Editörler : F16 Gökçen
01 Ekim 2009 17:42

Şirketlerin Kendi Sitelerinden Başvuru Yapmak

Merhabalar,

Şirketlerin kendi web sitelerine cv bırakarak arananız oldu mu hiç?

Yanılmıyorsam kitabın tekinde onlar işe alım ilanı vermeden siz başvuru yapmayın gibi bir şey okumuştum.

Onların sitelerine cv bırakarak (açık bir pozisyona başvuru değil, sadece cv bırakarak)aranıp mülakata çağırılan oldu mu siz ya da çevrenizden vs.

Şirketlerin web sitelerindeki ik sayfalarından cv bırakmanın olumsuz bir yönü var mı?

Teşekkürler.

arzu-duygu
Yasaklı
01 Ekim 2009 20:18

evet oldu bi bankadan.

onlar alım ilanı vermeden başvuru yapmayın gibi bi cümle gördüm.

malasef onu beklicek durumumuz yok.denize düşen yılana sarılır hesabı.adamlar çağıracagı varsa cagırıyorlar.birazda şans lazım.

p.s:bu arada o bankaya başka şehir oldugu için gidemedim.

Motown
Aday Memur
02 Ekim 2009 09:33

Yani eğer cv havuzlarına cv bırakmak aleyhte işliyorsa, gelecekte olası mülakat şanslarımızıda yok etmeyelim.

arzu-duygu
Yasaklı
02 Ekim 2009 10:26

öyle bir durum oldugunu sanmıyorum.

chronos
Şube Müdürü
02 Ekim 2009 17:27

Çalışmak istediğiniz firmaların insan kaynakları departmanları ile irtibatınızı kopartmayın, kişi adlarını ve telefon numaralarını bir kenara yazın ve düzenli olarak arayıp son durum hakkında bilgi edinin.

Online olarak yalnızca kariyer.net işe yarar gerisi hikaye. Orada yer alan özgeçmişinizi haftada bir güncelleyin ve başvuruda bulunurken ön yazınızı özenli yazın.

02 Ekim 2009 21:06

Şirketlerin bazı kilit noktaları olabiliyor. Örneğin 5 yıl deneyimli 30 yaşını aşmamış iseniz bir şirkete böyle başvurup aranma ihtimalinizin yüksek olduğunu düşünüyorum. Ama deneyimsiz bir üniversite mezununa asgari ücret teklif edebilecek şirketler de mutlaka vardır.

(Bir şirkete hiç başvurmadan aranan bir arkadaşım oldu. Bilet almadan ikramiye çıkması gibi bir şey.)

Motown
Aday Memur
03 Ekim 2009 18:54

Hiç başvuru yapmadan bende aranmıştım, tahmin edersiniz ki o da sigorta şirketiydi.

Benim merak ettiğim şirketlerin kendi web sitelerindeki ik sayfalarından cv bırakmak, onlar eleman arayışı olmadan sadece cv bırakmak...

Olumsuz işler mi onu merak etmiştim sadece...

Kariyer sitelerinde fink atmaktan sıkıldım artık, hergün aynı ilanlar dönüp duruyor, benim çalışmak istediğim şirketler ne zaman ilan verir, o da bilinmez...

"lovely"
Kapalı
04 Ekim 2009 00:34

ben zorlu holdinge öle cv atmıştım ..6 ay geçmedi ardılar ..bi sürü sınav ing aşama derken mülakat şu bu kabul edildim asistan olrak amaaaaaaaaaa...bide aması var dimi verdiklri rakamı duysanız bii...maaşı duyunca reddetmek zorunda kaldım çünkü paraya ihtiyacım vardı ve başka bi şehirde olcaktım..verdikleri para o şehirde ev kirasına bile yetmezdi..düşünün gerisini...ve benimle dalga geçip geçmediklerini sorduğğumda gayet ciddi olduklrını söledir..zorluyu kapattık derken bir özel bankadan arandım ..taaa üni döneminde cv atmıştım..3 yıl sora döndüler tabe..nese bunun sınavıda kazandık ettk tandık derken......derkeni var tabe..:) 2 yıl zor dayandım..istifa ve kurtuluşş..şimdide kpss grubu çalışmaları....:) wala arkdşlr umutsuz olmayın...sırf çalışmak iş olsun diede çalışılmıoo....bu karnın doyması lazım....el insaf diorum bu tür şirketleree zaten....ama hayatta hiçbişe istediğiniz gibi gitmiooo:(((( arayışa dewamm........

"lovely"
Kapalı
04 Ekim 2009 15:01

her iş ve sınavda biraz şans olduğunuda unutmamak lazım tabekee...

Motown
Aday Memur
04 Ekim 2009 17:01

Gerçi artık her firma sitelerinden ik' sitelerinde yönlendiriyor...

Genede tüm olanaklardan faydalanmak lazım tabii..

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi