Editörler : Pangaea

hafize78
Kapalı
20 Ağustos 2009 15:08

s.a arkadaşlar..ben geçen sene kpss sınavına lise mezunu olarak girmiştim.puanım (80,576)bu sene ilahiyat önlisans mezunu oldum.hafızım..şimdi herhengi bir alım olsa ben başvuru yapamayacak mıyım?yada yaparsam ihl mezunu olarak mı yapmam gerekir?

20 Ağustos 2009 16:01

-hafize kardeş,ilahiyat ön lisans mezunu olarak TERCİH yapabilmen için KPSS ye ön lisans mezunu sitatüsünde girmiş olman gerekirdi.dolayısıyla;

-senin kpss puanın sadece lise bazında değerlendirilir

-tercih işleminde ise ihl mezunu olarak tercih yapabilirsin.

-ancak 2010 kpssye ön lisans mezunu statüsünde girersen ilahiyat ön lisans mezunu olman sana artı olarak dönecektir.

selam ve dua ile

hafize78
Kapalı
20 Ağustos 2009 18:07

cevabınız için teşekkür ederim....şunu da sormak istiyorum..lise mezunu olarak başvurursam önlisans mezunu olduğum anlaşıldığında o zaman da sorun olmaz mı?bu seferde sahtekarlık yapıyor derler...

20 Ağustos 2009 20:53

-SANMIYORUM,eminim şu an elinizde hem lise hem de ön lisans diploması vardır.(tabi aöf de kalmadıysa).kpss puanın da zaten lise düzeyinde.istersen lise bazında kpss tercihi yaparsınız.

- ön lisans kpss ye de girmediğine göre kimse senin ön lisans diploman varmış demez.dese bile zaten ön lisans kpss puanın yok.dolayısıyla tercih de.

-yani lise olarak girdiysen lise kpss ve lise diploması

-ön lisans olarak girdiysen ön lisans kpss ve ön lisans diploması gerek.

-sonradan dilersen ön lisans olarak girersin ve de ön lisans tercihi yaparsın tercih senin yani.

hafize78
Kapalı
20 Ağustos 2009 21:46

her iki diplomam da elim de..artık herşey nasip kısmet nasıl olması gerekiyorsa öyle yapıcam ..size de tekrar çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için..

20 Ağustos 2009 23:03

kardeş,ya nasip deyip ihl mezunu olarak gerek kasım ayındaki kadrolu alımda, gerek yıl sonunda düşünülen sözleşmeli alımlarda kpss puanınla tercih yap derim.

ha olmadı 2010 da yapılacak olan kpss ye ön lisans olarak girersin hem ilahiyat hem hafızlık daha ne olsun de mi.

umarım kkö saflarında sizi de görürüz...selam ve dua ile.

hafize78
Kapalı
21 Ağustos 2009 12:57

3 yıldır fahri olarak çalışıyorum zaten ama inş hakeden herkesle birlikte bana da resmiyete geçmek nasip olur..

examless
Şube Müdürü
21 Ağustos 2009 23:08

sozlu sınav tarihini bir belirleselerde ona gore hazırlansak artık. yazılıyı cok sukur gectik sozluyu beklemek daha zor oluyor..

insanlik3
Şef
22 Ağustos 2009 01:16

sözlünün 27 eylülde olacağını samsun yeterlilik komisyon başkanı söylemiş.bir arkadaş bana oyle soyledı.doğru yalnış bilmiyorum...

Theimam50
Şube Müdürü
22 Ağustos 2009 09:08

Barones kardeşim müzezzinlik için hafızlık şartı düz lise mezunu olanlar içindi. İ.H.L mezunu olanlar için bu şart yoktu.İ.H.L mezunuyum. 2006 yılında İmam Hatiplik yeterlilik belgesini almıştım çok şükür. bu yılda müezzinlik için girdim çok şükür yazılı sınavı geçtik. 3 arkadaş girmiştik hepimizde kazandık. kazanan sayısının bu kadar az olmazsına gerçekten şaşırdım.

Sözlüye girecek kardeşlerime tavsiyem genel olarak iyi çalişsınlar fakat yüzüne okuyuşlarına ve ezberlerine daha fazla önem versinler. Diğer bilgiler tam olsa bile Kuran-ı Kerim i okumada bi sıkıntı varsa geçirmezler bıraakırlar. selametle

barones
Genel Müdür
22 Ağustos 2009 15:38

Tabikide kardeş imam hatip mezunlarıiçin müezzinlik yeterliliğine girenlerden hafızlık şartı yok benim kardeşim düz lise mezunu ama hafız ama tecvitten geçemedi oda ilmihali ezberlemişti heryerini kazanmayı benden çok o haketmişti ama kısmet olmadı

tecvitde onları daha çok zorlamışlar daha çok tecvit sorusu sormuşlar bence çok saçmaydı

sırküpü
Aday Memur
22 Ağustos 2009 15:40

acaba bu sınavı kazananların ne kadarı lise önlisans yada lisans mezunu bir bilgi var mı acaba

Theimam50
Şube Müdürü
22 Ağustos 2009 18:10

Evet tecvidden 30 üzeri soru vardı ve üst düzey sorulardı. Çevremdeki birçok kişi var ilmahali su gibi içipte kazanamayan.Bitiremedim ama 2 yıl hafızlığa çaliştim. Tecvid dersi de aldık tabi. Çok şükür onun sayesinde geçtik. Tecvide şahsen bende çalişmazdım kardeşiyin durumunda olsam. Hayırlısı olur inşallah

adem37
Aday Memur
28 Ağustos 2009 08:51

arkadaşlar öncelikle hayırlı sabahlar

ben 2004 diğer lisans 2009 ilahiyat önlisans mezunuyum kpss ye önlisans mezunu olarak girebilirmiyim.

