Editörler : crops35
«34567891011121314»

servetcan
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 11:40

:)teşekür ederim gider kardeşim gereken cevabı verimişsin saygılar

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 11:41

Sayın sarp34 yukarda sen sayın servet hanıma cıyaklamak yerine gidersin devlete ben az alıyorum üstünü tamamlayın dersin demişsin.iyi madem sen bukadar biliyosunda hemşerim.işçiler ikramiye alıyor diyosun.ozaman gidersin devlete burda işçiler ikramiye alıyor diye cıyaklamazsın,gidersin devlete banada ikramiye verin dersin.olur biter.nasıl fikir,iyi değilmi.senınde mantığına yattı değilmi.

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 11:46

buarada sayın sarpp34,isminiz nedir acaba,isminizi bağışlarmısınız.

servetcan
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 11:48

:) sayın sarp bey galiba yazdıklarınızı net olarak takip etme güçlüğü var sizde cıyaklayan sizsiniz sabahtan beri ben sadece yazdıklarınıza karşı cevabımı yazdım neden bu kadar rahatsız oldunuz kendime olan saygımdan ve arkadaşlarıma olan saygımdan size hiç bi cevap vermeyeceğim yine diyorum neden bizim maaşımızı ikramiyemizi kabulenemediniz saygılar ayrıca ben servetcanın annesiyim

cihanbeyli58
Yasaklı
08 Ekim 2009 11:48

Arkadaşlar olayları kompozisyon olarak düşünecek olursak ;

Başımıza örülecek çoraplar(Revizyon reform adı altında) biribirine geçmeli.

2006 yılında kamuoyuna gündem atmak beyin yıkamak için yasa taslağını meclise alt komisyona attılar(Ben meclistede görev yaptım geçmiş yıllarda bu işlerin raconu böyle arkadaşlar uygulama silsile taktik hep aynıdır)

İkinci ayak SGK kurumu oluşturuldu.Sosyal güvence tek çatı altında toplandı.

Üçüncü ayak İşçilerin zırhı ve dokunulmaz kılıfı olan sendikalar etkisizliştirilmek üzere,sendika yasa taslağı hazırlandı(buda tbmm alt komisyonda şu anda sıraya alındı sırasını bekliyor)

dördüncü ayak;Kamu reformu yasa taslağı ve personel yasası

Sonuç TC.Devletinin bir çocuğu daha olcak pek yakında.Bakalım bu çocuk sağlam doğacak,sakatmı.Öz mü olacak üveymi

Bu işlere kafa yormak lazım...........................

Yakın dönemde bu işler bizi direkt yada en direkt etkileyecek.

Selam ve Saygılarımla ....

kült011
Aday Memur
08 Ekim 2009 12:14

slm arkadaşlar

öncelikle sert kelimeler kullanılmakta; herkezin aklı karışık sanırım memur- işçi ikramiyesine takmış sarp arkadaşım kaç yıllık memur bilmiyorum yanlız lütfen yazdıklarını okusun ve öyle gönder tutşuna bassın hepimiz devlete çalışıyoruz ayrıca o çay yapan temizlik yapan ve diğer memurların takip etmesi gereken işleri yapan işçiler hakkında konuşurken düşünerek konuşsun hepimiz biliyoruz hizmetli kadrosundan memur ve müdür hatta bakan olanları bir işçinin çay demlemek gibi görevinin olduğunu sanmıyorum ayrıca herkesin masa temizliği kendinedir o zihniyet bana göre masasını silmekten bile güçsüz insanların zihniyetidir kimsenin özel işini yapmak için işçi olmaz insanlar bana göre kanunen yanlışım varsa düzeltilsin ayrıca 10 yıl olmak üzere bu kurumdayım genele vurmak istemiyorum yazarkende haksızlık etmek istemiyorum emekçi arkadaşlarıma memur olsun yada farklı bi çalışan olsun ama memurların nasıl çalıştığını ve sadece imza attıklarını işlerin daha çok bizler tarafından yaptırıldığını yapıldığını ayrıca bütün işler dışında temizlik işlerine de baktığımızı sizlerde çok iyi biliyorsunuz bir yerlerde yanlış var ama bu ne sizin ne de bizim yanlışımız konuşulacak söylenecek bazı şeyler var ama bu hak aramaya girecek ve hukuksal yollara baş vurmak yada hukuksal durumların ortya çıkmasını gerektirecek bana göre aldığınız maaş ın 900 ytl olmadığını herkes biliyor bu konuda yorum dahi yapmıcam itaflarınız mümkünse saygı çerçevesinde olsun bizlerin diğer kurumlardaki işçiler gibi sosyal yardımlar alamadığımızı tam olarak işçilerin kazandıkları haklara sahip olamadığımızı biliyorsunuzdur ki memurlarda bile giyecek yardımı var yada aile yardımı yani bana göre bunu tartışacağım kişi siz değilsiniz emekçi arkadaşlarıma selamlar iyi çalışmalar

Gider06500
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 12:19

SAyın kült011 arkadaş ağzına yüreğine sağlık çok güzel yorumlar yazmışın saygılarımla gider06500

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 13:22

Sayın kült011 size katılıyorum.neymiş kadrosu işçiymiş ver bunu istediğin yere.adam çaydemlesin.adam evrak işi yapsın.adam temizlik yapsın.adam tele baksın.adın işçiya herşeyi yapacaksın.ey memur arkadaşım benım işçi arkadaşlarım sabah geliyorda senın oturduğun sandalyeni masanı siliyor.tertemiz gelip oturuyorsun.teşekkür edeceğine ikramiyeden haklardan şunlardan bunlardan bahsediyosun.ben işyerinde mecburmuyum memurun görevini yapmaya.evet mecbursun neden mecbursun adın işçiya.peki yapalımda,memur ne yapacak.memurda binanın içerisinde orda burda gezecek.bu şekil olursa iyi değilmi.sen memur olmuşsun ben işçi olmuşum ne yapalım şimdi.varmı senin benim elimde bişey.saygılar

sarpp_34
Memur
08 Ekim 2009 13:29

:)))))

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 13:43

sayın sarpp34 eklermisiniz sizinle bir konu hakkında görüşmek [email protected]

Gider06500
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 13:48

Sayın Köksal beyle tanışmayan bin pişman olur ilgili arkadaşa iletilir.

Gider06500

servetcan
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 13:53

:)))))) doğru aynen katılıyorum

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 14:07

sayın servetcan hanım,katıldığınız konu nedir acaba.06500 ün sözlerinemi atıfta bulunuyorsunuz.

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 14:10

Gider06500 le ben hergün görüşen biriyim.yani görüşmediğimiz gün yoktur.iyi bir arkadaşımızdır.bende herkesin onunlada tanışmasını isterim.

Hassan_
Müsteşar Yardımcısı
08 Ekim 2009 14:10

KAMU İŞÇİSİ NEDİR? ( memurlar netten alıntıdır)

Kamu işçisi; 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 'İŞÇİ' statüsünde çalışan personel demektir. Yani devletin kurum ve kuruluşlarında görev alan ancak İŞÇİ statüsünde olan personel demektir.

Kamu İşçisi; 'özel sktörde fabrikalarda çalışan işçilerden farklıdır örneğin bir büro memuru da İŞÇİ statüsünde olabilir illa ki MEMUR sadece masa başı işi yapar diye birşey yok. Bunun yanı sıra yapı işleri, imar işleri, teknik işler v.s. de Kamu İşçisinin çalışma alanlarıdır.

Kamu İşçisi 'görevi itibari ile memurlara göre daha fazla maaş alırlar bu işin bir gereğidir.

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 14:18

Değerli arkadaşlarım tokat,sivas,çorum,çankırı,yozgat,kırşehir,nevşehir,kayseri gibi içanadolu illerinden katılım bekliyoruz buraya.arkadaşlar yanlış anlamasın neden bu iller derseniz ben kendim iç anadoluda olduğum için sendika konusunda onlarında fikirlerini,diğer bi deyişle bu illerden bir veya birkaç kişiyle ben istişare edersem nabızlarını tutmuş oluruz.bu illerden okuyan yazan arkadaşlarımız varsa ve sendikayla ilgileniyorlarsa benımle iletişime geçerlerse seviniriz saygı[email protected]

servetcan
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 14:24

:)evet kardeşim gider06kardeşim gerekeni yazmışiyi çalışmalar işim çok bitirince burdayım Allaha emanet olun canlar

sarpp_34
Memur
08 Ekim 2009 14:29

burdakilerin derdi eklemek

one ya

sen beni ekle ben seni ekleyim şu sunu eklesin şu bunu eklesin ne dicekseniz ortalıktan diyemiyonuzmu illa eklemek mi lazım

köksal f
Şef
08 Ekim 2009 14:38

sarpp34 illa eklemen lazım burda konuşulacak vardır konuşursun,bide işin öbür tarafı var yanı burda konuşamayacağın konular vardır.bunu sende takdir edersin.eklebi bakalım.korkmana gerek yokki.öcü değilim.seni yemeyeceğimde.bekliyorum.

cihanbeyli58
Yasaklı
08 Ekim 2009 15:34

SARP_34

ÇEKİNME Bİ EKLE BAKALIM:)))))

KORKACAK ÇEKİNECEK BİR DURUM YOK:)))

KÖKSAL BEYLE MSN DE DE GÖRÜŞÜRÜZ ADAM GİBİ ADAMDIR MERTTİR.SÖZÜNÜ ESİRGEMEZ.

SOSYAL İNSANLARIZ.TANIŞALIM BİLİŞELİM.BİRBİRİMİZİ BİLELİM.SAFLARIMIZI BİLELİM.KİM NEREDEN HANGİ SAFTAN ANLAYALIM.BİLMEDİKLERİMİZİ BİRİBİRİMİZE ÖĞRETELİM.

İLMİN YAŞI VE OKULU YOKTUR.

Toplam 5438 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi