Editörler : supporters.

Sungrass
Memur
09 Ekim 2009 14:43

arkadaşlar vakıf üniversitelerine uyduruk demeseydik:(((

sondüzlük
Aday Memur
09 Ekim 2009 23:07

Bir zamanlar hukuk fakültesi vardı

şimdi tarih oldu herkes iceri giriyor

bir zamanlar avukatlık vardı saygın bir meslekti

şimdi paranın esiri can cekişiyor

bir zamanlar hukuk fakültesi ögrencisi vardı ateş gibiydi volkan gibiydi

şimdi elini kolunu sallaya sallaya mezun

bir zamanlar hukukcu icin iş garantiydi

şimdi işsizlik hayatın gercegi

bir zamanlar avukatlık sınavı vardı herkes karşıydı

şimdi herkes avukatlık sınavı istiyor

bir zamanlar ne olacaksın dendiginde avukat,doktor,eczacı,... denirdi

şimdi avukat olacagım diyen azaldı.

abdurahman celebi fıkrası gibi.... durum

-acil aranıyor

birbirinin kalitesini düşüren h. fakülteleri degil rekabet eden fakülteler

sorgulayan özümsemiş calışkan örnek ögrenciler

birileri bir şey diyecek diyorum onlara birbirimizile degil amarikan ingiliz hukuk fak. kıyaslayalım kötüyü savunacak degilim

ANKARASAVCISI
Aday Memur
09 Ekim 2009 23:20

Bence de sınav olmalı, hukuk fakültesinden mezun her kişinin avukat olması doğru değil.

cancandan1986
Kapalı
09 Ekim 2009 23:29

kesinlikle sınav olmalı arkadaslar .. bende katılıyorum.biz onca emek verip öss den puan alıp girioruz.. adamlar türkiye de 4 yıllık en kıytırık ünilere bile giremiyorlar,gelip hukuk yazıolar .. adliyelerde durum rezalet zaten.. bencede özel üniversitelere karsı bir insan degilim.. ama kıbrısın puanın bu kadar düşük olması can sıkıcı gercekten..

devlet üniversitelerinden mezun arkadaslar için zaten bu sınaw bir sorun oolmaz .. en azından özel ünilerden kendini geliştirip,hukuk donanımını kazanmıs olnalar avukat olsun... GERÇEKTEN ŞU AN AVUKATLIĞA KÜÇÜMSENEREK BAKILMASININ EN BÜYÜK NEDENLERİNDEN BİRİ DE BU.. batıda belki bu kadar sorun olmuyor ..özellikle doğuda yoğunlar.. hakimler bile nerden mezunsun dediğinde kıbrıs mı diyorlar ... devlet üniversitelerinden öğrenci görünce sasırıp kalıolar .. hala

buzlucay
Daire Başkanı
10 Ekim 2009 10:48

sınav olmalı tabi de, şu haldeki avukatlık için sınav biraz abes olur:)

yavuzsabr
Aday Memur
10 Ekim 2009 15:57

sınavın olacağı kesinde nasıl olacak orası muaamma. hadi hayırlısı.

hukukçun
Şef
10 Ekim 2009 18:58

sndüzlük çok güzel demiş

Sungrass
Memur
11 Ekim 2009 01:17

hakimlik sınavında başarılı olan bir sürü vakıf üniversitelerinden mezun hukukçular var. ne yani avukatlık mesleğinin saygınlığını vakıf üniversitelerinden mezunlar mı azaltıyor. bu tez çok komik. umarım sınav yaparlarda sonucu hep bereber görürüz.

coskunomer38
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 10:58

arkadslar avukatlık sınavı yeniden gelirse kabul edildiği tarihten itibaren mi mezun olanlara uygulancak...yoksa daha önceki mezunları da kapsayacak şekilde yapılabilir mi..çmesela staja başlamamış ve bu sınavın kabulunden önce mezun olan birisi bu sınavın kabulünden sonra mezun olan birisiyle aynı anda staja başlarsa ,bu sınavın gelmesinden önce mezun olan avukatlık sınavından muaf mı olacak,diğeri ise bu sınava mı girecek...yani arkadaslar eğer bu sınav yeniden gelirse bu kanundan daha önce mezun olupta staja başlamayan kişinin kazanılmış hakkı olacak mı?yani aynı anda staja başladığımız yeni mezun biri ile kanundan önce mezun olan biri farklı durumlarda mı olacak...selamlar...

cancandan1986
Kapalı
11 Ekim 2009 18:46

arkadasım sen kazanacagına inanıyorsun sorun yok.. benim sözüm hala kabahatla cürümü ayırt edemeyecek düzeyde olup,kendini geliştirmeyenlere .. sen 4 yıl çalışmışındır,hukuk nosyonunu kazaqnmısındır ona sözüm yok..

coskunomer38
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 19:15

arkadslar görüyorumki devlet üniverisitesi vakıf üniveristesi yapan arkadslarımız var ne kadar yakışıksız bir ayrım...ben devlet üniveristesi mezunuyum ancak vakıf üniverisitelerindeki arkadsalrımın benden eksikleri olduğunu düşünmüyorum...cok arkadsım var vakıf üni de okuyan hepsi de hukuk losyonunu almış kişilerdir...o zaman şöle bir ayrım da yapalım ankara hukuk ta okuynadan hukukçu olur ancak ankara hukuktan 20 ,30 puan aşağı olan bie başka devlet üni mezunundan hukuçu olmaz...ne kadar yanlış bir mantık...arkadslar kendinizi ispatlamak istiyorsanız hukuk alanındaki basrılarınızla ispatlayın o vakıf bu kıbrıs üni diyerek kendinizi kaliteli hukukçu yerine koymayın...vakıf üni de devlet ünide aynı önemli olan kişinin kendi basarısıdır...ayrıca vakıf üni de okuyupta devlet ünivden daha fazla puanla yerleşenler var...bu ayrım ayıptır...10 geometrini hesabını yaparak vakıfta okuyan meslektaşlarımızı rencide edemezsiniz...eğer bir sorun varsa bu sorun vakıf üni.lerden kaynaklanmıyor sistemin temelinden kaynaklanıyor...destek olalım birbirimize mesleğimizi savunalım ...tbb yetri kadar savunmuyor bizleri...ancak tabibler birliğine bakın doktorlarına nasıl sahip cıkıyor...SAYGILAR...

cancandan1986
Kapalı
11 Ekim 2009 22:42

görüşünüze hiç katılmıyorum.. adamlar 2 matematik neti yapmış..barajı sınırla gecmiş.türkiye de 2 yıllık dahi girecek fakülte bulamamıs,gelmiş avukat olmus.kusura bakmayın ama bu biraz da emege saygıdır .. herkesin yolu açık olsun,beni ne ilgilendirir.. bu benim şahsi görüşüm.. artık insanlar hiçbir şey olamadıysan kıbrısda hukuk da mı tutturamadın demeye basladılar .. özellikle doğuda zerre kadar degeri yok avukatların.. cünkü sayı o kadar fazla ki.. adam 4 yıl girio sınawı ancak kıbrısda bir hukuk tutturuo ne yazık ki.. tr de vakıf ünilerine sözüm yok ama burdaki vahim tablo içler acısı...

Sungrass
Memur
11 Ekim 2009 23:27

her yıl kıbrıs hukuktan birçok arkadaş mezun oluyor. buradan mezun arkadaşlarda stajlarını tamamlayarak avukatlık mesleğine başlıyorlar. bence şura mezunu bura mezunundan ziyade hukukçu kimliğiniği gereği gibi taşıyabilme sorumluluğudur. umarım baro sınavın önündeki engelin kaldırılması konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir. saygılar...

cancandan1986
Kapalı
12 Ekim 2009 00:40

sözün özü inşallah şu sınav gelir de bizde rahatlarız.. artık kim kazanır,kim kazanmaz orası da beni hiç ilgilendirmez.. herkes kendi derdine ağlasın... saygılarım demek de masallah moda olmus.. SAYGILARIMLA..=)))))))))))))))))))))

gulusbb
Şef
12 Ekim 2009 01:26

bu hukuk losyonu nerede satılır acep.. lafa gerek yok sanırım.. saygılar..:D

alıntı: "ben devlet üniveristesi mezunuyum ancak vakıf üniverisitelerindeki arkadsalrımın benden eksikleri olduğunu düşünmüyorum...cok arkadsım var vakıf üni de okuyan hepsi de hukuk LOSYONUNU almış kişilerdir...o zaman şöle bir ayrım da yapalım "coskunomer38

coskunomer38
Daire Başkanı
12 Ekim 2009 10:38

can candan ,,,, kardes senin düşüncene saygım var ancak; sen bence duygusal davranıyorsun,avukatların gelirinin düşmesini sadece vakıf üniversitelerine ve kıbrıs taki özel üniversiteler bağlıyorsun...sen orayı gidip gördün mü ne şartlarda eğitim aldıklarını gördün mü ki bu kadar acımasız konuşabiliyorsunuz oardaki hukukçu arkadslarımız< için...ona bakılırsa avrupa ülkelerinde öss diye bir kavram yok insanların yetenekleri o konuda yewtrli mi o ölçülüyor ve burlara yerleştiriliyor...evet doğu daki avukatların geneli kıbrıs mezunu olabilir dediğniz gibi halkta avukat olanın bir kimse hakkındaki bakışıda değişebilir...bütün bunların hepsi genelleme yaparak büyük bir kesimi üzmeye ve rencide etmeye değmez...eleştireceksen TENZİH ederek eleştireceksin...mesleğimiz bütün sıkıntıları sanki o arkadslarımız dolayısıyla oldu...ha sunu da belirteyim ki türkiye deki vakıf üni.lerine öle 5 10 matemetikle gidilmiyor aç puanlara bak...öle insanlara leke sürmeyeceksin ordaki arkadaslarımızn emeğini böyle ulu orta yerde hakaret ederek yemeyeceksin...ayıptır...şimdi sen dersin ki Atatürk üniveristesi hukuk da kötü senden hukukcu olmaz...bu işlerle uğrasmayalım can kardes tbb ne gerekli baskıyı yaparak avukatlara sahip çıkılmasını sağlayalım...KUSURA BAKMA BİRAZ SERT KONUŞTUM...emeğe saygı gerekiyor ama...öss da düşük almış ama emek etmiş 4 yıl ansı babası destek olmus sonra buralarda insanlar bu sekilde konuşacak...yakışmaz hukukcu bir insana...KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM..

coskunomer38
Daire Başkanı
12 Ekim 2009 10:49

GÜLÜŞBB ;;; alıntı yaparak lafa gerek yok demişsin yakışıksız bir durum ortada suanda...o alıntıdaki kelimenin doğrusunu sen yazda ögrenelim...sen face book ,msn ,,falan kullanmıyorsun galiba orada da saçma sapan bir sürü kelime yazılıyor...insanlar hızlı yazmak amacıyla L N S K A E gibi harflere dikkat etmiyor...sen galiba cokk saygısız bir yapaıya sahipsin ki bu kadar basit bir durumdan kendine savunma konusu ,alay konusu çıkarıyorsun...küçük insablar bu tip hataları bu şekilde dillendirir...burası bir forum burada kimsenin kimseye bu şekilde hakeret etmeye hakkı yoktur...özür dilemenide beklemiyorum çünlü senin öle bir kavramdan haberin bile yoktur,insanların bir kelimesiyele harfiyle bu şekilde dalga geçen kendine menfaat cıkaran ,fırsatcı bir yapıya ihtiyacın vardır...yanılma beni tamam mı sen doğru bildiğni yap...ben kötü devlet üniversitesinden mezunum demi öss de düşük punala gittim...LOSYON VS VS YAZIYORUM ...yazık valla...insanlara küçük düşürmek bu kadar kolay olmuş ...bence sen diplomayla hayat kazanmışsın belki ama insanlığını kaybetmişsin...bu kadar küçük şeyden insana haraket malzemesi cıkarılır mı yaaa?bu yazdıklarımı hızlı yazdım bak bakalım burada ne hatalarım var...bulamazssan forumdaki arkadslarda sor losyon kelimesini falan göster...

coskunomer38
Daire Başkanı
12 Ekim 2009 11:25

GÜLÜŞBB ,,,,HUKUK NOSYONU ....MUTLU MUSUN?

avukatimabi
Memur
12 Ekim 2009 12:04

atatürk hukuktan mezun olunca ne oluyormuş anlamadım arkadaslar..valla bende ordan mezunum ama hakimlik sınavında çok ankara hukukçuya fark atarak dereceye girdim.sorun okunan okulda değil sorun öss deki basarısızlık değil sorun kendini nasıl yetiştirdiğin,hukukçuluğu yakışığıyla yapıp yapmadığın ..tartışmaya hiç gerek yok..

dicle_hukuk
Aday Memur
12 Ekim 2009 12:15

anlamıyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruz.Herkes avukatlık mesleğinin kalitesizliğinden,kazanılan paraların azlığından,ve stajerlerin son derece sağlıksız kosullarda bu mesleğe adım atmak üzere olmasından şikayet ediyor.Peki bu durumun sebebi ne size tek bir örnek versem galiba son derece isabetli olacak;adını yazmak gereği bile duymadığım kıbrıstan bir hukuk fakültesi yılda 2000 mezun veriyor.Bu fakültenin hocaları ülke çapında kendi adını duyurmus ve kendini ciddi anlamda pazarlamasını bilen ancak öğrenci yetiştirmek gibi son derece emek isteyen bu mesleği sermaye sahiplerine yalakalanmak için araç olarak kullana bu adamların ellerinde yetişiyor bu öğrenciler.Daha doğrusu adını soyadını bile yazmayı beceremiyen belkide son derece kaliteli olan bir öğrenci grubuna hitap ediyoru bu hocalar.Ve daha sonra(benim başıma gelen bir olay) İcra mahkemesinin yargıtayda olduğunu düşünen ve adliyede icra mahkemesimi olur diyen bu tarzda öğrenciler çıkıyor ve bunlar avukat oluyorlar ve İşlerini gerçekten titiz yapan bu yolda ciddi emek veren meslek erbablarının emeklerini çalıyorlar.Evet ülkemizde fırsat eşitliği denen bir söylem söz konusu ancak bu kadarda değil.Arkadaşlar bence dünyanın en kutsal meslekleri olan avukatlık ve hakimlik-savcılık mesleklerini yapmak için girdik biz bu fakültelere.Ama bakıyoruz bu kadar çırpınmamız ve didinmemizin hiç anlamı yokmus yılda 5000 lira vererek istediğimiz gibi okuyabilirmişiz.Ben özel okullara karşı değilim ama sınav olmasını herkesten fazla diliyorum.Sınavı geçeceğimi bilmiyorum bende geçemeyebilirim ama düşünün istanbulda 5000 stajer yerine sınavı kazanmıs 100 stajer olsa ne kadar kaliteli bir düzenden geçmiş oluruz.Lütfen düşünelim arkadaşlar.Mustafa Kemal bence şu günleri göre oturur ağlardı.Pervasız hakimler,umursamaz savcılar,kalitesiz avukatlar,kaleme verdiği rüşvetle iş yapan avukatlar daha doğrusu yaptıran avukatlar....İnanamıyorum arkadaşlar lütfen tepkisiz kalmayın eğer kalırsak hepimiz daha doğrusu gerçekten bu mesleği yapmak için kendini yetiştirmiş kaliteli hukukçular polis olacak,pazarda elma satacak birilerini kölesi olacak.Sizlere yalvarıyorum duyarlı olalım.Mesleğimie sahip çıkalım

Toplam 152 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi