Editörler : asaygincihan27
13 Eylül 2009 02:12   


Bölüm - Atölye - Laboratuar Şefliği

Arkaşlar Bölüm, Atölye ve Laboratuar şeflikleri arasındaki fark nedir, nasıl olunur, sorumluğu ve görevi nelerdir, ne kadar fazla ek ders ücreti alırlar.

13 Eylül 2009 02:21

kob
Daire Başkanı

hocam bölüm sefi 10 sat egzersiz alır atölye ve lab sefi 6 saat egzersiz alır...FALALIK OLARAK EK DERS ALMAZ...

13 Eylül 2009 02:24

kob
Daire Başkanı

yani ders alacagına egzersiz alıyosun derse girmemiş oluyosun ....

görev ve sorumuluklarına mesleki ve teknik eğitim yönetmeliğinden bakabilirsin....

13 Eylül 2009 06:12

hakan430
Daire Başkanı

Artık bölüm ve atelye şefliği yok arkadaşım, Alan şefi ve dal şefi olarak ayrılıyor, alan şefleri 10 saat , dal şefi ise 6 saat ek ders ücreti alır, bu haftalık ek dersinden sayılır, yani 27 saatlik ek ders saatini aşamazsın

13 Eylül 2009 09:45

memurx
Aday Memur

27 değil 46 saat veriyorlar bizim okulda

13 Eylül 2009 09:49

memurx
Aday Memur

pardon 26 saat

13 Eylül 2009 11:13

iyildiz
Şef

hakan430 hocam,

Alan-dal şefliği uygulaması bir dönem geldi, bir kaç ay sonra ise Alan-bölüm-atelye-lab. şefliği uygulamasına dönüldü. Şu andaki uygulama da bu yönde.

memurx hocam,

26 saat ekders ücreti şef olmayan teknik öğretmenlerin derse hazırlık ve planlama ücreti hariç alabileceği maksimum ekders saatidir. Alınacak maksimum ücret (normal eğitimde) 29 saattir. (24 saat ders + 2 saat rehberlik + 3 saat derse hazırlık). Şefler ise rehberlik ücreti alamazlar. Toplam 27 saat ücret alırlar...

13 Eylül 2009 12:58

HASAN-31
Genel Müdür

---Teknik ve mesleki liselerde öğretmenlik yapan meslek dersleri öğretmenleri özellikle bölüm,atölye şefi falan _kelimenin tam anlamıyla yatarak_ okul müdüründen,müdür yardımcısından, ilçe milli eğitim müdüründen hatta il milli eğitim müdüründen daha fazla ekders alır.

10 saat koordinatörlük, 10 saat şeflik bilmem kaç saat makina bakım onarım ücreti gibi isimler adı altında çoğu zaman çalışmadan veya çok az bir gayretle kültür dersi öğretmenlerinin hayal bile edemeyeceği ekders ücretleri alırlar.

--- Her zaman söylerim meslek liselerinde kültür dersi öğretmeni ezilir.

Meslek lisesinde kültür dersi öğretmeni 5-10 saat ekdersi zor alabilirken meslekçiler 27 saat ekders alır. Meslekçilerin kendilerine ait ofisleri ve çalışma düzenleri vardır. Okul idareleri onlara fazla karışmaz, okul içinde özerk bir statüleri vardır.

Kültür derslerinde ise idareciler allame-i cihan kesilir, o dersi kültürcüden daha fazla bildiğini ima eder.

Meslekçilere kim dur diyecek...!

13 Eylül 2009 17:26

Ersan_tan
Aday Memur

HASAN-31 kardeşim böyle bir yorumu ancak konu hakkında bilgisiz ve taraflı bir kişi yapabilir.

Okulunuzda Teknik öğretmenlerle,alan, atölye veya laboratuvar şefleriyle içinize yer eden bir problem mi yaşadınız.

Her birimin kendine has görevleri ve sorumlulukları vardır. Siz şeflere hep yatarken mi rastladınız. Eminim ki okulunuzda şef arkadaşınız sizi gördüğünde sizinle ilgilenebilmek için işine ara vermiştir.

Müdür, Müdür yardımcısı, şef, öğretmen, memur hepsi eğitim için vardır. birbirimizle değil, ortak problemlerimizle ilgilenelim. Saygılarımla..

13 Eylül 2009 18:48

hakan430
Daire Başkanı

Arkadaşım acınızı anlıyoruz ama merak etmeyin herkes emeğinin karşılığını alıyor,meslek lisesinin amacı öğrenciyi mesleğe hazırlamaktır, tabi ki bunun ağırlığını kaldıran meslek öğretmenleri haklarını alacaklar,kültür öğretmenleri gibi dersimizi yapıp ceketimizi alıp gitmiyoruz

13 Eylül 2009 19:14

bdemirturk
Genel Müdür

hasan-31 ben geçen sene 6 gün okuldaydım. hatta 3 haftada bir 7 gün... 15 tatilin yarısında da okuldaydım. çocuklara proje çalıştırıyodum. o bilgisayarların hepsine bakmak... ve de okuldaki saçma sapan bilg. problemleri ile uğraşmakta çok kolaydı canımmm... evet meslekçilere o kadar fazla yaaaa :(((

14 Eylül 2009 02:06

MOSİNİK
Şube Müdürü

Arkadaşlar işin özüne dönecek olursak.

Bizim okulda Bölüm veya benzeri herhangi bir şeflik yok. Şu anda hangisi yürürlükte onuda tam olarak bilmiyorum.

Bunun için okulun bir izin alması gerekiyor mu? Eğer böyle bir talebimiz olsa girişimimiz nasıl olacak. Bu işi bilen bir arkadaş varsa anlatırsa hepimize yardımcı olur.

14 Eylül 2009 03:58

hakan430
Daire Başkanı

Mosinik hocam,

Hangi alan öğretmenisiniz bilmiyorum ama önce bakanlığa okuldan bir yazı gitmesi gerekiyor, bölüm olduğu halde bölüm şefi kadrosu olmadığını bildiren, bakanlıktan bölüm şefliği kadrosu geldiğinde sizde dilekçenizi yazıp okulunuza verirsiniz, şu anda münhal durumda bulunan bölüm şefliğine geçmek istiyorum diye, 2 ay içinde büyük ihtimalle yazınız gelir ve işiniz halledilmiş olur. İşin ayrıntısını müdür baş yardımcınıza sorabilirsiniz

14 Eylül 2009 04:40

mehmet3102
Aday Memur

ben kız meslek lisesi bünyesinde yer alan uygulama sınıfında okul öncesi eğt. öğretmeni olarak görev yapmaktayim.atölye şefliği ile ilgili gelen yazıda şöyle bir ifade yer almaktadır ''uygulama sınıfların her bir şubesine birer atölye şefi görevlendirilir'' ben bu sınıfta çalıştığıma göre

branş itibarıyla kendi sınıfımın atölye şefi olabilir miyim?lütfen bu konuda bilgisi olanların paylaşımşarını bekliyorum.

14 Eylül 2009 05:17

hakan430
Daire Başkanı

zaten hocam bizim uygulamada da her atölye için bir atölye şefi görevlendirilebilir sizinde öle bir uygulama vardır bence

15 Eylül 2009 03:49

mehmet3102
Aday Memur

ben kız meslek lisesi bünyesinde yer alan uygulama sınıfında okul öncesi eğt. öğretmeni olarak görev yapmaktayim.atölye şefliği ile ilgili gelen yazıda şöyle bir ifade yer almaktadır ''uygulama sınıfların her bir şubesine birer atölye şefi görevlendirilir'' ben bu sınıfta çalıştığıma göre

branş itibarıyla kendi sınıfımın atölye şefi olabilir miyim?lütfen bu konuda bilgisi olanların paylaşımlarını bekliyorum.

14 Ekim 2009 21:08

HASAN-31
Genel Müdür

Bölüm ve atölye şeflerini okul müdürü önerir, valilik atamasını yapar.

Müdür, performansından memnun olmadığı şefin şeflik ünvanının geri alınabilmesi için teklifte bulunabilir mi?

Yasal prosedür nedir?

14 Ekim 2009 22:48

turuncusokak
Şef

Sayın HASAN_31 az daha okuyup sende meslekci olsaydın, hatta bölüm şefi olsaydın meslekcilere dur deme işi başkalarına düşseydi olmazmıydı????

15 Ekim 2009 19:49

mhsbci
Aday Memur

Arkadaşlar ben muhasebe öğretmeniyim bilgisayarlı muhasebe labaratuarı var müdür bölüm şefliği için istiyorsam dilekçe vermemi söyledi bende verdim. Ben 8 saat derse giriyorum okulda diğer muhasebeci arkadaşlarımda biri 6 şar saat derse giriyor.

Şimdi bu durumda ders dağılımının değimesi gerekiyormu?

Bölüm şefinin alacağı 10 saat ek ders için ders saatini doldurmuş olma şartı varmı????

15 Ekim 2009 20:31

HASAN-31
Genel Müdür

hocam, ben tıp fakültesi mezunu bir doktorum. doktorluktan atıldım (memurluktan değil) şimdi bir sağlık meslek lisesinde meslek dersleri öğretmeniyim, birkaç seneden beri de idareciyim.

sağlık meslek liselerinde meslek derslerine giren tıp fakültesi mezunu ender hocalardanım.

15 Ekim 2009 20:36

laciwert
Memur

Afferin hasan-31

sen bir numarasın.

tatmin olmuşsundur heralde. Senin idarecillik yaptığın tüm meslek ve kültür dersi öğretmenlerine Allah sabır versin.

Ayrıca sorunada cevap vereyim asil olarak alan şefi olan birisini okul müdür görevinden alamaz alınmasını teklif edemez. Ancak şef istifa ederse şeflikten o zaman ayrılır.

Toplam 40 mesaj
 
ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?