Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Şubat 2006 21:25   

Kapalı
işte haberin kaynağı

http://www.tgrthaber.com.tr/news_view.aspx?guid=cb90d962-3874-471c-acec-d7d9867d28be

19 Şubat 2006 21:29

mehmet ali güney
Kapalı

sözleşmeliye öncelik tanınacağı metnine bu adresten ulaşabilirsiniz...

19 Şubat 2006 21:37

mehmet ali güney
Kapalı

Bu TGRT nin resmi bir açıklaması fakat bunu memurlar net yetkilileri niçin ana sayfada açıklamıyorlar. Veya bu haberin doğruluğunu MEB e soramıyorlar...

19 Şubat 2006 21:48

mehmet ali güney
Kapalı

kimse cevap yazmadığına göre sanırım bu haberi okuyan herkes personel.meb.gov.tr ye başvuru yapmaya gitti...

Hadi hayırlısı...

19 Şubat 2006 21:59

keskinatör71
Genel Müdür

Mehmet Ali Güney kardeş o yeni sözleşmeli alımında eskilerin devam edebileceğini ima ediyor.Yani temmuzda yeni söz. alımında 30 hazirana kadar görev yapanlara öncelik var diyor.Tabiki birde 2006 kpss ye göre puanı tutanlara.Kadroya geçiş anlaşılmamalı bu haberden.

19 Şubat 2006 22:09

mehmet ali güney
Kapalı

kardeş doğrudur. fakat ben pek emin olamadım. üstelik haberde tgrt kaynak göstermemiş. haberi hazırlayan kişinin el sürçmesi olabilir mi diyede düşünmüyor değilim...

19 Şubat 2006 22:42

hürriyet_55
Şube Müdürü

arkadaşlar hemen aldanmayın haberler türkiye gibi bir ülkede basının güvenirliği tartışılır o yüzden yetkili yerlerden resmi açıklamalar gelmeden aceleci davranıp yanlıl karalar almayın

sonra başınız çok ağrıyabilir biraz daha sabır

19 Şubat 2006 23:30

ciyakk
Daire Başkanı

arkadaşlar, boşuna kimse umutlanmasın.2006-2 atamasında da öncelik tanınacak dendi.evet oldu.ama ne oldu? zaten yüksek puanlılar sözleşmeli olarak görev yaptığı için oğrudan kadroya geçtiler.zaten temmuz ayında yeni kpss olacak.puanlar yeniden sıraya koyulacak.benden söylemesi.kimse umutlanmasın!

19 Şubat 2006 23:54

netmaster
Şef

EVET HABER DOĞRU...Personel meb sayfasında REMZİ KAYA nın açıklaması yayınlanmıştı birkaç gün önce....sözleşmeliler için....

O açıklamada AYNEN şöyle diyordu....

*****Sözleşmeli olarak göreve başlayanlara,

milli eğitim müdürleri olumlu görüş bildirirse...öncelik tanınacaktır.*****

Bu personel sayfasında ve memurlar nette de yayınlanmıştı.

Ama şimdi personel sayfasındaki aynı açıklama başlığı duruyor ama içi tamamen değişmiş..!!!

Bu haber memurlar nette yayınlandığı gün, altına yapılan yorumlarda, benim yorumumda var...ama sağolsun memurlar nette yazının içeriğini geğiştirmiş.

netmaster

yalanciiiiii......... hergün yeni bir yalan...yalan üstüne yalan....tam yalanin birine inanmışken....başka bir yalan..... yalan yalan yalaaan.......her açıklamaları yalan... hani 4/c ler 4/b oluyordu..? hani sözleşmeler 12 aylık olup, otamatikman yenilenecekti..? hani,sözleşmeliler 12 ay..maaş alacaktı..? yalan işte...her açıklama yalan... her bir yalan, yeni bir yalana kadar gündemi meşgul edip unutulup gidiyor. işte hazirana kadar deniyor...hazirana...yani3 ay... bide bakarmısınız....milli eğitim müdürleri olumlu görüş bildirirse...öncelik tanınacakmış..... ne bu şimdi? torpil mi demek isteniyor...yok canım sanmam...koskoca personel genel müdürü çocuk kandiriyor. 15.02.06 17:01

--------------------------------------------------------------------------------

Sado46

17 yıllık öğretmen ve bir okul müdürü olarak ben bu sözleşmeli öğretmen atamasının mantığını anlayamıyorum.Analarının ak sütü gibi öğretmen olmayı haketmiş pırıl pırıl gençlerin hayalleriyle dalga geçercesine ne olacağı belli olmayan bir sürece

20 Şubat 2006 00:00

faruk2005
Aday Memur

YETER ARTIK DUYUN SESİMİZİ

20 Şubat 2006 00:58

netmaster
Şef

hürriyet_55 arkadaş......dediğin gibi...

Basının güveninirliği mi.....yoksa, YETKİLİ yerlerin RESMİ açıklamalarının güvenilirliği mi TARTIŞILIR...???

Sözünü ettiğim...PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ....ve de..tamıtamına açıklamanın adı....PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ REMZİ KAYA nın RESMİ AÇIKLAMASI...dır diyor.

20 Şubat 2006 01:06

ciyakk
Daire Başkanı

netmaster,

senin bahsettiğin yazı neredeydi?

20 Şubat 2006 01:32

ciyakk
Daire Başkanı

haberin aslı şu olsa gerek:

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını gidermek amacıyla, 7 bin 800 geçici öğretici almayı kararlaştırdı. Başvurular, 17-22 Şubat 2006 tarihleri arasında yapılacak. Bakanlık, geçici öğretici öğretmen alımını "2006-1 Öğretmenlik için Başvuru ve Atama Kılavuzu ve 2005/78 sayılı genelgenin hükümleri" çerçevesinde yapacak.

Adaylardan başvurular, internetten alınacak ve atamalar kura sistemiyle bilgisayardan yapılacak. MEB, erkek adaylar için askerlik yapma zorunluluğunu getirirken, adaylardan ayrıca, tam teşekküllü bir hastaneden "öğretmen olur" ifadesi bulunan rapor istiyor. 7 bin 800 geçici öğretici atamaları, 24 Şubat 2006 tarihinde yapılacak. Söz konusu tarihte atamaları yapılan öğretmenler, kendilerine tebligat yapılmadan görevlerine başlayabilecek. 24 Şubat'ta atanan geçici öğreticiler, 30 Haziran 2006 tarihine kadar çalışabilecek. Geçici öğreticiler, yeni eğitim-öğretimle birlikte yapılacak alımlarda öncelikli olarak alınacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, geçici öğreticilerin aylık 60 saatten fazla ek derse girdiklerini belirterek, maaşların yaklaşık 800 YTL'yi geçtiğini söyledi. Kaya, geçici öğretici olarak atanan öğretmenler hakkında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri'nin olumlu görüş bildirilenlerin atamalarda öncelikli haklarının olduğunu kaydetti.

Kaynak: http://www.egitimciyiz.com/v1/modules/news/article.php?storyid=1189

20 Şubat 2006 01:58

netmaster
Şef

HAYIR.....AÇIKLAMA PERSONEL ANA SAYFASINDAYDI.....

ciyakk arkadaş...belliki o sözünü ettiğin site de oradan alıntı yapmış...

Ama REMZİ KAYA nın açıklaması şuanda da var personelde ama...

yemin ediyorum...içi değiştirilmiş...

Toplam 13 mesaj