Editörler : Mehmet Balci
10 Ağustos 2009 19:26   


Kapalı
kpss ye nasıl hazırlanılır?

arkadaşlar en etkin çalışma yöntemi nedir (kurs harici)?notmu çıkarılır.okunu ezbermi yapılır? yoksa bol bol sorumu çözülür? yardımcı olursanız sevınırım.

10 Ağustos 2009 21:09

peyzajım
Şef

arkadaşım ben kursa gittim ama nasıl çalıştım söyleyim. tarihi devamlı oku bıkmadan usanmadan oku açıklamalı soruları tekrar takrar çöz. coğrafya ezber ve aklında kalacak şekilde şifreli yollar bul ezberle. vatandaşlıkda tarih gibi devamlı oku. ve tabi bol bol test çöz. benim matematik ve türkçe iyiydi onlar hakkında yorum yapamıyorum.

not tut yazarak çalış en verimlisi bu bence. kolay gelsin.

10 Ağustos 2009 21:10

-=(hayalimdesin)=-
Yasaklı

arkadaş kursa gerek yok bence

çünkü bütün bilgiler bizlerde mevcut yeterki yerini bulup su yüzeyine çıkaralım. tabi bunun içinde sabır ve alın teri gerek zaten bunları yaparsan emin olki başaramıyacağın hiçbirşey yoktur.

sana bir örnek vereyim benim sınıf arkadaşım lise ve önlisansta beraberdik. okul süresinde hep serserilikle gezinip duruyordu. taki okul bittikten sonra 2 yıl boş boş dolaşıp bir kızı sevene kadar. okul hayatında hiçbir dersi kaçırmıyordu bütün derslere giriyordu fakat gevezelikten başkada birşey yapmıyordu. dediğim gibi bir kızı sevene kadar evlenmeleri için iş lazım para lazımdı. arkadaşım bu sebeplerden dolayı 5 ay boyunca hiç ara vermeden ders çalıştı tabi bu ders çalışma test çözme ezber yapma gibi değil sadece kitap okur gibi okuyordu bire bir ben şahidim. sadece matematik konusunda zorlanıyordu onda da ben yardımcı oluyordum işte bu sebepler ve sabır sonucunda 93 küsür puan aldı.

10 Ağustos 2009 23:27

gameover.81
Şef

kişi bilir kendiniiiii

10 Ağustos 2009 23:31

tugrul.ca
Müsteşar

çoğu kişinin sorunu matematik aslında...ve bu iğrenç ders,bir bilenin yol göstermesi olmadan içinden çıkılmaz bir zulüm...

matematik hakkında,önerileri olan arkadaşlar paylaşırsa benim ve birçok kişinin işine yarayacaktır...

10 Ağustos 2009 23:39

Adın Batsın 840
Yasaklı

tarihi en iyi öğrenmenin yolu soruları bol bol yanlış çözmek..yanlış çözüp sorunun cevabını araştırınca daha kalıcı oluyo..ben öyle yaptım çok faydalı oldu..mat türkçe içinse temeli olan soru çözsün temeli olmayan dershane veya şimdiden ilkokul matten başlasın..

10 Ağustos 2009 23:45

ipek32
Kapalı

şu matematik bi zorluk çıkarmasa gerisi kolay...

11 Ağustos 2009 00:10

işletme_01
Şef

arkadasım hangi derste kötüysen onun üzerine git. tabi digerlerinide ihmal etme. ben en cok tarihe calıstım. bazı konuları not cıkararak calıstım bazılarını sadece okudum. hemen ardına ve bir gün sonrasına konuyla alakalı soru cözdüm. sende biliyorsundur aslına calısma stilini. ama stilin ne olursa olsun iş cok soru cözmeye bakıyor

11 Ağustos 2009 00:24

A.Z.R.A
Şube Müdürü

ARKADAŞIM BENİM PUANIM COK İYİİ DEĞİL AMA YİNEDE YAZAYIM EN GEÇMİŞ YIL SORULARINI COK ÇÖZDÜM TARİH KONULARINI EZBERLEDİM NEREDYSEE ZAYIF OLDUĞUM DERSE AĞIRLIK VERDİM VE NETTEN GÜNCEL OLAYLARI TAKİP ETTİM COK ÇALIŞMAYADA GEREK YOK AÇIKCASI PUANIM 86,556...

Toplam 8 mesaj
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?