Editörler : E.Kayı Han
02 Eylül 2009 14:44

f'den q' ya sınavdan ne kadar zaman önce geçilirse başarı sağlanır?

arkadaşlar soru başlıkta. ve bu geçişte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir şuan q 2--3 parmakla 70-90 arası yazıyorum fakat her metinde 90ı rahatça aşmak istiyorum ve klavyeye ellerime bakarak yazıyorum. bana önerebileceğiniz şeyler nelerdir aynı metni 3-4 defa denediğim halde 90ı aşamadığım durumlar çok oluyor ve metinde yerimi kaybediyorum önerileriniz neler olabilir halk eğitimin ismek in bu konuda kursaları var mıdır? ya da uygun fiyatlı ist avrupa yakasında ismini verebileceğiniz kursa var mıdır ?

teşekkürler....

37mehmet37
Aday Memur
02 Eylül 2009 17:22

Arkadaşım; internetten indir bir 10 parmak programı ondan çalış istersen. İyi bir gayret edersen inşallah 6 aya iyice yazmaya başlarsın. Bence böyle yap. Tabiki sen bilirsin. Allah yardımcın olsun...

richie
Daire Başkanı
02 Eylül 2009 23:33

1. hızlı ama yanlış yazmak yerine yavaş ama doğru yazmayı tercih et.

2. kesinlikle metni yazarken dikkatli takip et kaldığın yeri.

3. bunları yaparken asla heyecanlanma. sınavda muhtemelen daha çok kelime yazarsın.

4. az yazmak moralini bozmasın. çalışmalarını sürdür, bırakma.

5. kesinlikle klavye değiştirmemeni öneririm. zaten 1 ay kadar zaman kalmış. bu zamanı çok iyi değerlendir. sürekli birşeyler yaz. aynı metni yazıp yazmaman önemli değil. farklı metinleri yaz imkanın varsa ve çalışmalarını asla bırakma... şuanki durumuna göre bence 90 ı 1 ayda çok rahatlıkla geçersin.... tekrar söylüyorum, sakın klavyeni değiştirme. en azından aşinalığın Q klavyeye daha fazla... RİSKE GİRME.

iyi çalışmalar dilerim.

pınn1
Aday Memur
04 Eylül 2009 21:30

ankaradaki zabıt katibi adayları bi kurs önerebilirim türkiyedeki tek ve en başarılı on parmak kursudur.ayrıca onparmak.comdanda kendinizi geliştirebilirsiniz.f yada q hiç fark etmez çok düzenli çalışın çok nankördür klavye bir gün ara verirseniz hemen yavaşlarsınız

a250
Yasaklı
05 Eylül 2009 16:00

on parmak kurs hepsi nafile oturun adam akıllı çalışın ben kendi başıma bir allahın kulundan yardım dahi almadan çok iyi yazıyorum çoğu katipten daha iyi riche kardeş doğru söylemiş kesinlikle klavye şu an değiştirilmemelidir değiştirirse %100 kaybeder ortalama iki ayda q un özelliklerini aklından silmesi gerek ve kesinlikle klavyeye bakmaması gerek ben daha önce q kullanıyordum on parmak sonradan f geçtim ama f bayağı geçişte zorlar beyin durur sonra çok güzel yazarsın ama kesinlikle bu aralarda klavye değiştirmeyin

richie
Daire Başkanı
05 Eylül 2009 16:22

a250 kesinlikle haklı.

herkese iyi çalışmalar....

EDA_1903
Memur
05 Eylül 2009 17:29

bence azim varsa herşey olur. ben geçtiğimiz sınava 1.5 ay kala q klavyeden f klavyeye geçtim. hatta benim klavye değiştirdiğim tarihlerde herkes ilan bekliodu. şansıma 1.5 ay sonra ilan verildi. ve ben sınavda 170 net yazarak kazandım. arkadaşların dediği gibi boşuna kursa falan para vermeye gerek yok. herşey insanın kendinde bitio. ve mülakatta da f klavye kullanıcılarına öncülük tanıolar. hatta işe başlayınca da f klavye kullananlar bir adım önde oluo. bundan dolayı bence f klavyeden şaşmayın. 2 ay fazlasıyla yeter bence başarmak için.

_penelope_
Şef
05 Eylül 2009 17:49

eda kaç parmak yazarak 170 yazdın ? bence bu saatten sonra qdan fye geçmek risk ben denedim geçmeyi f klavyeye fakat 3 günde pes ettim çünkü yazamadım evet belki biraz sabır etseydim olabilirdi ama 2 ayda q daki hızıma yetişeceğimi düşünmediğim için bıraktım çünkü bir riskti benim için gerçekten klavye değiştirmek bence o kadar kolay değil yani 2 ayda ben yapabilceğime inanmadığım için bıraktım elimdekini bildiğimin üstüne bişeyler katmayı mantıklı buldum ve hevesle aldığım f klavyeyi kaldırdım attım kenara

richie
Daire Başkanı
05 Eylül 2009 17:51

atmasaydın. sana adliyede lazım olacak:)

_penelope_
Şef
05 Eylül 2009 17:56

inşallah olur inşallah amin:):) attım derken çöpe değil öyle bi kenara attım ama güvenli bi yerde:)

mustafaboz
Müsteşar Yardımcısı
05 Eylül 2009 19:13

BURADAN YENİ ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM.. Lütfen arkadaşlar her zaman size yön verecek bir arkadaş, bir hoca veya bir eğitimci bulamayabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken iyi bir çalışma döneme ve plan yaparak kendinizi analiz etmesini bilmek. Yöntemlere gelince yazaken biraz düşünmesini ve beyninizi kullanmanızı yardımcı olacak düşüncelere kendinizi adayın....

