Editörler : F16 Gökçen

mervend
Aday Memur
13 Temmuz 2011 11:29

peki açıköğretimi bitirip atandığında kamuda maaşlar nasıl oluyor kaç civarında ?

armak
Şef
13 Temmuz 2011 13:32

bende varım 91,550 ile 2.5 yıl önce atandım

13 Temmuz 2011 13:42

aöf mezunuyla örgün mezunu alan aynı maaşı alıyor

s.p.bilici
Aday Memur
13 Temmuz 2011 14:02

slm arkşlr.kpss a grubu için yaş şartı ne oluyor acaba bilgi sahibi olan varmı.tam bilgi alayım ona göre kursa kayıt yaptırıcam.ayrıca işletme 4 okuyup hemde kpss ye hazırlana bilirmiyim.zorlarmı.lütfen biligi sahibi olan varsa paylaşsın.tşklr.

cybell_35
Şube Müdürü
13 Temmuz 2011 15:23

s.p.bilici arkadaşım, ben de hem AÖF okuyup, hem de KPSS'ye hazırlanayım dedim geçen sene ama ikisi bir arada zor olur diye AÖF'e 1 yıl ara verdim. Bence sadece KPSS'ye odaklan. AÖF nasılsa biter. Bu benim fikrim...

kamu_yon
Şube Müdürü
13 Temmuz 2011 16:23

cybell_35

ben 4. atamada atandım ama senin bölümden az memur alıyorlar herhalde o nedelne böyle zorlanmışındır yadA tercih yapmayı bilmiyorsundur

cybell_35
Şube Müdürü
13 Temmuz 2011 19:52

kamu_yon

Evet benim bölüm fazla alım yapmıyor, sanırım 1.şanssızlığım bu... Tercihlerimi yaparken de dershaneden rehberlik hizmeti aldım. Ama senin de vereceğin tiolar varsa alabilirim :)

s.p.bilici
Aday Memur
13 Temmuz 2011 22:25

cybell_35 arkşım peki kpss a grubunda yaş olayı nedir acaba.yaş sınırı kalktı diyorlar ama.bende yaş 35 üstü eğer kpss a yaş sınırı arıyorsa smmm yönelicem.bilginiz varsa paylaşın lütfen

bruce_lee87
Yasaklı
13 Temmuz 2011 23:47

kpss için dershaneye gitmeyi önerir misiniz ?

cybell_35
Şube Müdürü
14 Temmuz 2011 00:22

s.p.bilici

KPSS A grubu hk. fazla bilgim yok ama bununla ilgili diğer forum bölümlerinde bilgi paylaşımında bulunabileceğini düşünüyorum...

cybell_35
Şube Müdürü
14 Temmuz 2011 00:29

bruce_lee87

Eğer kendine bir çalışma programı çıkarırsan pekala kendin de çalışabilirsin. Ben kendim çalıştım, sadece matematik için kurs desteği aldım. Hiç matematik yapamıyordum, 9 net çıkardım matematikten, ki bana göre zordu 2010 matematik, genel kanı da buydu zaten. Biliyorsun ertelendi sınavımız ve soruları başka bir komisyon hazırladı. Normalde dershanedeki deneme sınavlarında 16 nete kadar çıkmışlığım olmuştu, ki dershane sınavları zordur. Ben 15-20 arası net çıkarırım diyordum ama olmadı. Diğer derslere kendim çalıştım ve 83 puan aldım. 2 atamadır boş geçiyor ama sanırım kasımda olacak gibi. Biraz da bölümünle alakalı. Yani bölümünden çok alım oluyorsa şansın olur. Kısacası; kendine güvenirsen dershane desteğine ihtiyaç yok derim ben...

bruce_lee87
Yasaklı
14 Temmuz 2011 00:54

cybell_35

benim matematiğim iyi o konuda bir sıkıntım yok. onun dışında bana ne önerirsin mesela deneme sınavlarına nasıl girebilirim dershaneye gitmeden herhangi bir drshaneden ücret karşılığında deneme sınavı mümkün mü?

mervend
Aday Memur
14 Temmuz 2011 08:29

aöf bölümlerinden en çok hangi bölümden alım yapılıyor ben işletme okuyorum atanma şansım ne kadar?

darkmanman
Aday Memur
14 Temmuz 2011 10:43

arkadaslar benım bı sorum olucak agustos ayında kısa donem asker olucam buyuk ıhtımal bu durumda ocak 2012 askerlık bıtıyor allah nasıp ederse subat ayının baslarında kpss kursuna yazılsam hazıran sonuna kadar sure yeterlı olurmu yoksa hızlandırılmıs gruplarla egıtım verılır hersey karısırmı verım alamazmıyım ona gore 2012 kpss ye gırmek ıstıyorum b kadrolara??sız ne onerırsınız matematık temelım ıyı degıl surec yeterlımıdır??

cybell_35
Şube Müdürü
14 Temmuz 2011 11:24

bruce_lee87

Dediğim gibi; eğer kendine sistemli bir çalışma programı hazırlarsan ve madem ki matematiğin de iyi, kendin de çalışabilirsin diyorum. Dershanelerin deneme sınavlarına girebiliyorsun. Ama sınav tarihlerini sıkı takip etmen lazım...

cybell_35
Şube Müdürü
14 Temmuz 2011 11:33

mervend

AÖF bölümü diye bir ayrım yok. Önemli olan bölümün. Hangi bölümlerin daha çok alım yaptığıyla ilgili çok bilgim yok.

tubis84
Aday Memur
14 Temmuz 2011 13:51

arkadaslar memuriyete önlisans olarak girip lisansla derece yükseltmek için lisansı atandıktan sonramı bitirmek lazım. bilen varsa lütfen yardımcı olsun... önlisan olarak girip lisansı bitirdikten sonra atanınca derecenin yükselmedigini duydum.atanınca bitirmemiş durumda olmak lazımmıs.. yardımlarınız için şimdiden tşk.ler

Bahar5325
Memur
15 Temmuz 2011 09:16

Puanım 88 ve Sağlık Müdürlüğünde VHKİ olarak çalışıyorum Açıköğretim mezunum

mervend
Aday Memur
21 Temmuz 2011 17:25

bahar

maaşın kaç civarında bi sakıncası yoksa söyleebilir misin ve ve hangi kurumlar daha yüksek maaş veriyor ünvanın ne olması gerekli mesela?

cigdem_biyolog
Daire Başkanı
23 Temmuz 2011 00:28

arkadaslar bazı arkadaslar şunu yazmış. aöfden mezun olanlar sadece 4001ı tercıh edebılır yazmıs. bu dogrumu. ben 2. unıversıteyı okumak ıstıyordum

ama işletmecı arkadaslar 73lerle atandıklarını söylemıslerdı. eger gercekten puanlar 80 cıvarıysa hıc yazılmayayım. ama gercektende 73 cıvarındaysa acıkogrteım ısletmeye yazılmayı dusunuyorum.

bu konud abılgı verırmısınız?

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi