Editörler : ya umutlarda biterse
01 Eylül 2009 11:31   


Veraset Dilekçesi - Pay Hesaplama - İşlemler - Beyanname

Veraset işlemlerini kolaylaştıracağını umduğum web yazılımını paylaşmak istiyorum.

Murislerin excell dosyaları yardımı ile; hisse hesaplanması, kayıtların düzenlenmesi, üst ve alt soyların dizilmesi ve son olarak tüm hissedarların, hisse paylaşımı yapılarak, dilekçenin doldurulması işlemlerini yapan web yazılımı.

http://www.turkce.name.tr/webapp/veraset

Herkeze kolay gelsin.

05 Eylül 2009 18:57

asahin81
Aday Memur

Veraset ve İntikal davalarında; uyap'tan alınan excell formatlı nüfus kayıtları yardımı ile, veraset karar metnini uyap editörde yazan personel için geliştirilmiştir.

Muris'in ve verasetçilerin nüfus kayıtları yardımı ile, manuel olarak hazırladığınız dilekçe metnini web ortamında hazırlayabilmektedir.

Yazılım web tabanlı çalışmaktadır. Öncelikte muris'in nufüs kaydını sisteme eklemelisiniz. Sistem Muris ile ilgili bilgileri inceledikten sonra, murisin ağaç yapısını oluşturur. Ardından, diğer alt mirasçıları ekleyerek, ağaç yapısını genişletebilirsiniz. Her eklenen alt mirasçı dosyası, Muris e eklenerek yorumlanır.

Web yazılımı, En üst soydan, en alt soya kadar sınırsız sayıda alt üst soy girebilirsiniz. Hisse hesabı alt miras çılar eklendikçe hesaplanarak yapılandırılır ve en az pay oranına otomatik olarak çevrilir. Soy ismi değişmiş kişileri ağaç yapısında üzerine tıklayarak değiştirilebilir.

Karar ı oluşturmak için son adım; tüm kişilerin excell dosyalarını ekledikten sonra, karar metni hazırlanır. Karar metninde, imla kontrolleri yapılandırılarak, metin oluşturulur. Karar metnini kopyalayarak, uyap a direk yapıştırabilirsiniz. Veya text dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

İşinize yarayacağını düşündüğüm bir yazılım olduğu için paylaşmak istedim.

http://www.turkce.name.tr/webapp/veraset

bu linkten öncelikle üye olmanız gerekiyor. Mailinize giriş şifreniz gönderiliyor.

Şu an test aşamasında olan sistem, bir çok işi kolaylaştırıyor.

Demo : http://www.turkce.name.tr/WebApp/Veraset/verasetDemo2.zip

Toplam 1 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;