Başvuru tarihleride farklı önce lisans , lisans mezunu olarak kpss ye müracaat etmezsem daha sonra önlisans müracat ederken sen lisans mezunu olarak tercih etmeliydin derlermi acaba o zaman o sene kpss ye girememiş olurum ve o sene çalıştığım boşa gider.ne ise artık zaten imam alımı kpss ye göre yapılmıycakmış diye duydum değil internette okudum o haberi okumak isteyenler google den camiler 5 e ayrıldı yazsınlar sonra ordaki sayfadan bir kaçını seçip okusunlar

hayırlı günler hayırlı cumalar

ersindal
Kapalı
28 Ağustos 2009 17:40

günclll diğer lisans mezunu imam-hatip adayları nerdesiniz

rmysa
Aday Memur
31 Ağustos 2009 21:31

selamün aleyküm arkadaşlar bende kuran kursu ögreticisiyim sınavı kazanamayan arkadaşlar için üzüldüm çünkü benimde bikaç sorum dikkatsizlikten gitti.ama üzülmeyle ele bişey geçmiyor sonuçta bu imam hatıplik kuran ursu ögreticiligi v.s sınavı bu sorulardan en azından barajı geçemeyende oturup çalışsın bence boşuna diyatene kızmaya gerek yok bu soruları geçemeyen kuran kursu ögretciligini veya imamlıgı nasıl yapacak.biz insanlara bunları anlatıyoruz hergün ve çeşitli sorularla muhatap oluyoruz sınavın yapılacagı uzun zamandan beri belliydi oturup çalışılsaydı bimek ayıp degil ama çalışp ögrenmek gerekiyor.şimdide sözlü sınav var sonuç ne olur bilmiyorum bende girecegim inş.sınava ezberlerimizi yapmamız gerekiyor sözlü sınavda insan daha çok heyecanlanabiliyor ama yazılı okadar degil sonuçta 100 soruyla muhatabız.böyle bi sınav olması bence güzel odu.kazanamayanlara sözüm yok üzerlerine alınp abuk subuk şekilde cvp yazılmasın lütfen sadece işimiz zor ve bunun için hergün kendimizi yenilememız gerekiyor.herkes hafızların nekadar kazandıgını merak ediyor niye?onlar rabbimizin kelamını ezber biliyorlar hafızlık bu.diger dini bilgilerden zayıf olan çok arkadaşımız var.bu sınavda hafızın ayrı bir yeri yoktu ne kazanamadı diye ayıplayabiliriz nede bazıları yazmış gülesim geldi ben hafıızm kazanamadım boşunamı okudum okadar bizim için 65 olmalı baraj yazmış.diyecektim madem okadar içerliyosun kazansaydın.demekki hafızsın ama yeterli degilsin..önemli olan bizim herşekilde kendimizi yetştırmemiz inş.boş tsrtışmalara girmeyelim.

ahmet elçi
Müsteşar Yardımcısı
02 Eylül 2009 04:48

Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği?nin 11 üncü maddesinin 3 fıkrasında;

?Kur-an kursu öğreticiliği ve imam-hatiplik sınavına girenlere;

a) Kur-an-ı Kerim, b) Akaid, c) Fıkıh (ibadet konuları), d) Siyer ve ahlâk, e) Hitabet.

Konularında sorular sorulur

Yukarıda belirtilenlerin dışında kalan kadrolara atanmak için yapılacak sınavlarda, atanacağı kadronun gerektirdiği tahsil şartına uygun olmak üzere sınav kurulunca yukarıdaki konulardan sorular sorulur.

Kur-an-ı Kerim, hitabet, ezan ve ikamet ile atanacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgi ve beceri konularından sözlü ve uygulamalı; diğerlerinden ise sözlü sınav yapılır.

Kur-an-ı Kerim ile ezan ve ikamet sınavında, sınava girenin okuyuşu, eda ve sadası, nazarî ve uygulamalı tecvit bilgisi değerlendirilir. Ayrıca, atanacağı görevin gerektirdiği miktarda Kur-an-ı Kerim-den ezberinin bulunup bulunmadığı kontrol edilir?. Denilmektedir

adem37
Aday Memur
14 Eylül 2009 16:41

arkadaşlar sizden ricam var.imam hatiplik sözlü mülkat tarihleri belli oldu benim 09.10.2009 daha önce olacak olan arkadaş varsa mesela 07.10.2009 gibi mülakatta ne sordularsa hemen internete buraya yazmaları r,ca olunur

18 Ekim 2009 14:52

sayısal verileri eğer böyle ise sözlüde daha az kişi kalmıştır sözlünün sayısal bilgisi ne acabaaaaaa

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi