Editörler : crops35
04 Eylül 2009 12:23

Dikey Geçiş ile ilgili yardım lütren

Dikey geçiş sınavına girmeyi düşünüyorum ama istediğim bilgilere ulaşamadım. Şu an dikey geçişle okuyan yada bilgisi olan arkadaşlar;sınava girme sayısı sınırsız olmuş sanırım ama en fazla kaç sene önce mezun olanlar girebiliyor?Kaç sene okumamız gerekiyor?Bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

04 Eylül 2009 13:18

ben dikey geçişle omü işletmeye yerleşmiştim gerçi şimdi bırakmak zorunda kaldım ama...

1 yıl hazırlık olmak üzere 3 yıl okuyorsun

1 yıl hazırlıkta ne devamsızlık ne de derstten kalma gibi bir lüksün yok direk atıyorlar seni

gerçi ben haftada 3 dün okula gidiyordum çok az ders veriyorlar

sınava girme sayısı sınırsız

her zaman girilebilir diye biliyorum

woodo
Aday Memur
08 Ekim 2009 17:30

merhaba ben gıda teknolojisinden kimyaya geçiş yaptım 2004 yılında benim sınva girdiğim zamanlarda 3 sınav hakkımız vardı şimdi sınırız olduğunu duydum bende. dgs li öğrenci olmak çok zor ilk başta bunu belirtmeliyim okulun tutumu önemli daha doğrusu benim geçiş yaptığım üniversite dgsli öğrencileri sevmiyordu atılmamız için her şeyi yapmışlardı ama çok çalışarak üstesinden gelmiştim. 4 yıldada olsa bitirdim okulumu. normalde 3 sene öğrenim alıyorsun 1 yıl hazırlık mahiyetinde almadığın temel dersleri alıyorsun ardından 3. sınıf öğrencisi gibi devam ediyorsun intibak kalktıktan sonra. ben hazırlıkta 3 dersten kaldığım içim atıldım. ardından öğrenci affı ile geri döndüm bitirdim. tavsiyem umudunu yitirmeden çalışman isteyince her şeyi yapabilirsin.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi