Editörler : Cüneyt Barışoglu
24 Eylül 2009 16:33   


en iyi kamu kurumu hangisi

merhaba arkadaslar

maas olarak sosyal imkan olarak en iyi devlet kurumu hangisi

24 Eylül 2009 16:37

mechmuh
Aday Memur

makine muhendisinin calisabilecegi

24 Eylül 2009 16:39

penta_livano
Kapalı

TEKNİK KURUMLAR DSİ KARAYOLLARI MKE

24 Eylül 2009 16:51

bluesnow
Genel Müdür

MKE olabilir

24 Eylül 2009 16:54

penta_livano
Kapalı

teknik kurum olsun amirlerin emniyet müdürü doktor yada başka branştan biri olmasın..müdüründe , üstünde mühendis olsun.yapılan işte mühendislikle alakadar olsun.ozamankurumda saygınlığın ve gereklililiğin daha çok olur.

24 Eylül 2009 17:10

bluesnow
Genel Müdür

Sağol penta Dsi de memurların havası mühendise 5 basıyor merak etme.

24 Eylül 2009 17:13

penta_livano
Kapalı

kardeş niye alındın onu anlamadım..ben yorumumu yaptım ben hiç bir kurumda kamu yada özel farketmez mühendisin hakettiği değeri bulduguna inanmıyorum..

24 Eylül 2009 17:30

bluesnow
Genel Müdür

Benim kompleksim yok bu konuda Emniyet Müdürü, İl Sağlık Müdürü emek vermiş haketmiş herkesi amir olarak görebilirim. Saygınlık dediğin şeyi kazanmak için kişinin önce kendisine saygısının olması lazım. Bir mühendis her yerde mühendistir. Yeter ki mühendis olduğunu bilsin. Ben sadece teknik grupla çalışabilirim derse kendine yazık etmiş olur. Önemli olan zoru başarmaktır. Herkes bulunduğumuz yerde olmak istemeyebilir. Saygım var. Ama kimse ulaşamadığı yerlere dil uzatmasın. Sonra kader güzel bir oyun oynar da insanlar tükürdüğünü yalamak zorunda kalır. Hocamın bir sözünü telaffuz etmek istiyorum. Mühendis bina yapan insan değidir. Nerden para kazanacağını iyi bilen insandır demişti. Kafanıza yatıyorsa gidin bakkalcılık yapın, politikacı olun... Okuduk bakkalcı mı olucaz diyen arkadaşımıza Fehbi Koç'u hatırlatarak sen yanlız büroda çalışabilirsin demişti. Çıkalım artık bu gerilerde kalmış kafa yapısından. Teknik isteyen kendini sınırlandırıp, kılıfına sokan mühendis arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun!

25 Eylül 2009 08:53

penta_livano
Kapalı

sen bu kadar komplex neyi yaptın anlayamadım?adamın 90puanı var önündede seçenekleri var.tabikide teknik sınıfı seçecek.önemli olan çalıştığı yerdeki insani ilişkileri elbette ama mühendis için teknik kurum her zaman daha avantajlıdır.

25 Eylül 2009 09:02

bluesnow
Genel Müdür

90'la şimdiye kadar atanmadıysa yazık olmuş :)))

Eşim İnşaat Mühendisleri arasında 29. olarak atandı Penta ilk atamada puan 92. (Dsi) Bu yıl tekrar sınava hazırlanacak. Atanan 10 küsür içinde sadece 1 kişi teknik anlamda çalışıyor. Diğerleri evrak mühendisliği yapıyor. Karayolları'nda çalışan arkadaşım 6-7 aydır teknik anlamda hiçbirşey yapmadı. Ok. Gidip görmek lazım oraları. Dışarıdan ahkam kesmesi kolay.

25 Eylül 2009 09:06

bluesnow
Genel Müdür

Ha bu arada Sağlık Bakanlığının mühendisleri teknik anlamda daha çok çalışıyor. Mühendis sayısı az olduğu için adamlar şehir dışına bir çıkıyor. 1 ay evine gelemiyor. :) Pentacım umarım bu çok övdüğün kurumlardan birine düşersin. Şuan atanan arkadaşların yaptığı muhasebe şu neden biz diğer kurumlara göre daha az maaş alıyoruz.

25 Eylül 2009 09:23

penta_livano
Kapalı

arkadaşım sana baya bi dokunmuş anlaşılan direk savunma modundasın...sen sayfalarca yaz gerçeği değiştiremezssin MKE DSİ KARAYOLLLARI HATTA EÜAŞ teknik kurum her zaman iyidir.

25 Eylül 2009 09:27

bluesnow
Genel Müdür

Benim kompleksim yok hamd olsun. Devletin her kurumunda çalışan arkadaşlara saygım var. Eğer kendileri mutlularsa diğerleri vız gelir. Hem birde mühendis, mimar olup devletin çok farklı bölümlerinde çalışan arkadaşlar var. Uzmanlar mesela. Onlar senin yorumlarının yanından bile geçemezler herhalde. :) Kesin kızardın sen niye işini yapmıyorsun diye. Politikacılarda eminim bu sınıfa giriyordur. Adamlar avukat, mühendis olmuşlar ama işlerini yapmıyorlar devleti yönetiyorlar. Onlara derdin herhalde sen ne yapıyorsun burada bu senin işin mi? Ben bir insanın karşısında ceketimi ilikliyorsam mesleğini yapmıyorsa bile kesin o saygınlığı kazanmıştır. Bükemediğin eli her zaman öpeceksin takdirim onadır.

25 Eylül 2009 09:32

bluesnow
Genel Müdür

penta bana değil dokunan sana dokunmuş. Zira ben foruma girdiğim anda başladın yok doktor, emniyet müdürü olmasın amirin diye... Neden böyle bir açıklama yapma gereği duydun anlamıyorum. Arkadaşın sorusunu tekrarlayım. Maaş ve sosyal imkan olarak en iyisi hangisi demiş. Ok. Sana amirin nasıl bir insan olsun diye soru yöneltmemiş. Bay yada bayan mühendislik forumlarına takılan teknik kadroyu savunan sözde uzman arkadaşımız! Birşeyi tavsiye etmen için seninde o şeyi yapman gerekmez mi?

03 Ekim 2009 00:28

türkoğlutürk34
Daire Başkanı

arkadaşlar başlık çok güzel saçma sapan tartışmayın, bende merak ettim bilgi alayım diye , sizin gereksiz yazışmalarınızı okudum.

kamu kurumlarından hangisi en iyi diye sormuş kardeşimiz, en iyisini bilmem ama en kötülerini bilirim.

1- sakın msb veya emniyet yazma. üniformalılar çok acımasızca ezer adamı.

2-belediyeleri yazma, hep torpil adam kayırma, kalitesiz insanlarla muhatap olma, tayin olamazsın.

3- üni yazma tayin olamazsın.

4-içişleri bakanlığı yazma arkadaş çok kötü şartları diyordu.

sanırım biraz yardımcı olmuşumdur.

03 Ekim 2009 17:07

muh_25
Şef

GNCL

06 Aralık 2016 01:56

Rock.Of.Gibraltar
Şef

güncel...

06 Aralık 2016 12:44

pirjun
Aday Memur

+++

Toplam 17 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?