Editörler : Lanet

leviathan20
Müsteşar Yardımcısı
26 Eylül 2009 11:09

"arkadas dogru soyluyor.fakat bu nasıl bir mantık anlayısı ki son uc yılda olumlu sicil almıs olmakta olmayan 3.yılı arar ??

3.bir sicil yoksa 2 yılın ortalamasını alırsın olur biter...

Okudugunu anlamayan,illede olumsuz yorum katacam zihniyeti."

V.H.K.İ aranacak şartlar

b) Son sicil notu olumlu olmak kaydıyla son üç yıllık sicil notu ortalaması yetmiş altı puandan aşağı olmamak,

şartlarını taşıması gerekmektedir.

gayet açık ve net 3 yıl şartı var son 3 yılın ortalaması 76 dan aşağı olmayacak (3 yıl ortalaması olması için haliyle 3 yıl çalışmış olması gerek bunun için kafanıza göre 3 yıl yokas 2 yılın ortalamasını almaya kalkmayın ha)

böyle mi koymaları gerekirdi maddeyi ertanuz :)

geçen sene arkadaş 2 yıllıktı şansımı deneyeyim dedi geri çevrildi 3 yıl olmadığı için zaten açık ve net madde

tunayisin
Aday Memur
27 Eylül 2009 01:15

arkadaşlar veri hazırlama için başka ilin sınavına katılabilirmiyiz acaba

yada sadece muhasebat genel müdürlüğünün sınavına katılabilirmiyiz

khar
Şef
27 Eylül 2009 07:16

Duyuru'da;

1-Sınav, yalnızca sınavı düzenleyen Birim ve Defterdarlık için geçerlidir. Sınava, sınavı düzenleyen Birimin/Defterdarlığın (Muhakemat Müdürlüğü personeli için görev yaptığı İl Defterdarlığı) kadrosundaki personel katılabilir.

2- Sınav Başvuru Formu;

a) İlde görev yapan personel tarafından (Muhakemat Müdürlüğü personeli dahil) Defterdarlık Personel Müdürlüğüne iletilmek üzere görev yaptığı yere,

b) Bakanlık merkezinde görev yapan personel tarafından (Merkez Saymanlık Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Kursu Müdürlüklerinde görev yapan personel dahil) görev yaptığı birime,

teslim edilecektir."

denildiğinden "Başka Defterdarlık " Katılamayacağınız düşüncesindeyim diğerleri için sanırım personel müdürlüklerine sormanız gerekmekte.

robroy
Genel Müdür
28 Eylül 2009 08:40

üç yıl şartı gayet açık, neyi tartışıyoruz anlamıyorum...zaten sınav başvuru formunda da toplam hizmet süresini soran bir kısım var...Başka kurumlar daha kpss ile atanırken veriyor vhki kadrosunu...bizimkiler ankarada sınav açıyor, üstüne bi de uygulama yapıyor...sanki NASA da kullanıcağız bu vhki kadrosunu....altı üstü uyduruk bi kadro...bu kadar pespayelik olmaz...

selda0606
Kapalı
28 Eylül 2009 10:42

e ben de yazdım 2 yıl diye, 1 yıllıklar bile almış geçen senelerde, siz de aman ya denemekte fayda var geri dönerse ne ala amma da abarttınız :))))))

oydın
Şube Müdürü
28 Eylül 2009 11:06

sınavı kazandıktan sonra atama nasıl olacak yani aynı ildemi kalınacak yoksa tercih işlemi falanmı var. yani benim bulunduğum yerden başka bir ile gitme şansım olabilirmi.

selda0606
Kapalı
28 Eylül 2009 12:08

bulunduğunuz ilde başka ilçe veya merkeze atama oluyor.

selda0606
Kapalı
28 Eylül 2009 12:11

III-SINAVIN AÇILACAĞI BİRİM/DEFTERDARLIK VE ATAMA YAPILACAK BOŞ KADRO SAYISI

Sınav, yalnızca sınavı düzenleyen Birim ve Defterdarlık için geçerlidir. Sınava, sınavı düzenleyen Birimin/Defterdarlığın (Muhakemat Müdürlüğü personeli için görev yaptığı İl Defterdarlığı) kadrosundaki personel katılabilir.

patikci
Aday Memur
28 Eylül 2009 13:58

maliye bakanlığının bozulduğu gibi mevzuatı da bozuldu, hemde Personel müdürlüğü sınavında,sayman yardımcısını birinci getirecek kadar bozuldu.Merkez de bizi yönetenlere hiç mi hiç güvenmiyorum ve hakımı helal etmiyorum

TheExorcist
Memur
28 Eylül 2009 17:31

Malmüdürlüğünde Gelir Servisinde Gelir Memuruyum. Başka Kurumdan geçtim toplam 6,5 hizmetim Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)'nda 1,5 yıl hizmetim var. Gelir Uzmanlığı Özel Sınavı'na girmem mümkün değil sanırım (aynı 3 yıl sicil sebebiyle). Şimdi bu Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü bizi kapsamıyor değil mi?

Sçyleyecek bir şey yok :) ne diyelim.

selda0606
Kapalı
28 Eylül 2009 19:24

sabret 1,5 yıl kalmış hazırlanır sınav birincisi olursun

saenes74
Genel Müdür
29 Eylül 2009 05:01

selda 0606

3.bir sicil yoksa 2 yılın ortalamasını alırsın olur biter...

demissin.

evet öyle olacak zaten

2 yıl sicili olan ve 6 aydan itibaren 3 sicil almaya hak kazanan memur durumunda olanlar başvurularını kabul edeceğiz

ancak

adaylık sicili sayılmayacak örneğin 2007 nin 9 ayında işe giren memur 2 sicil alır 1 si adaylık öncesi ki bu sayılmayacak 2 si adaylığı tastik olunca ki bu da 2008 sicili sayılacak ve

bu kişi 2008 yılında tek sicili olması ve 2009 yılı 6 ayını doldurmasına rağmen giremeyecek

bu şu demek oluyor

2007 işe girişliler v.h.k.i sınavıa giremiyor .

seydivk
Aday Memur
29 Eylül 2009 14:26

patikci

maliye bakanlığının bozulduğu gibi mevzuatı da bozuldu, hemde Personel müdürlüğü sınavında,sayman yardımcısını birinci getirecek kadar bozuldu.Merkez de bizi yönetenlere hiç mi hiç güvenmiyorum ve hakımı helal etmiyorum

demiş.

1998 yılında maliye bakanlığının açtığı memurluk sınavına girerken muhasebe,gelir, milli emlak, muhakemat veya personel memurluğu gibi bir seçim yapma şansımız yoktu. sınavı kazandım muhakemat memuru olarak atandım.takdir edersiniz ki muhakematta muhakematçı olarak yükselme imkanımız kısıtlı,en fazla şeflik veya raportörlük.dolayısıyla 2007'de sym.yard.na girdim ve kazandım. muhakematçıyım diye başka bir birimin sınavına girip neden kazanmayalım.çalışan kazanır.

ancak tabiki maliye bakanlığında bunun da bir kıymeti yok.

2009 yılı başında atanan sym.yrd. arkadaşlar muhasebe yetkilisi sertifika eğitimine girdi ben ise evveliyat muhakemat olduğu için yani muhasebede 4 yıllık sürem dolmadığı için giremedim. şimdi de personel müd.sınavına girmeye hazırlanıyorum. yapacak bir şey yok.

dolayısıyla kınayacaksak bu tür uygulamalarla önümüzün tıkanmasını kınayalım.

capitol77
Yasaklı
29 Eylül 2009 14:41

Klavye kullanımında başarılı olabilmek için, dakikada en az altmış alfanümerik karakterin anlamlı olarak yazılması gerekir.

şeklinde bir madde var burda anlamadığım konu 60 alfanumerik ne demek olduğu , anlamlı 60 kelimeden bahsediyosa girmenin anlamı yok zira hem okuayacaksın hemde klavyeden yazacaksın zabıt katipliği sınavında bile 3 dakikada 90 kelime zorunluluğu varken maliyenin yaptığı vhki sınavı tabiri caizse ağzınla kuş tutmak gibi bişey...

selda0606
Kapalı
29 Eylül 2009 15:04

saenes74 sanırım personelcisiniz. Neyse dedim ya geri dönerse döner, bilemem ben basvurdum 2007 girişliyim, gireceğime inanıyorum:))

ankaradan06memo
Daire Başkanı
29 Eylül 2009 23:20

Ayrılan kadro epey kabarık üç yıl şartını katı şekilde uygularlarsa giren sayısı çok az olur.

Bildiğim kadarıyla ciddi bir yazılı sınav yapılıyor, 60 alfanümerikten kasıt 60 karekter yazmak olmalı.Ama yanlışsız olacak bu da çalışanlar içinde gördüğüm pek çok kişi için kolay sayılmaz.Bu durumda aday memur olmama şartı koysalalar bile çoğu kadro boş kalırdı.

Ayrıca askerlikte geçen sürelerin üç yıl şartını ararken değerlendirilmesi gerekir, en azından Devlet Personel Başkanlığının görüşü bu yönde, başvuruları değerlendireceklerin bilgisine (mütalla 14423, 12/07/2004 benzer bir iki görüş yazısı daha var)

robroy
Genel Müdür
30 Eylül 2009 08:18

askerde geçen süre zaten hizmet süresinden sayılır...Maliye Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğinde açık açık yazıyor...

zaferw
Kapalı
30 Eylül 2009 10:14

Arkadaşlar gereksiz bir tartışma içindesiniz 3 yıllık mı memur girer yoksa 2 yıllık mı Personel müdürlüğünü arayın sorunuzun cevabını alın. ben sordum Personel yıl şartı yok, aday memur olmayanlar girebilir dediler.

erbahar
Memur
01 Ekim 2009 11:16

veri hazırlama için nasıl nerden çalışılacak bildiğim kadarıyla bunun semineri de yok

acımak
Memur
01 Ekim 2009 11:30

http://mufettislikte40yassiniri.blogspot.com/

Yukarıdaki siteye girerek 40 yaş mağdurlarına destek verirseniz seviniriz.Saygılarımla.

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi