Editörler : asaygincihan27
10 Ağustos 2009 23:09   


Yasaklı
Öğretmenlere Rotasyon....

Yöneticilere rotasyon geleceği söylentisi öğretmen arkadaşlarımızı çok memnun etmiş gözüküyor.Kendilerine haksızlık ettiklerini ileri sürdükleri müdürlerin bu şekilde yer değiştirecek olmaları kendilerini ziyadesi ile memnun etmiş gözüküyor olsa da MEB'in ileriki dönemde öğretmenlere yönelik de yer değiştirmeyi katı bir şekilde uygulamaya sokacağı düşünülüyor.

Ne deyelim hadi hayırlısı!..

11 Ağustos 2009 00:31

akıncı98
Yasaklı

Hiçkimse kurulu düzenini bozmak ister mi?!

İster yönetici ister öğretmen!..

Yer değiştirme ataleti önler idareci/öğretmen kim olursa olsun eski alışkanlık ve yanlışlılarını tekrarlamasını engelleyebilir ve öğretmenin kendini güncellemesine pozitif katkı sağlar..

11 Ağustos 2009 10:04

konjic
Aday Memur

Öğretmenim elbette hiç kimse kurulu düzenini bozmak istemez ama eğitim çalışmalarının verimli olabilmesi öğretmen motivasyonu ile doğrudan ilgilidir.Burda idarelere düşen görevler olduğu gibi öğretmenleri ilgilendiren hususlar da vardır.Bir yerde uzun süre görev yapan öğretmen bulunduğu kurumun hastalıklı yanlarını bir süre sonra olağan karşılamaya başlıyor ve deyim yerinde ise hastalık kendisine de bulaşıyor.Bu bakımdan öğretmenlerin zorunlu hizmet dışında her 8(en çok) yılda bir yer değiştirmeleri uygundur diye düşünüyorum.

11 Ağustos 2009 16:42

konjic
Aday Memur

At sahibine göre kişnermiş!Türk Atasözü

Öğretmen arkadaşlarımın yönetici rotasyonu için bulabildikleri atasözü işte bu!..

Yani Müdürler rotasyona tabi olur sık sık yer değiştirirlerse her şey güllük gülüstanlık olacak ve okullar daha başarılı hale gelecek!..

Peki 657 sayılı Devlet Memurları Zırhı'nı kim delecek?!.

Sendikalarımız da kazanılmış hak idiası ile ortada dururken!..

Formasyonunu kaybetmiş artık öğrencilerine birşey verebilmek için değil sadece maaşını almak için mesleğini idame ettiren öğretmenlere okul müdürü ne yapsın?!Takla mı attırsın yoksa şınav cezası mı versin?!.

Öğretmen istemediği sürece hangi ara gazı verirseniz verin başarılı olamazsınız!..Öğretmen çalışma iştiyakını kaybetmiş,artık sadece salla başı al maaşı yapıyorsa o zaman buraya neşter vurmanız gerekir.Okuldaki hastalıklı yapı için reçete hazırlayan müdür reçetede yazan ilaç ve tedavi araçlarını bulamıyorsa ne yapacak?!.

İşte bu nedenle öğretmenlerin her 5 yılda 1 "LİYAKAT SINAVI" na alınmaları bu sınavda başarılı olamayanların yerlerinin değiştirilmesi 2.sınavda da başarılı olamayanların eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışına çıkartılmaları gerekmektedir.

Rotasyon tüm eğitim-öğretim hizmeti sınıfında yer alan memurlar için tam adaletli ve eşitlikçi olarak uygulanmalıdır...

11 Ağustos 2009 20:59

akıncı98
Yasaklı

Ahbap-çavuş ilişkisi içerisinde tanıdık çocuklarına beleşten şişirilmiş puanlar;

Çalıştığı okul öğrencilerini özele yönlendirmeler;

Stratejik planlama,toplam kalite,okul gelişimi yönetimi,toplum hizmeti konularında salla başı al maaşı,

rehberliğsadece okulda yapılacak eylem kabul edip okuldan çıktığı gibi kendini mesleki açıdan geliştirebileceği briçe,okeye,bilardoya gitmeler,

yeni müfredat programlarını küçümseyip,kabullenmeyip kendi bildiğini okumak,

kendinden başka okul müdür yardımcısından başlayıp Bakan'a kadar herkesi eleştirmek,

...........

buna sizler de katkı yapabilirsiniz.Şimdi bu öğretmenlerin başına siz değil okul müdürünü Bakanı dikin değişmez!..Kafalar değişmeli çünkü!..

Bu da maarif personel çalışma düzeninde köklü değişiklikler yapmakla sağlanabilir.

Bazılarının iddia ettiği gibi öğretmen maaşlarında düzenleme sadece lüks evlerde oturan ve lüks otomobillere binen ama salla başı al maaşı yapan öğretmen sayılarının artmasından başka bir işe yaramayacaktır.

Öğretmenlerin belli yıl sonra üzerlerinde oluşan ataleti atabilmeleri,yeni bir şevk kazanabilmeleri için mutlaka rotasyona tabi tutulmaları gerekir.

Öğretmenlere rotasyon şarttır!.

27 Ağustos 2009 05:18

ozandem34
Aday Memur

bir müdürün rotasyon yapılması kac öğretmene bedeldir. Hic düşündünü mü?

hele bir müdürün değişmesi neleri değiştirebilir

yıllardır aynı tas aynı hamam

eğitim sıfırların altında

27 Ağustos 2009 08:26

piirenses
Şef

merkez okullara çöreklenen 30 yıldır yer değiştirmeyen öğretmenler var. bu yüzden ne tayin isteyebiliyoruz ne il içi sıramız ilerliyor. merkeze gelme olasılığımız sıfır. evet öğretmene de rotasyon olmalı aynı okulda 30 yıl çaşılmaya son!!!

Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;