Editörler : asaygincihan27
21 Ekim 2009 23:42   


Halk Eğitimi Merkezlerinde Modüler Programlar nasıl uygulanıyor ?

Merhaba arkadaşlar. Halk Eğitimi Merkezinde yöneticilik yada öğretmenlik yapan arkadaşlardan modüler programları nasıl uyguladıkları konusunda bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Örneğin 4. seviye meslek sertifikası programları açtınız mı? Bir öğretim yılında bitirilemiyen kurslar için onayları nasıl aldınız? HEM otomasyonda olduğu halde henüz modülleri ve programları olmayan Artistik Çizim ve Dekupaj, Kadın giyim kalıpçılığı 1 gibi programların süreleri hakkında bir bilginiz var mı? Benzeri bilgileri bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz. Özellikle seminerlere katılan ve bölgesinde Genel Müdürlük yetkililerinin düzenlediği toplantılara katılan arkadaşların da katkıda bulunmasını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

22 Ekim 2009 16:28

ilim
Şef

teşekkürler arkadaşım ben de bu konularda bilgi edeinmek istiyorum.arkadaşlarımız bu konuda açıklama yaparsa seviniriz.

22 Ekim 2009 20:18

belekom
Aday Memur

Arkadaşalardan bu çalışmalara katılan yok sanırım. Genel Müdürlük yetkililerinden de hiç ses yok. Vatandaşlarda kurslar açılsın diye bekliyor. Vay bir zamanların en güzel genel müdürlüğünün haline. Yapacağı tek şey, iki sayfalık açıklamayı sayfasına koymak. Personel Genel Müdürlüğü ne güzel ek derslerle ilgili bir değişiklik olduğu zaman hemen bülten yayınlıyor. Diğer genel müdürlükler kılavuzlar hazırlıyor. Modüller eksik, bazı alanlarda hiç modül yok, modül ile programlar arasında uyuşmazlık var. Onaylar İl ve ilçelerde farklı alınıyor. Bazı İl ve İlçe Milli Eğitimler onayları geri çeviriyor. Kursiyerler hak kaybediyor. HEM Otomasyon sisteminde olan bazı kursların hala programı yok. Programı olan bazı kurslar HEM Otomasyonda yok. Onaylar geç alındıkça kursiyerlerin alacağı modül sayısı azalıyor. Bazı halk eğitimler 4. seviye programları süresi uzun diye açmıyor veya onay süresi birkaç öğretim yılına sarktığı için onay alamam sıkıntısı ile ilçeye sunamıyor. Vatandaş da zaman kaybına uğruyor. Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü susuyor. telefonla sorulan sorulara herkes farklı cevap veriyor. Bazı sorularımıza da en geç pazartesi diye cevaplıyorlar. 3 hafta geçti hala bişey yok. Bazı illerin hala formatör öğretmenleri bile belirlenmedi. Acaba Memurlar Net bu konuyu gündeme alabilir mi? Gerçekten çok önemli bir konu gözden kaçıyor. Şu günlerde Halk Eğitim faaliyetlerinde bir belirsizlik var. İlgileneceklere şimdiden teşekkürler.

23 Ekim 2009 17:22

ilim
Şef

belekom kardeşim sıkıntılarımızı çok güzel dile getirmişsiniz.bir an evvel bu meseleler halledilmelidir.memurlar net bu konuyu güncel tutarsa sevinirim.

24 Ekim 2009 13:24

ilim
Şef

arkadaşlar bu konudadaki sıkıntılarıımızı,önerilerimizi,bilgilerimizi bu başlık altında paylaşalım.

27 Ekim 2009 15:46

ilim
Şef

lütfen bu konuyu güncel tutalım.

05 Kasım 2009 17:39

ilim
Şef

arkadaşlar modül programları konusunda yardımlaşalım.şiş dantel kursu açacağım.üç tane usta öğretici var.fakat modül ve diğer devam eden kurs programlarında şis dantel kursunun adı geçmiyor.ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.şiş dantel kursu için kursiyer ve usta öğretici hazır.

08 Kasım 2009 16:13

ilim
Şef

lütfen bu konuyu güncel tutalım.

10 Kasım 2009 17:20

ilim
Şef

güncel

11 Kasım 2009 16:16

ilim
Şef

yok mu arkadaşlar sıkıntısı olan.

Toplam 9 mesaj
 
ANKET
Size göre, Türkiye'de erken bir yerel veya genel seçime ihtiyaç var mı?