi zahmet şunuda bi öğrensen çok sevinirim editör bey.selam ve dua ile......

pompeipolis37
Şube Müdürü
10 Ağustos 2009 19:20

editör bey arkadaşın dediği gibi hafız kazanan sayısını öğrenebilirmisiniz..

insanlik3
Şef
10 Ağustos 2009 19:53

müezzinlik yeterlilik sınavında kaç kişi başarılı oldu acaba...

barones
Genel Müdür
10 Ağustos 2009 23:02

Arkadaşlar tahminlerimde yanılmadım allah a şükür ben demiştim demedi deme ibrahim

imtihana giren sayısı 45.000 elenen% 70

yapmıştım yorumu nerdeyse birebir çıktı ya

helal olsun bana herkese bol şans

kırk testi
Şube Müdürü
11 Ağustos 2009 09:58

ahmet hocm kkö ler hakkında bılgınız var mı

11 Ağustos 2009 10:19

ahmet hocam muezzinler hakkinda bilginiz varmi aceba

ahmet elçi
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2009 10:32

müeezinler hakkında bilgi almaya çalışacam.

insanlik3
Şef
11 Ağustos 2009 11:09

ahmet hocam teşekkür ederiz ilginiz için...

müezzinlerden kaç kişi yeterlilik yazılıyı kazandı.

müezzinlik alımı önümüzdeki alımda olacakmı..

ilk alım sözleşmelimi kadrolumu olacak...

ahmet hocam devamlı aynı soruları sorup duruyorum ama merak işte insan sormadan edemiyor.sıkıyorsamda kusura bakmayın...

ibrahimgibi
Genel Müdür
11 Ağustos 2009 11:45

farkındayım barones yüzde yetmişlik tahminine hiç inanmamıştım doğrusu helal olsun ne diyim

UğUR_BoRA
Genel Müdür
11 Ağustos 2009 13:15

geçen seferden elinde yeterlilik olanlar var bu arada onlarında şansı arttı biz kpss de baraj istedik diyanetin yaptığına bak ALLAH bin bir türlü belasını versin bu diyanetin peynir ekmek gibi dağıttı biz niyet ettik imam olmaya bize gelince yollar dağ oldu kendi adamlarını doldurdular tabiki hakkımı helal etmiyorum ben bunlara ALLAH cezalarını versin

imam16
Aday Memur
11 Ağustos 2009 15:19

Başkanlığımızca 05.07.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılan Stajyer Vaizlik, Stajyer Kur?an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık yeterlik belgesi yazılı sınavına

Katılanlar ve Yazılıda başarılı olana kişi sayası aşağıya çıkartılmıştır.

Sınava Katılan Kişi Sayısı Kazanan Kişi Sayısı

Stajyer Vaizlik, 836 422

Stajyer Kur?an Kursu Öğreticiliği 40186 25495

İmam-Hatiplik 46974 15550

Müezzin-Kayyımlık 4791 957

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI

yeterlikte kesin ve bölümlere göre kazanan listesi

sahte.pusula
Kapalı
11 Ağustos 2009 15:20

mülakatı da ciddiye almanızı öneririm çok kolay olacağını sanmıyorum yazılıyı ciddiye almayanların halini gördük

ahmet elçi
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2009 16:17

KKö düzeyinde başarılı olanların sayısı çok yüksek KKÖ'leri tebrik ediyorum.

Ama istihdam alanları çok az olduğunadan, mülakat sınavında KKÖ'ler için çok çetin bir sınav olacak.

Allah (C.C) yardımcıları olsun.

pompeipolis37
Şube Müdürü
11 Ağustos 2009 17:42

imamhatip kazanan sayısı 15,550 kaznamayan 31,424

KKÖ kazanan sayısı 25,495 kazanamayan 14,691

Müezzin-Kayyımlık Kazanan 957 Kazanamayan 3,834

Stajer Vaizlik Kazanan 422 Kazanamayan 414

barones
Genel Müdür
11 Ağustos 2009 20:02

Arkadaşlar müezzinlik imtihanına girenlerin soruları daha ağırdı niyemi tecvit sorusu 30 a yakındı bizim zorlandığımız tecvitte onlar napsın birde düz lise okudular çoğu elenenlere bakın ya müezzinlik için elenen sayısı 5 te 1

bu rakam nedir diyanet de soruları hazırlayacak adam akıllı hocalar yokmuydu başkalarına hazırlattırdılar sanki birileri bilinçli olarak oyun oynuyor bu benim acizane fikrim tabiki

birde bu plarformda şimdiye kadar hafızlar için puanların düşürülmesini isteyenler veya istemeyenelr durum onu gösteriyorki bu spekülasyonları yapanlar hafız olmayanlar hafızların ismini kullanarak hafızları zan altında bırakanlar çünkü en son alımlarda hafızlardan imamlık için müracaat edenlerin %97 sinin ataması yapılmıştı ve şu anda hafız yok denecek kadar az bu demek oluyorki bu imtihanda elenenlerin çok büyük bir çoğunluğu hafız olmayanlar niye çünkü hafız yokki kardeşim 1000 bileyoktur belki bu imtihana girenlerden

buda demek oluyorki bu hafızlara sataşanlar hafızlara sataşıncaya kadar bir zahmet gitsinler hafız olsunlar ne güzel bak ilmihalimiz çok iyi diyorsunuz ya hafızlığıda yapın tam olsun değilmi ama herkesi buradan hafız olmaya davet ediyorum hafız olmanın yaşı yoktur becerebiliyorsanız buyurun hodri meydan

kader_katibim
Kapalı
12 Ağustos 2009 01:17

barones kardeşim size katılıyorum.ortalığı toza dumana kattılar hafızlar öyle hafızlar böyle dediler velveleye verdiler ama işte buyrun burdan yakın..ayrıca düz liseli olup müeezzinlik sınavına giren ve kazananların %95i hafızdır bunuda rahatlıkla dile getiriyorum.müezzinlik yazılı sınavında başarılı olan 800 küsur kişininde mülakatta hemen hemen çok azının eleneceğini düşünüyorum..

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
12 Ağustos 2009 03:05

ya bu sınavları zaten diyanet personeli hazırlamadı

benim bildiğim meb sadec sınavı uygulama noktasında iş yaptı

yani soruları dib hazırladı ama sınavı meb yaptı

yanlışsam düzeltin

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi