İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
25 Ağustos 2009 10:02

katiplik sınavında hecanlanıyorum

selam arkaşlar benim sorunum şu katılırsanız sevinirim ben katiplik sınavında heyecandan kaybediyorum heyecanımı yenmem için siz ne yapmamı teklif ediyorsunuz. Normalde evde iyi yazıyorum ama sınavda bir türlü yazamuyorum hecedan...

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
25 Ağustos 2009 10:06

Kalabalık ortamlarda yazı yazmayı deneyiniz.

HaCKeW
Şef
25 Ağustos 2009 10:30

kafanızda halletmeniz gerek bu konuyu. Heyecan az çok herkeste olur ama aşırı heyecan olayı bitiren :)

fameta
Memur
25 Ağustos 2009 10:31

heyecanını yenmen lazım desemde yenemeyeceksin bu bir yapı. Yani istediğin kadar heyecanlanmayacağım de bunu yenemeyeceksin bu açık ve net bir durum.

HaCKeW
Şef
25 Ağustos 2009 10:42

normalde 200 üstü yazan biriyim ama heyecan 540 kelime düşürdü önemli olan yazmayı bırakmamak sınav sırasında.

epktts
Memur
25 Ağustos 2009 10:47

arkadaşım klavye çalışırken klavye sesi var onu netten indir çalışırken onunla çalış böylece çoklu klavye sesine alışırsın birde katipliğe başvururken eğer yazın başlarda başvur ki sonlara kalıpta daha da heyecanlanmayasın..en başta kötü ortalarda Allah kolaylık versin..

rahmi_sahin
Aday Memur
25 Ağustos 2009 11:51

arkadaşlar öncelikle yazıma katıldığınız için teşekkür ettim. Bir arkadaş bana sınavda heyecanlanmamak için sakınleştirici hap falan al dedi. Sizce bir faydası varmı.. Önerileiriniz bekliyorum..

rahmi_sahin
Aday Memur
25 Ağustos 2009 11:54

epktts kardeşim bu klavye sesini hangi siteden indirebilirim. Veya nasıl indirebilirim..

yas.min
Aday Memur
25 Ağustos 2009 12:14

sakinleştirici alıp alışkanlık yapma bünyede:) heyecan olayını ancak kafanda bitirebilirsin.rahat olmayı dene.

sanık
Daire Başkanı
25 Ağustos 2009 12:33

arkdaşım aslında benim sana pek tavsiyem olmucak...çünkü ben 4 sefer girdim ve her girdiğimde de heycan vardı...yazarken ellerim çok titredi...ve bir çok kişininde öle oldu...ama bu seni sakın üzmesin çünkü bu kadar eli titreyip 90 ı geçen varsa sende o heycanla inan geçersin...kolay gelsin başarılar

salih karataş
Aday Memur
25 Ağustos 2009 13:24

RAHMİ kardeşim bende ilk defa sınava girdim başla dediler başladım biraz yazdıktan sonra ellerim titredi elimi harfin üzerine getiriyorum yandaki harfe basıyorum 3-5 sn durdum nefes aldım YA ALLAH dedim tekrar başladım ve 98 kelime yazmmışım hemde q klavye ve 2 parmak zaten sınav açıklanıncaya kadar yok ben kazanamam dedim ellerim titredi diye sınav açıklanınca birde baktım ki 98 kelime yazmışım ve çok şükür kazandım şunuda söyleyeyim biz gaziantepte 900 kişi girdik ve sadece 100 kişi kelime barajını aştı heryerdede genelde öyle olmuş yani 90 kelimelik barajı aşarsan girme şansın % 70 lere çıkıyor çünki antepte 100 kişi mülakata girdik 87 kişi aldılar yani şansımız % 87 ye çıkmıştı onun için kendini ona adapte et yanında arkadaşların olsun birisi başla desin dakika tutsun sende yaz o ortama alış biz kazandık ama daha başlamadık iş kazanmaylada bitmiyor maaşlar ne olacak ne zaman başlayacağız atama ne zaman gelecek atamada sorun çıkarmı ALLAH herşeyin hayırlısını versin de çalış kazanmak çok güzel bir duygu inşaallah adalet personeli olmakta öyledir.

ikuku
Aday Memur
25 Ağustos 2009 14:22

Arkadaşım sakinleştirici falan almayı düşünme bence kalabalık ortamlarda çalış ne bileyim git internet kafelerde yaz, sınav günü de etrafına olup bitenlerle ilgilenme al eline klavyeni yazı yaz parmaklarını aç konsantre ol mustafa hoca var bilmem biliyor musun "Zabit Katipliği için klavye teknikleri..(Klavyeyi hızlandırmak isteyenler )" diye konu başlığı var oradan istifade edebilirsin başarılar...

"""Masumiyet"""
Daire Başkanı
25 Ağustos 2009 14:36

bende heyecandan yazamadım valla ben doktora gidip ilaç almayı düşünüyorum birdaha ki sınava

Khaos743
Memur
25 Ağustos 2009 14:39

hangi metinde kaç kelime yazdığını bilmen heyecanının biraz azalmasına neden olabilir..

birde kalabalık ortamda yazmayı dene..

noblemeyra
Aday Memur
25 Ağustos 2009 14:43

Zaten bu sınavda heyecanlanmamak mümkün değil ki.Kazanan insanlara sorun hepsi de heyecanlanmıştır. Ben de çok heyecanlandım ve ellerim titredi. Ama 136 kelime yazdım. Bence çözümü heyecanın yoğunluğuna rağmen yazmaya devam etmek, yılmadan, pes etmeden...

e_l_i_f_a_t_m_a
Kapalı
25 Ağustos 2009 14:44

benim ellerim tuşlara değmiyordu o derece yani:)) ilaç falan tehlikeli bence yan etkisi olabilir temelli uyuşup kalıp yazamamak da var iyi düşünmek lazım:))

richie
Daire Başkanı
25 Ağustos 2009 16:33

evdeymiş gibi yazın. takmayın o kadar... sakin....

cansuizmir
Aday Memur
25 Ağustos 2009 19:30

arkadaşlar bi arkadaşımın hiç bi şekilde siyasetle alakası bile olmadığı halde 2 tane aşırı sol partiye üye diye ki böyle bişey söz konusu bile değil güvenlik soruşturması olumsuz gelmiş.. bunun için ne yapması gerekiryo? ve silinebiliyomuş.. nasıl sildirebilir? yardımcı olur musunuz

25 Ağustos 2009 19:52

bu işi halletmek elbette mümkün. kişiye göre sistem değişir. ama bana göre en iyi seçim kalabalıkta çalışmak ve birilerinin sizi yazarken takip etmesini sağlamak.

a250
Yasaklı
25 Ağustos 2009 20:46

öncellikle rahat olmalısın ben bunu yaparım tuşlara çok iyi vurmalısın kollarını açmamalısın noktalama büyük küçük harflere dikkat etmelisin ayakların yere sağlam basmalı gevşek olmayacaksın yani onun püf noktası da var sen önce orta tuş dizilimini halletmelisin sonra heyecan kendi kendine gider bu konuda sana yardımcı olurum

epktts
Memur
25 Ağustos 2009 20:53

http://rapidshare.de/files/41248274/minyaturk_klavye_sesi.mp3.html bu adresten klavye sesini indirebilirsiniz...

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi