Editörler : hopaliSafak Vaktii
31 Ağustos 2009 20:07   


Ankara'da stajyer dershane öğretmeni maaşı

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu sene Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum, Ankara'da bir dershaneye stajyer öğretmen olarak başvurdum. Bana 400 YTL + sigorta teklif ettiler. Bunun karşılığında haftada 6 gün çalışacağım. Sizce bu teklif nasıl? Düşük mü iyi mi Ankara piyasasına göre? Ya da Ankara'da önerebileceğiniz dershaneler var mı?

Teşekkür ederim

31 Ağustos 2009 20:25

edebiyattttt
Yasaklı

sen de seneye formasyon için uğraşanlar arasına katılırsın:)

31 Ağustos 2009 21:28

soyut23
Şef

ücreetliye başvur degmez dershane de çalışmaya sonradan pişman olacaksın iş işten geçmiş olacak

31 Ağustos 2009 22:05

euler06
Yasaklı

Ankara'da 3 yıl dersanelerde Çalıştım. Tavsiyem sakın bulaşma. Seni afedersin ama deli gibi her şeye koşacaklar..hele ki stajer of of offf..O sigorta primleri de düzgün yatar mı ne ala..Ankarada en az 10 yıllık sağlam bir hoca değilsen dersanecilik öldü..Bir an önce formasyonu almaya bak, sonra benim gibi zor olur alman..dersaneciliğin sonu yok..Yav akıl var mantık var stajer bile olsan öğretmenlik yapacaksın..400 lira diye maaş mı olur yahu? seneye yükselir derler ya stajere NAH yükselir. Olsa olsa hadi 700 verelim derler. Müstahdemler senden çok alır o çalıştığın yerde söylelyeyim..sen de yenisin ya bir gazla çalışırsın deli gibi göze gireyim diye..arkadaşım boş işler bunlar..Aklın varsa formasyonu halletmeye bak olmadı KPSS ye hazırlan derim ben..Senin gibi bir fen-edb mezunu olarak tavsiyem budur..Ve inan ki senin için en hayırlı olan da budur..

31 Ağustos 2009 22:39

utkuq
Daire Başkanı

hocam ben geçen sene ankarada bi kaç dersaneyle 600 liradan görüşmüştm ama sonra vazgeçtm dersanede çalışmadm arkadaşlarm da 600 civarı anlaştılar... branşım cografya mezunumz az oldugu için avantajlıyız biraz...

sana tavsiyem ankarada çok dersane var bi kaç taneye bağlanıp kalma fiyatı kendi kafanda belirle gittiğinde o fiyatı söyle sonra onlar da bi fiyat söyler ona göre bir yol bulabilirsin...

bence 500 den aşağı kesinlikle anlaşma ve 600 üzerine anlaşmaya bak...

31 Ağustos 2009 22:54

hacettepe_tde
Müsteşar Yardımcısı

çalışacağınız semte göre fiyat değişir, 400ü hangi semtte verdiler, bir de tabi para alamama var, alsan bölük börçük alma var, sincan etimesgut dershane piyasasını dört yıldır tanıyorum, staj kaldırmak istiyorsanız, nefes almadan bir sene dayanırım yeter ki paramı zamanında versin diyorsanız, marka dershanelere başvurun derim.

31 Ağustos 2009 22:57

hacettepe_tde
Müsteşar Yardımcısı

eklemek gerekirse, küçük dershanenin de şöyle bir avantajı olur, çok ezilmez hatta derse bile girerek rahat ve zevkli bir çalışma ortamı yakalayabilirsiniz, ama muhtemelen para alma konusunda sıkıntı yaşarsınız. patronunuz güven veriyorsa siz de inanıyorsanız paranız kalmaz, belki de hiç sorun yaşamazsınız. ama genelde stajyerlere verilen ücret az da olsa diğer hocalara göre düşük olduğundan, çok sorun yaşanmıyor.

31 Ağustos 2009 23:19

ftwda
Aday Memur

Sağolun arkadaşlar. Bu parayı öneren dershane Kızılay'da. Ben vazgeçtim herkes dershanecilik için böyle şeyler söylüyor, 4 yıllık emeğime değeceğini düşünmüyorum. Bu arada 3 aylık stajımın sigortasını da kendim yatıracaktım cebimden onlar 9 aylık yatırıyorlarmış.

01 Eylül 2009 01:11

dilekdilek84
Memur

güncel

01 Eylül 2009 15:51

matematikci1981
Daire Başkanı

euler06

arkadaşima kesinlikle katılıyorum

ben dersanecilikte 8 yılı devirmiş biri olarak isterlerse size servet versinler asla bu işe bulaşmayın şimdilerde mecburiyette kaldgu için bizler yapmak zorundayız ama hiç kimse bulaşmasın diyorum euler06 nın dediği gibi ya üçretli öğretmenliğe yada ki bence bunu yapin kpss ye hazırlanın oturun ne gereği var.

Toplam 9 mesaj
 
ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?