Editörler : swat3410E.Kayı Han

r__09
Aday Memur
09 Kasım 2009 08:58

slm arkadaşım,bizim asayiiş yunuslarının çalışma saati günde sekiz saattir bu durum haftaiçi için geçerlidir,hafta sonu ise 12 saat çalışılır ve ya cumartesi ya pazar bir gün tatil yapılır,üç aylık kurs süresince ağır bir fiziki eğiitme tabi tutulacaksınız belki saçma gelebilir ancak kurs bittikten sonra dışarda balicilerle tinercilerle uğraşmaya başlayınca eğitimin biraz da yararlı olduğunu farkeddeceksin.Yunusların dışarıda en çok uğraştığı kişiler esrarcılar tinerciler sarhoşlar ve birçok pislik kişilerle uğraşmaktır girmediğiniz delik kalmaz hatta mezarlıkları bile gezersiniz geceleri tinercileri bulmak için,bu dediklerim istanbul asayiş yunusları için başka illerde böyle değildir hatta ilçe yunusları da bu dediklerimin çok azını yaparlar,ama sana derim ki biraz içinde kıpırtı heyecan varsa gözün kara biriysen yunus ol istanbul asayiş yunuslarında çalış.bazıları yazmış yok motosiklet şöyledir soğuktur ,yunus olmak kötüdür gibisinden,altında bmw 1200 yakıt sınırlaması yok bölge sınırlaması yok istanbulu gez bu hangi birimde var ki ofista akşama kadar tıkılıp kalacağına günde ekiz saat istanbulu dolaşmak daha iyidir,kendi meslektaşlarımız bile yunusları el üstünde tutar,dışarda hem vatadaşın hem çocukların sevgisini gördükçe anlarsın kardeşim birde yunuslardan çok korkarlar deli dolu ellleri ağır oldukları için

baleski84
Şef
09 Kasım 2009 18:52

çok sağol kardeşim r__9 teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.kendim gelişime açık bir insanım eğitilmek istiyorum.taekwondo avrasya şampiyonluğum var.eğitimde pek sıkıntı yapmam inş.çok seviyorum yunusluğu nasipse olur inş

maimetu
Aday Memur
09 Kasım 2009 22:17

Yunus Polisi olmak için kurslar kesin.. 3Aylık kursa şansın varsa/yoksa (kişiden kişiye değişiyormuş :p) çıkıyor.. Peki deniz polisi olmak için okulda kurs açılıyor mu? yoksa gittiğin yerde mi kursa tabi tutuyorlar.. Veya hiç bilemedin senin sertifika ve belgelerini mi göz önünde bulunduruyorlar.. Sevgili EKFO hani bu konuda seni zorlayacağım ama hani senin devrelerin vardır, belki bu konuda birşey duymuşsundur..

İngilizce konusunda sadece KPDS mi geçerli yoksa okulun belirlediği bir sunav (ÜDS)gibi türü var mı?

Adalarda bisikletli polisler görmüştüm.. Muhtemelen yeni mezunlardı.. Bunun belli şartı var mı yoksa dayıya mı bakar :D

Yunus Polisler kışın havanın yağışlı olduğu dönemlerde SS asayişe çıkmak zorunsalar mı??

Şimdiden verdiğin cevaplar için teşekkürler.. Baba büyüksün =D

ekfo
Başbakan Müsteşarı
09 Kasım 2009 23:38

Deniz polisliği için kurs vs. okulda falan yok..Yerleriniz belli olunca sertifikaya bakarlar bu konuda...Deniz polisleri genelde 2 ve 3 yıldızlı sertifikası olanlardan kontenjan dahilinde seçiliyor. 1 yıldızlı olanlardan alınmayan 6-7 kişi gördüm bu sene.

ingilizce için kpds gerekiyor.

