Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
30 Eylül 2009 09:38

internetten yedek parça almak mantıklı mı?

bi parçaya ihtiyacım var bulamadım,internet yedek parça sitelerinden almayı düşünüyorum.aranızda hiç böyle alışveriş yapan oldu mu,yada önerdiğiniz bir site var mı?

__DuYuM__
Müsteşar Yardımcısı
03 Ekim 2009 21:54

Ben internetten çok alışveriş yaptım ancak hiç yedek parça almadım.

Merak etmeyin güvenilir oluyor.

Hepsiburada.com'a bir bakın isterseniz.

Felsefffe
Genel Müdür
04 Ekim 2009 14:02

Hepsiburada.com güvenilirdir.

Ben de arkadaşlarım da sorun yaşamadık. en çok 3-4 gün içinde adrese teslim. üstelik daha ucuza geliyor. misal 110 tl'ye çarşıda sorduğum kablosuz modemi Hepsiburada.com'dan 86 tl'ye almıştım.

oozcan42
Memur
04 Ekim 2009 18:32

İnternetten bilgisayar, bilgisayar parçası, cep telefonu vs alın ancak oto yedek parça almanızı önermem. Bir örnek vereyim ona göre karar verin. Babama ait Ford Fiesta araç için bir parça değiştirmek için tanıdığımız bir ustaya gittik. Parçayı almaya kendimiz gittik bilgileri verdik ve parçayı aldık geldik baktık aynı parça değil.Daha sonra üzerinden çıkan parçayla birlikte parçacıları dolaşmaya başladık ve gördükki aynı model ve markaya ait 10 farklı parça varmış:) Bir tanesi uydu ve aldık. Bu işlemi internetten yaptığınızı düşünün bir de uymazsa uğraş dur.

oozcan42
Memur
04 Ekim 2009 18:35

Tavsiyem parçayı bulmak için ya yetkili servislere şase ve motor numarası ile buldurun ( bu biraz pahalı olabilir) yada çıkma parçayı bir şekilde büyük şehirlerdeki parçanın bulunabileceği parçacılara götürüp / gönderip uygun olanı getirin / getirtin.

Organize_İşler
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2009 19:48

Hocam türkiyede hiç netten almak güvenli olurmu ?

Bir parçanın yan sanayi yada orjinal olduğuna ustası bile artık anlayamıyor bazen.Numarlarını bile işliyorlar.Anca gözü seçen adam işleme usulünden malzemesinden anlayabilir.Bunu bir makine mühendisi olarak söylüyorum.

nerdennereye
Daire Başkanı
07 Ekim 2009 11:54

change edilmiş bir arabayı orjinal diye rapor veren mühendisler biliyorum ben. :)))

simge_cafe
Aday Memur
08 Ekim 2009 12:28

parçatreni. com dan alıyorum ben hocam sorun yaşamadım hiç

odiji
Aday Memur
16 Şubat 2018 11:28

Taşdemirler Oto Yedek parçayı da denemelisiniz

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler