Editörler : F16 Gökçen
«157158159160161162163164165166167168169

bilinçli06
Memur
17 Ekim 2012 15:18

sevimssl:

Merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları dönem, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Öğrenciler, Yükseköğretim Kurumlarından (merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan fakülteler dâhil) daha önce aldıkları ve başardıkları dersler için ders transferi talebinde bulunamaz. (Öğrenci klavuzu)

bilinçli06
Memur
17 Ekim 2012 15:22

Hukukta güncel kaynaklarla çalışmak çok önemli.Kitaplar gerçekten öğrenmek isteyenler için süper hazırlanmış.Yardımcı kaynaklardan da faydalanılabilir.Ama öncelik ders kitabında olmalı.

Resmi olarak staj yok.Önerim uygulamayı görmek adına adliye,avukatlık büroları ve noterlere gidilebilir.

z.e.h.r.a.a
Kapalı
18 Ekim 2012 13:34

ben kitapların özetlerini çıkarmaya başladım ünite ünite çalışıp özet çıkarıyorum sonra sorularını çözüyorum öğrenerek geçmek istiyorum

denyelka
Aday Memur
18 Ekim 2012 23:52

arkadaslar adalet aöf kayıt yenıleme ne zaman?

bilinçli06
Memur
19 Ekim 2012 11:25

Kayıt yenileme 22 Ekim-13 Kasım arasında...

canay35
Aday Memur
20 Ekim 2012 22:47

arkadaslar ilk sinavda hangi ünitelere kadar sorumluyuz? nerden bulabilirim bir fikri olan varsa yardimci olursa cok mutlu olucam :(

kolay.aof
Aday Memur
20 Ekim 2012 22:52

Merhaba Arkadaşlar;

Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programının ders özetleri listesi aşağıdadır.

www.kolayaof.com dan sipariş verebilirsiniz. Bu özetleri çıkmış soruların yanında ücretsiz gönderiyoruz.

AÖF'de bir ilktir.

1.Sınıf 1. Yarıyıl

HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM (İLT103U )

HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI (HUK101U)

İDARE HUKUKUNA GİRİŞ (HUK103U )

MEDENİ HUKUK I (HUK105U )

TÜRK ANAYASA HUKUKU (HUK107U )

TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ I (BİL101U )

1.Sınıf 2. Yarıyıl

MEDENİ HUKUK II (HUK106U )

TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ II (BİL102U )

----------------------------------------------

2.Sınıf 3. Yarıyıl

CEZA HUKUKU (HUK205U )

MEDENİ USUL HUKUKU (HUK201U )

YARGI ÖRGÜTÜ VE TEBLİGAT HUKUKU (HUK207U )

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I (TAR201U )

TÜRK DİLİ I (TÜR201U )

2.Sınıf 4. Yarıyıl

AVUKATLIK VE NOTERLİK HUKUKU (HUK202U )

CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU (HUK204U )

DAMGA VERGİSİ VE HARÇLAR BİLGİSİ (ADL202U )

TİCARET HUKUKU (HUK208U )

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II (TAR202U )

TÜRK DİLİ II (TÜR202U )

AÖF Muhteşem İkiliyle Artık Çok Kolay

www.kolayaof.com

caner282828
Müsteşar Yardımcısı
22 Aralık 2012 22:00

Adalet okuyanlar, mezunlar vs. Çok önemli bir konu hakkında paylaşımda bulunmak istiyorum. Bölümümüzün en önemli memurluk kapılarından birisi zabıt katipliğidir. Ben bu katipliğin alımıyla ilgili yönetmeliğini okudum.

Adalet mezunları (örgün+açık faretmez) Arkadaşlar, Adalet Bakanlığı Sınav, atama nakil yönetmeliğinin 9 maddesi kesin hüküm içeriyor.
"Emanet memuru, tebligat memuru, infaz ve koruma memuru, zabıt kâtibi ve cezaevi kâtibi kadroları için seçim yapılırken hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, yüksekokulların adalet programı ile adalet ön lisans programı mezunlarına öncelik tanınır." diye.
İşte bu cümleyi ortalama bir insan zekasına sahip birisi bile okusa çıkaracağı sonuç şudur: Adalet mezunlarına öncelik tanınır. Fakat bunu uygulamıyorlar. Ama bu sene uygulanacak. Yeter ki haklı olduğunuza inanın. Hukuki dayanağı vardır.
Öncelikle tüm adalet mezunları yönetmeliğin 9 maddesini okumalı ve kendilerine öncelik tanınacağına inanmalıdır. Mümkün olan her internet sitesinde bunu paylaşın ve yayın. İlk önce adalet mezunlarının buna inanması gerekir. Önceki senelerde bu kurala uymadı Adalet komisyonları. Çünkü adalet bölümü mezunları azdı. Çığ gibi büyüdü oysaki son birkaç yıldır bu bölüm mezunu. Daha sonrasında yılbaşında verilecek olan katiplik ve ikm ilanında harekete geçilir. Önemli olan bunu yaymak. Daha sonrasında ilgili bakanlığa gereğini yapmasını sağlamak. Bölüme sahip çıkalım.

25 Aralık 2012 15:36

arkadaşlar adalet 1. sınıftayım hangi sınavdan kaç soru çıkacak?

mesela anayasan kaç soru çıkar ya da medeni hukuktan? bu konuda bilgisi olan cevaplarsa çok memnun olurum iyi günler

WOLF32
Genel Müdür
26 Aralık 2012 22:26

yav bugun buroya gıtdım hukuk baslangıcı kıtabı pazartesı gelecekmıs bı ıse bak yavvvv

27 Aralık 2012 17:51

arkadaşlar sizze kredli sitem sonradan işletmeden önce gelmiş galiba

bize bu yıl geldi ve çıkmış soruları çalışıp çalışmamakta kararsızız

sizin fikriniz ne acaba

birde sanırsam size kredili sitem gelse dahi sizde yıllık veriyordunuz dersleri güz bahar yooktu

ben öyle hatırlıyorum ona göre değerlendirme yaparsak bize tavsiyeniz ne

kursad41
Kapalı
08 Şubat 2014 17:38

Devlet memuru olup da adalet okuyan biri ne yapabilir ? Bilgisi olan yazabilir mi ?

Toplam 3372 mesaj
«157158159160161162163164165166167168169

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi