Editörler : muhtesem32
16 Eylül 2009 16:37   


Kamuda Taşerona Kadro Yasası

MÜJDE: kamu kurumlarında ve hastanelerde açılacak sınav ile taşeron çalışanları kadroya alınacak, bununla alakalı yasa aşağıdaki linke tıklayınız..

http://www.memurlar.net/haber/146199/

19 Eylül 2009 04:10

birhaberverbana
Genel Müdür

hakkımızı arıyoruz

06 Kasım 2009 05:47

birhaberverbana
Genel Müdür

Arkadaşlar bu taşeron mağdurlarına her türlü zulüm revadır çünkü hakediyorlar, bu kadar kendini savunamayan kendini savunmak adına birşeyler yapamayan zulme uğramış bir topluluk daha yok, bundan böyle ben burda yaklaşık 30'a yakın açtığım başlıkları kapatıyorum ilgilenmiyorum , siz gerçekten birşeyleri haketmiyorsunuz, siz eşşek olursanız semer vuran daha çok olur, böyle devam edin, bir site kurduk ne girersiniz bakarsınız, kamutaseroniscileri . c o m adında, nede herhangi bir yere ilgiliye bi meil dahi atmaz uğradığınız haksızlıkları dile getirmezsiniz, ne haliniz varsa görün, tazminat mı alamıyonuz, iizinmi vermiyorlar, döner sermaye, banka promosyanları, fazla mesai ücretleriniz, istirahat kullanımlarında maaş kesintileri, maaşlarınızın geç yatırılması, ve daha fazlası siz bunları hakediyorsunuz, ne haliniz varsa görün, bundan böyle ben sahaları terk ediyorum, ceketimide alıp çıkıyorum burdan, sizin yolunuz size benimki de bana, hadi selametle.

23 Kasım 2009 21:39

birhaberverbana
Genel Müdür

kadro madro yok arkadaşlar, herşey kpss ile başlıyor ve bitiyor, sürünmeye devam, bundan böyle kadro beklemeyin kadro sistemi öldü, gömdüler, rahmetli iyiydi bi ara :):):)

06 Aralık 2009 06:38

birhaberverbana
Genel Müdür

insanlar ama taklidi YAPMAYA DEVAM ETTİKÇE ezilen bu alt tabakadaki insanların sorunlarının sona ermesi söz konusu değil, hal böyle olunca da ülkede manevi değerler yıkılıyor, psikojenik kökenli, maddiyata dayalı ailevi sıkıntılar doğuyor, bunun da getirisi olarak toplumsal kauslar bizi derinden yaralıyor, hazineyi doldurup, milli hasılayı hedeflediğim rakamlara yükselteceğim, mantığı ile hareket edildikçe daha bu insanların hakları çok yenir bu ülkede, yazık değil mi? Asgari ücret alan bir kişiye, hepimizin yakınları, akrabaları kardeşleri var, olaya sağlık açısından değil, toplumsal olarak bakmak lazım değil mi? Öyleyse bu insanların mağduriyetleri son bulmalı, memur alıyor alacağını hala gözü doymuyor, meydanlara inme peşinde, en insaf el insaf, ben bu konulara girince sinir sistemlerim çöküyor, sen milli hasılanın kişi başına düşen kısmına katkı sağlayacam diye bu insanlara köpek muamelesi yapamazsın, milletin hakkını taşeron patrone dediğimiz kodamanlara yediremezsin, senin bunlara hakkın, sen adam olacaksın, bu milletin sinesine ok sokmayacaksın, sen yarayı saracaksın, biz seni oraya bu yüzden getirdik, hal böyle tezahur etmeye devam edecek olursa, nasıl birileri eşkiyalık yaparak fabrikaların içindeki makinalara çekiç attı, unutmayın köpek muamelesi yaptığınız bu insanlar da gün gelir SİZİN KALBİNİZE ÇEKİÇ ATARLAR. Sende insanlık varsa biraz düşün, sen bu maaşlarla bu asgari ücretle ne kadar yaşayabilirsin. NE KADAR???

20 Aralık 2009 09:00

birhaberverbana
Genel Müdür

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın yayınladığı 10194 no'lu son çıkan, Hizmet alımlarında çalıştırılacak işçi sayısının tespiti ve öngörülecek ücretler (2) ; Konulu Genelge'nin Hastanelerde taşeron olarak çalışan işçilerin ekonomik sıkıntılarına, merhem olmak yerine tuz olduğunu dile getiren taşeron mağdurları, Türkiye'nin dört bir yanında çeşitli sendikaları da arkalarına alarak eylemsel faaliyetleri arttırdılar, Asgari ücretin % 5 fazlası uygulamasını haksızlık ve sömürü olarak nitelendiren, sendikacılar ve taşeron şirket çalışanları, uğradıkları bu haksızlıkların giderilmesi hususunda her türlü hak aramama mücadelesi yapacaklarını kaydettiler. Taşeron eliyle hastanelerde çalışanların bir çok özlük haklarında mahrum edildikleri ve buna bağlı ruhi gerilimlerin arttığı konusunu da yapılan eylemlerde dile getiren sendika yöneticileri, bu haksız uygulamaların son bulmasını ve insanların, ekonomik adaletle yönetilmesi konusunda siyasilere çağrıda bulundu.

28 Aralık 2009 20:59

birhaberverbana
Genel Müdür

Taşeron mağduriyeti bitiyor, hastanelerde çalışan taşeron mağduru işçiler; Yeni yılda yapılacak uygulama ile İŞ-KUR vasıtası ile işe girişleri sağlanmak suretiyle tazminat hakları, izin hakları ve bir çok özlük haklarından artık mahrum kalmayacaklar. Senelerdir bu hakları ellerinden alınan işçiler için bu uygulama adeta sömürünün son bulması anlamına gelmektedir. Kamu'ya ait Sağlık bakanlığı bünyesinde böylesi ucuz maliyetli iş gördürme biçimleri, hizmet alım kalitesi'nin ne kadar düştüğünün bir göstergesiydi. Artık son buluyor; Bu uygulamadan devamlı şikayetçi olan sağlık personeli taşeron işçiler, bu sıkıntılarını senelerdir sendikalar ve diğer işçi temsilcisi kurumlarla dile getirme mücadelesi vererek , sonunda haksızlığın son bulmasını sağladılar. İŞ-KUR'un bu uygulamaya yeşil ışık yakıyor uygulaması Sağlık çalışanları açısından sevindirici bir haber. Zaten bu haksız uygulamaların kamu kurumlarına sokuşturulması haksızlığın en büyüğüydü. Şimdiden Hastanelerde çalışan tüm taşeron işçilerine müjdeler olsun, Milletimize hayırlı olsun diyelim.

09 Ocak 2010 01:30

birhaberverbana
Genel Müdür

Hastanelerde taşeron olarak çalışan bizim gibi mağdur edilen arkadaşlara desteklerinizden ötürü teşekkür ederiz, mağduriyetimizi forumda başlık açarak ve site yöneticilerine mağduriyetimizi ileterek ve memurlar.net iletişim formunu doldurarak memurlar.net anasayfa'da sorunlarımızın yayınlanmasını talep edelim. Bizim gibi mağdur arkadaşlara ulaşıp bu mesajı iletelim ve birlik beraberlik içerisinde burda güzel bir hareketlenme başlatalım. Duyarlı olduğunuz için tekrar teşekkür eder. Hastanelerde mağdur edilen taşeron işçilerinin tazminat hakları, izin hakları, banka promosyonlarından mahrum edilmeleri, özellikle döner sermayeden hak verilmemesi gibi daha bir çok konuları dile getirerek sorunlarımzıın çözümü noktasında bizi destekleyen herkeze mesaj atalım. Lütfen bunu samimiyetle ve kararlılıkla yapalım. Teşekkürler.

15 Ocak 2010 02:10

birhaberverbana
Genel Müdür

Sağlık bakanlığı bünyesinde 108 bin taşeron işçi çalıştırılıyor, bu insanlara yapılan haksızlık tahammül sınırlarını zorlamış bulunmaktadır;

BUNLAR;

-Maaşlarını zamanında alamazlar,

-Kadrolular tarafından horlanmaktadırlar,

-İzin hakları verilmez,

-Tazminat hakları yok,

-İnsan yerine koyulmazlar,

-Her sene girdi-çıktılara maruz kalmaktalar,

-Banka promosyon hakları verilmez,

-Döner sermaye hakları yok,

-Düşük ihalelerle maaşları düşürülmekte,

-İşten atılma korkusu taşımaktadırlar

-İş güvenceleri yok,

-Meslek hastalığı (bulaşıcı hastalıklar) riskine karşı sosyal güvenceleri yok,

-Sendikal hakları yok,

-Sürekli stres altında, zor koşullarda ve en ağır şartlarda çalıştırılmaktalar,

Allah aşkına daha ne olsun, bunca zulme hangi can dayanır, bunca haksızlığa kim tahammül eder, Sağlık bakanlığı yetkililerini göreve davet ediyoruz, Sağlık bakanlığı'nın yayınladığı son genelge de % 5 asgari ücretin fazlası'nın ödenmesi, Personelin maaşlarını düşürmüş ve tahammül sınırlarını zorlamıştır, Sağlık bakanlığı yetkilileri bu taşeron dramına artık bir SON versinler. Binlerce insanın her gün psikolojik tramvalar yaşadığını gözler görmekte, bu insanların mağduriyetinin sona ermesi için, Yetkilileri göreve davet ediyoruz.

15 Ocak 2010 02:23

testament
Daire Başkanı

taşeron ne demek bir izah etsen

15 Ocak 2010 02:26

'MyMoon'
Yasaklı

esra eron var ya!

onun taş hali işte

bayan eron değil de, taşeron diyorlar...

15 Ocak 2010 02:28

testament
Daire Başkanı

taşeronu duyunca hep hani hamile hatunlar der ya aşeriyom diye o geliyo aklıma

15 Ocak 2010 02:30

'MyMoon'
Yasaklı

bırak şimdi arkadaşım hamileyi aşermeyi!

adam bir haber veriyor bana sana!

bak ilgilen ve bilgilen!

tıkla linki...

15 Ocak 2010 02:33

testament
Daire Başkanı

linki tıkladım ama bende tık yok.bilirkişiden öğreneyim dedim oda yok.

15 Ocak 2010 02:34

'MyMoon'
Yasaklı

iyi tıklayamamışsındır

ben az önce tıkladım

tepki verdi ve açıldı

15 Ocak 2010 02:40

testament
Daire Başkanı

olllah olllahh dur bir deneyeyim bakayım

15 Ocak 2010 02:43

'MyMoon'
Yasaklı

dene ve dön bana

çok dua edeceksin

mesela ben özürlü kadrosundan giriş yapmayı düşünüyorum

15 Ocak 2010 02:46

birhaberverbana
Genel Müdür

ARKADASLAR BÖYLE HAYAL KURACAĞINIZA neden mücadele etmiyorsunuz armut piş azuma düş , zor düşer çabalayın, internetten cumhurnbaşkanına dahi ulaşabiliyorsunuz, o halde boş durmayın boş durmayın. tepki verin ki etki görebilesiniz.

15 Ocak 2010 02:46

testament
Daire Başkanı

oki deneyim kadrolara da bakıyım ama sana dönmeyim yaw ne olur ne olmaz

15 Ocak 2010 02:49

testament
Daire Başkanı

yaw bizde seni arıyoruz demiden beri nerdesin be birader

15 Ocak 2010 02:54

birhaberverbana
Genel Müdür

burdayım merak etmeyin ben hep sizinleyim.

chp'li kemal kılıçdaroğlu ve 17 milletvekilinden oluşan heyet kamuda sözleşmeli ve taşeron olarak çalışan personellerin sürekli(daimi)işçi ve memur kadrolarına geçirilmesine ilişkin kanun teklifi verdi, mecliste halen komisyonda görüşülmekte olan bu kanun teklifinin neticeye kavuşması için tüm taşeron personelinin ve sözleşmeli mağdurların bu ülkenin karar mekanizmalarının harekete geçmesi için çaba göstermeleri gerekmektedir.

lütfen duyarlı olun, duyarsız kalmayın.

Toplam 27 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?