Bisikletli polisler bu bölgelerde pek yok hatta hiç yok..Detayını bilmiyorum.

damlalar34
Kapalı
10 Kasım 2009 00:24

arkadaşlar ben pmyo mezunuyum,meslekte 4.yılım,yunus olmak istiyorsanız eğer istanbul'a atanırsanız ilk tayinde,asayiş olursanız gerisi kolay,kurs falan alırsınız..

yasin_1013
Şef
25 Kasım 2009 19:22

kışın zor olur gibi grünüyo ama onun bir tutku olması mesleği zevkle yapmana vesile olur. yunus olmak benim de idealim. 187 boy 86 kilo bu birim için idealdir heralde

apacheyuso
Aday Memur
26 Kasım 2009 12:37

172 boy :)

Herhalde beni kabul etmezler ama benm boyumda olanlar var ayrıca ben o motorlardan istiyorum .

ölüyorum transalp için :)

yasin_1013
Şef
29 Kasım 2009 01:12

o motorlar başımızı yemez inş bizim ben de çok istiyorum. bu da olmazsa çevik istiyorum hayırlısı olur inş hepimiz için

mustafad86
Aday Memur
02 Aralık 2009 04:48

HOCAM BEN HİÇ UFAK TEFEK YUNUS GÖRMEDİM.ESKİŞEHİRDE VE KONYADA RAST GELDİM.MAŞALLAH HEPSİ CİVAN GİBİ.BELLİ SEÇMECE ADAMLAR.BENİMDE BOY 1,76 KİLO 75.BENDE ÇOK İSTİYORUM AMA BU BOYA ALMAZLAR.GÖRDÜKLERİMİN HEPSİ 1,85 AŞAĞI DEĞİLLERDİ.YA ALLAH RIZASI İÇİN BİRİDE ÖZEL HAREKAT BAŞLIĞI AÇSIN ONUN HAKKINDADA BİLGİ EDİNELİM...BİR DE POLİS OLUP BURDA YAZAN ARKADAŞLARDAN ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM YOLUNUZU AÇIK ETSİN...

Knight006
Aday Memur
05 Aralık 2009 18:31

kardeşim bildiğim kadarıyla yaş sınırı 28 ama emin değilim.

ağrı_polisi04
Yasaklı
28 Ocak 2010 06:16

vayyy

motora meraklıyız desene :)))

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
29 Ocak 2010 20:32

bende ya özel harekat yada şahin olmak istiyorum ama bu görevlere gelmek için ayrıca boy şartı aranıomu yani 1.67 olan bi bayan alınmazmı

ağrı_polisi04
Yasaklı
29 Ocak 2010 20:36

alırlar senden iyisini mi bulacaklar? :)

eker_20
Aday Memur
04 Şubat 2010 09:47

yususların çalışma saati nasıl arkadaşlar şubeye göre değişiyor mu yoksa standart mı ?

abdullahcavlak
Kapalı
04 Şubat 2010 17:13

Hayatımda hiç, 1.67 boyunda motorize ekipte bir bayan memur görmedim. Ama bu benim görgüsüzlüğüm de olabilir tabi. Görgüsüzlükten kastım, görememek yani:)

iyor
Genel Müdür
04 Şubat 2010 21:30

o boyda bır bayan alınır dıye bılıyorum arkadaslar zaten ayaktakı bot kafadakı sapka derken onun boyu 167 kalmaz

cenqizhann
Aday Memur
14 Şubat 2010 03:34

ben de yunus polisi olmak istiyorum..

serdengeçti_16
Yasaklı
17 Şubat 2010 14:48

Seçilmek konusunda boy tek kriter değil. En büyük kriter gönüllü olmak. Bu yönden içiniz rahat olsun.

gönül34-57-54
Aday Memur
21 Nisan 2010 23:18

yunus polisi olamk için bayanlarda boy şartı kaç 169la yunus olablrmym??

ekfo
Başbakan Müsteşarı
21 Nisan 2010 23:32

Yunuslarda boy şartı yok.Seçmelere katılırsınız beğenirlerse alırlar.

Toplam 123 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi