İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
12 Ağustos 2009 13:12

adalet lisesine mi yoksa genel liseye mi gidiyim??? ACİLLLL

Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şuan adalet lisesi 2. sınıfa geçtim.genel liseye geçip geçmemekte kararsızım.yorumlarınızı bekliyorum

richie
Daire Başkanı
12 Ağustos 2009 13:20

genel lisede daha çok fen bilimleri, eşit ağırlık ve sözel ağırlıklı dersler görürsün.

genel liseye geçme şansın varsa kesinlikle genel liseyi öneririm. adalet lisesinin ek puan verdiği bölüme düz liseden de rahatlıkla gidebilirsin.

destek58
Şef
12 Ağustos 2009 13:24

ama adalet lisesini bitirdiğinde iş bulma imkanın çok fazla diyorlar.bazısı da sizin gibi düz liseye gitmelisin diyor.gerçekten çok kararsızım.yardımınız için tşk.peki size soruyorum.adaleti bitirdiğimde iş imkanı nasıl???

richie
Daire Başkanı
12 Ağustos 2009 13:45

sıfır.

bitirip adalet meslek yüksekokuluna gidersen ek puan alırsın. hukuk fakültesine ek puan var mı bilmem.

düz lisede her bölüme ek puan var...

destek58
Şef
12 Ağustos 2009 13:57

beni bilgilendirdiğiniz için tşk

richie
Daire Başkanı
12 Ağustos 2009 14:49

rica ederim

ben_ve_sen_
Yasaklı
12 Ağustos 2009 14:52

düz liseye gidersin kazanırsın iyi bir yeri sonra işsizler ordusuna katılırsın. öğretmenlik kazanırsın polis olmaya çalılşırsın. adaleti bitir kardeşim önceliğin var. gir adalet bakanlığına .veya adalet lisesini bitir hukuk oku. zaten katsayı farklılığı da kalmadı..

destek58
Şef
12 Ağustos 2009 15:01

bende bu okula devam etmek istiyorum ama ben ea değilim.benim sayısala daha çok ilgim var.bu okula devam ettiğimde sınıfta kalma korkusu beni bitiriyor.araştırmalarıma göre bu okul ea.ve benim bu sene alacağım dersler kamu hukuku,icra hukuku vs.benim ezber yeteneğim yok.ve bende bundan korkuyorum.

sriod
Şube Müdürü
12 Ağustos 2009 21:14

destek 58 adalet lisesine devam et bitirirsin 2 yıllık adalet meslek yüksek oluluna devam edersin daha sonra girersin zabıt katipligine hazırlanırsın güzelce memursun ;) düzlise okumak güzel bi ünv kazanamadıktan sonra bi kpss den yüksek 95 puan alamadıktan sonra bi işe yaramaz oky ;)

destek58
Şef
13 Ağustos 2009 15:42

sriod tşk

a250
Yasaklı
04 Eylül 2009 13:31

valla eskisi gibideğil artık adalet meslekliselerini de eliyolar

04 Eylül 2009 15:11

destek58 illa katip olmak için adalet lisesi okumana gerek yok...evet okulunuzun önceliği var ama her adalet liseli olarak sınava girenide katip yapmıyorlar bilgin olsun...düz lisede bir çok alternatifin var...eğer üniversite sınavında ben başarılı olurum diyorsan kesinlikle düz liseye git derim. bu konuda sen kendini bilirsin..çünkü düz lise mezunları bile elinde bilgisayar sertifikası olduktan sonra katiplik sınavına girebiliyor...

efsane_66_06
Memur
04 Eylül 2009 17:46

kesinlikle adalet okumanı tavsiye ediyorum...

reis__reis
Kapalı
19 Eylül 2009 01:27

aa sen de 58 yani sivas tabiki adalete git genel liseye gitme de nereye gidersen git

sentation
Memur
19 Eylül 2009 01:49

elbette genel liseye gir hiç bişey olmadı açıköğretimden adaleti gene bitirirsin

tuba3437
Şube Müdürü
19 Eylül 2009 20:12

sağlık meslek lisesine git kardeşim

secking
Aday Memur
20 Eylül 2009 19:31

saglıka gıdebılıosan saglıga gıt ama cok calısıorum hukuk okucam doktorluk okucam dıosan duz lıseye gıt sakın ısletme ıktısat dusunme ama cok calısman gerekıor tabı oks de bunu gormusundur adalet de guzel yapı ressamlıgı guzel bolum meslek lısesınde egerkı kolay yoldan ıs buluyum dıosan meslege gıt 27 yasına kadar okucam ustune 1 yıl askerlık war bunları dusun aılenıde tabıı hersey para ;) umarım kendıne uygun secımı yaparsın ben sımdı elımde olsa saglıkcı olurdum aldıkları maas kadar doner alıolar bıde ozelde kacak calısıolar 4 5 mılyar maas alıo bı saglık teknısyenı....

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi