Editörler : *aziyade*
29 Eylül 2009 11:11   


askerlik süresi hizmet süresi olarak alınırmı

arkadaşlar SGK Görevde yükseleme yönetmeliğinde Kurumda en az üç yıl hizmeti bulunmak maddesi var. memur olduktan sonra askere giden personelin hizmet süresine askerlik süresi dahil midir.

29 Eylül 2009 15:38

anafartalar_u2
Kapalı

Kurumlar bildiğiniz gibi 657 dmk ya göre görevde yükselme vb benzeri konulrda yönetmelik hazırlar:

Her kurum görevde yükselme yönetmeliğini kendisi bu esalar cerçevesinde hazırlar:

Kaldı ki üst ünvanlara yükselmede sef olmak icin en az calıştığın kurumda 3 calış ma şartı yönetmeliğinde arar bu süreyi doldurduğunuzda ve öğretim düzeyinide dikkate acarak sınav açar:

Askerlik konusunda eğere askerliğiniza kısa dönem olarak yaparsanız calışmanıza yansıamaza fakat piriminizi ödemek kaydıyla bunu emekliliğnize saydırabilirsiniz.

Fakat yedek subay olarak yaparsanaız emekliliğinize ve çalışma süresine yansır cünkü yedek subayada ücretli emekli sandığına pirimi ödenen çalışan kişi düzeyinde değerlendirilir.

Ancak yedek subay döneminde gecirmiş olduğunuz süreler kurum ici yükselme sınavına yani 3 yıllık süreye dahail edilip edilmetyeceği kurumun görevde yükselme yönetmeliğinde böyle bir madde varsa sayılır yoksa sayılmaz

30 Eylül 2009 09:56

barbados
Daire Başkanı

askerlik hizmet süresi, gerek memuriyet hizmet süresine gerekse görevde yükselmede değerlendirilmektedir.kısa dönem veya yedek subay olarak askerlik hizmetinin yapılması bu değerlendirmede fark etmeyecektir.6 ay veya 15 ay memuriyet hizmet süresi ve görevde yükselmede değerlendirilmeli, hizmet sürelerine eklenmelidir.

02 Ekim 2009 15:47

ozgur_h
Şube Müdürü

arkadaşlar burada iki tane ibare var.

1- Hizmet Süresi

2- Kurum Hizmeti

Hizmet süresinde askerli falan dahil

Ama Kurum hizmetinde Askerlik süresi herhalde hariç. ben bunu soruyorum.

Bizim kurum görevde yükselmelerde hizmet süresi istemiyor, Kurum hizmeti istiyor arkadaşlar

02 Ekim 2009 17:23

barbados
Daire Başkanı

SGK Görevde yükselme yönetmeliğinde dediğiniz gibi ayrı bir madde varsa Hizmet Süresi ve Kurum Hizmeti ayrı değerlendirilebilir, bakmak lazım.şahsi kanaatim kurum hizmeti süresine de eklenmelidir,

03 Ekim 2009 06:00

saenes74
Memur

askerlikte geçen süre- Aylıksız izinde geçen süreler sayılmaz sadece fiilen görevde olunan süreler sayılır.

onundışında her türlü izin sayılır.tayin arası mehil müddeti (en fazla 15 gün )sayılır.

bu işler böyle

05 Ekim 2009 14:51

dscan
Kapalı

meraba arkadaşlar;

2006 mayıs ayında memur olarak atandım. 2004 yılında ise 6 aylık askerik yaptım. şa an itibariyle 3 yıl 5 aylık hizmet sürem var (askerlik hariç). Milli eğitim bakanlığına kurumlar arası başvurularda hizmet sürelerine göre atama yapılmaktadır. merak ettiğim konu ise bu başvuruyu yaparken hizmet süresini belirtmemiz gerekiyor. bu hizmet süresine askerlik dahil edilebilir mi. yani askerlik hizmeti de hizmet süresinden sayılır mı? Eğer böyle bir hak var ise bu durumdan hangi kanun, yönetmelik veya genelgede bahsedilmektedir. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

05 Ekim 2009 21:18

MEZARTAŞI
Memur

askerlik süresi puanlamaya esas fakat 3 yıl olan hizmet süresinden sayılmaz. yani personel mutlaka 3 yıl hizmetini doldurması lazım ondan sonra puanlama hesaplanırken askerlik süresi eklenir. mesela kişinin 3 yıl hizmeti var ve hizmetin ilk 10 yılına her yıl için 1 puan verilir =3 puan+ askerlik süresi

06 Ekim 2009 11:43

tar_mak
Daire Başkanı

arkadaşlar MEB in yapmıs olduğu uzman öğretmenli sınavına askerlik süresi düşüldüğü için giremeyen bir öğretmenin açtığı dava lehine sonuçlandı.

esasen askerlik devlete olan hizmetten sayılır ama görevden sayılmaz. bazı kurumlar sayıyor ama bazıları saymıyor

06 Ekim 2009 19:57

shanverx
Aday Memur

SGK Görevde yükseleme yönetmeliğinde sınavı kazanamayan ya da mazeretsiz sınava girmeyenlerden puan düşecekti ancak idare mahkemesine başvurulduğu denilmişti.Sonucu bilen varmı???

07 Ekim 2009 09:11

barbados
Daire Başkanı

Devlet Personel Başkanlığının askerlik süresinin görevde yükselmede değerlendirilmesi ile ilgili görüşleri var.Kurum bunu uygulamama yönünde direniyorsa mahkemeye vermek lazım ki onlarda öğrensin, mahkeme sonucu yüzde 99 sizin lehinize olacaktır.askerlik süresi görevde yükselmede değerlendirilir daha da açarsak hizmet süresine eklenir, bunun dışındaki yorumlar afaki konuşmalardır.

07 Ekim 2009 09:58

kayısı_kentli
Aday Memur

arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim 2006 yılında göreve başladım ve 2008 yılında askerliğimi siirtte yaptım bana söylenen askerliğini iç güvenlik bölgelerinde yapanlar 15 ay boyunca sigortalı sayılır ve ayrıca pirim ödemelerine gerek yoktur. bu konunun aslı varmıdır yokmudur bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

07 Ekim 2009 13:47

memur xyz
Şef

askerlik sürenizi sgk da saydırırsanız.kazanılmış hak aylığınıza işler ve memuriyetinizdeki (kurumunuzdaki değil) çalıştığınız süreye eklenir.bu yıllık izin dahil herşeyi etkiler.

fakat kurumun görevde yükselme yönetmeliğine kendi ekliyeceği maddeler bulunabilir. onuda kişiler okuyup değerlendirecek.

saygılar.

Toplam 12 mesaj
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?