Editörler : Cüneyt Barışoglu
17 Ağustos 2009 15:45   


Öss'ye Girmeden Açıköğretim?

Selam Arkadaşlar Öss'ye Girmeden Açıköğretimden Adalet Bölümünü Tercih Olarak Verebilir Miyiz. Ben Bu Yıl Öss'ye Girmedim Önceki Yılın Puanına Göre Almazlar mı:)

??

17 Ağustos 2009 15:49

VAKA-İ HAYRİYE
Şube Müdürü

hayır herangi bir yüksek öğretim programını tercih edebilmek için ösym yaptığı öss sınavıza girmeniz gerekir

sadece myo mezunu olur dikey geçiş ile bazı açıköğretim programlarına sınavsız geçiş yapabilirsiniz

17 Ağustos 2009 15:55

sensizim6572
Şef

Forumda kaçgündür bişi soruyorum kimse cevaplamıyor:)

Lütfen bari siz cevaplayın

ben iki yıllık elektrik bölümü okuyorum bu yıl 2 ye geçeceğim. Ayrıca sözleşmeli katipliğide kazandım açık öğretim den 2 yıllık adalet verip oradan hukuka geçiş yapılabiliyormuş ? bu doğru mudur eğer doğruysa ben dgs yi rahatlıkla geçerim.

Okulu bırakmaya değer mi?

17 Ağustos 2009 16:02

VAKA-İ HAYRİYE
Şube Müdürü

bunu ben bilemem kendi bileceğiniz bir olay

sadece görüş için söylüyorum herangi bir sınava yada bölüme girmeden önce her şeyi araştırum adaletmyo kaç kişi hukuk fak.geçmiş kontejyanlar nedir,hangi şehir,kaç net yapmam gerekir diye

kolay gelsin.

18 Ağustos 2009 20:13

jclerk
Kapalı

sensizim 6572'ye;

Sayın arkadaşım; benim bildiğime göre sen sadece açık öğretimde tanınan "ikinci üniversite hakkı" diye adlandırılan bir uygulama yoluyla aof Adalet Meslek yüksek Okuluna kayıt yaptırabilirsin. Ben de seninle aynı durumdayım. Üstelik ben Zabıt Katibi olduğum halde enbaşında sadece adliye çalışanları için açılmış bulunan bu bölüme hali hazırda yüksek okulda okuyor olduğum için almadılar. Şimdi de icra müdürlüğü sınavına almıyorlar. Ben de aof adalete kayıt yaptırmak istiyorum ancak senin gibi halen bir okulda okuyor olsaydım açık öğretim bürosuna gider sorardım ve büyük ihtimalle de kayıt yapılırdı. Bence doğrudan (ve hemen) bulunduğunuz ildeki açık öğretim bürosuna gidip, durumu anlatınız. Adamlar öğrenci diye ölüyorlar.

Geçiş konusuna gelince; bu konuda da yolunuz açık. 2 yıllık adaleti bitirdiğinizde DGS sınavına giriyorsunuz. (Bu nedenle ortalamalarınızı yüksek tutmaya bakın) Sınavda hukuk fakültesi tercih ediyorsunuz. Bazı üniversiteler intibak yönünden farklı uygulamalar yapıyormuş. Ancak en son çare özel üniversite. Yıllığı şu an 10.000 TL. Değer. Saygılar.

18 Ağustos 2009 20:47

sensizim6572
Şef

jclerk ben katipliği bu yıl kazandım 2 yıllık elektrik bölümünü okuyorum ama .( galiba aynı durumdayız yazdıklarıan göre bende giremeyeceğim. :(

yarın açık öğretim bürosuna gideceğim cevap yazdığın için çok teşekkürler.

18 Ağustos 2009 21:14

jclerk
Kapalı

sensizim; Açık Öğretim Bürosundan sorduğunda sana büyük ihtimalle "sen şu an bir örgün okulda okuyor olduğun için adalete kaydını yapalım" diyecekler.

18 Ağustos 2009 21:19

sensizim6572
Şef

inş. yaparlar. yarın sana cevap yazarım özelde:)

Toplam 7 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;