26 saatte veya 50 saatte klavye garentisi veren kitaplar ve kurslar için şunu söymemek istiyorum.. Kesinlikle bu kitaplar veya kurslar on parmak ve hızlı yazmak için sadece parmaklarınıza tuşları öğretmek ellerinizi klavyeye tam olarak yerleşmesini sağlamak içindir. Yüksek paralar ödeyerek kurslara giden arkadaşlarda yanılmasınlar veya büyük beklenti olmasınlar Türkiye'de çoğu yerde sadece daktiloğrafi uzmanı yok bilgisayar öğretmenleri kitaplara göre öğretiyorlar ama dediğim gibi sadece öğretiyorlar.. Bunu da kısa bir not olarak vereyim dedim.

Diğer bir mesele ise ekrana bakılarak proğram yükleyen ve net üzerinden çalışmalar yapan arkadaşlar kesinlikle böyle bir çalışma ve uygulamayı kabul etmiyorum. Çünkü istenseydi 30 yıldır milli eğitim bakanlığı başta olmak üzere bu konunun liderleri cd veya bilgisayar ortamına bağlı olacak proğram üzerinde çalışmalar yapmalarını sağlarlar ve sizi eğitebilirlerdi. Ama bu konuda bir proğram veya cd yok aynı şekilde net üzerinde bu eğitimi vermeyen çalışan web siteleri de sizi faydalı olmayacaktır. Bunlar sadece dediğimiz gibi parmaklarınıza tuş öğretir ve sizi eğlendirir.. Nedenini soracak olursanız kesinlikle ve kesinlikle yıllara mal olarak bir ekrana ve tuşlara bakma sıkıntısı yaşayabilirsiniz..

TheRaider
Memur
05 Eylül 2009 19:55

Herşeyi anladım da sende bi problem mi var niye F den Qya geçmek istiyorsun kardeş... Q daha zor... F ile çok daha hızlı yazabilirsin...

EDA_1903
Memur
05 Eylül 2009 21:01

penelope 10 parmak programı indirmiştim internetten 2 hafta ondan çalıştım. ayrıca Mustafa Hocanın yazılarını takip ediyordum çok yardımı dokundu bana. kendisinin dediği gibi bilgisayar programları yararlı değil ekrana bakma alışkanlığı kazandırıyo insana ama onu da biyerde bırakmayı bilirsen sorun yok bence.

ayrıca d_m_t arkadaş soruyu yanlış yazmış sanırım. ben q dan f e geçmesi için tavsiyede bulunmuştum şimdi dikkat ettim f den q ya geçmek istediğini yazmış :)

_penelope_
Şef
05 Eylül 2009 21:25

teşekkürler eda ve sayın mustafaboz

a250
Yasaklı
05 Eylül 2009 21:58

eda kardeşimiz sınava 1,5 ay kala klavye değiştirerek sınavda 170 net yaptığını sanıyro kesinlikle bu yalan ne kadar azim olsa da olsun imkansız yani yalan atmayın yahu adamı delirtmeyin burda değil o dünya şampiyonu insanlar dahi zor yapar onu yalan inanmayın kesinlikle inanmayın

EDA_1903
Memur
05 Eylül 2009 22:09

a250

ben komisyon katibesiyim ve bu dediğimi her şekilde ispat edebilirim. bilip bilmeden konuşan sensin. beni tanımıyorsun tanımadan yorum yapma bence. bide utanmadan yalancı diosun bu senin terbiyeni ortaya koyuyo yaptığın çok ayıp.

EDA_1903
Memur
05 Eylül 2009 22:17

ayrıca kadıköy adliyesinin sözleşmeli sonuçlarını açtığında birinci olarak benim adımı göreceksin. benden sonra ki kişi 131 net yazmıştı ben 171 le birinciydim. insanları karalamadan önce bi düşün. kendin beceriksizsin diye herkesi kendin gibi biliosun ve hiç düşünmeden karalıosun...

a250
Yasaklı
05 Eylül 2009 22:20

senden daha iyi yazıyorum eda kardeş hem de fark atarak

EDA_1903
Memur
05 Eylül 2009 22:43

benden daha yüksek yazıosun madem neden durup dururken tartışma yaratıosun bilmem ki. 6 yıllık bilgiişlemciyim ve 2 ay öncesine kadar 24 saat pc başında idim. benim bukadar kısa sürede böyle bi ilerleme göstermem gayet normal bence. neyse kapattım konuyu. herkese iyi geceler.

richie
Daire Başkanı
05 Eylül 2009 22:51

tartışmanıza gerek yok. değmez zaten. neticede ikinizde ekmek parası için birşeylerin çabasındasınız. şu "çekememe" huyundan millet olarak ne zaman kurtulacağız merak ediyorum doğrusu. birinden daha hızlı yazsak ne olur, daha yavaş yazsak ne olur. bence birbirimiz için "iyi" olan ne yapabiliriz bunu düşünmek gerek, karşıdakini yıkmaya çalışmak değil. her neyse.

d_m_t
Memur
06 Eylül 2009 13:39

evt arkadaşlar başlığı yanlış açmışım q'dan f'ye geçmek şekilnde olacaktı. değiştirmenin bir yolu varsa bildirmenizi rica ediyorum. 2ay kaldığına inansam belki gecerim ama sınav tarihi de muallakta. ekim kasım diyenler var hatta eylül sonu diyenler var o yüzden risk almıyorum ama bu iş bana lazım. aslında çok da sıkı çalımıyorum günde 2 saat yeterli midir sizce? şuan 105 metnin 16 tanesini bitirdim işlh diğerleri de bitecek...

Toplam 92 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi