Editörler : muhtesem32*aziyade*
23 Ekim 2009 14:49   


Kapalı
*** AÖF'deki saçmalığa bakın siz (trajikomedi) !

-Sosyal Bilimler (Önlisans) mezunu dikey geçiş ile örgün Sosyoloji (Lisans)'a geçiş yapabiliyorken AÖF Sosyoloji (Lisans)'a yapamıyor. Var mı daha böyle saçmalık cihanda.. O Sosyoloji de o Sosyoloji değil mi.. Okuma hakları yoksa açmasaydın kardeşim o zaman o bölümleri!

-AÖF Dekanı "Açıköğretim Sosyoloji, Felsefe ve Türk Dili Edebiyatı mezunu formasyon alıp öğretmen olabilecekler" diyor ama örgün Sosyoloji, Felsefe ve Türk Dili Edebiyatı'nda okuyanlara verilen 3.sınıftan formasyon alanların hakkını niye açıköğretim okuyanlara da vermiyor. Veriliyorsa niçin bir açıklama yapılmıyor.. Bu konu hakkında tüm aradığım yetkili "bilemeeeeyruk" diyip kapatıyorlar.. Gözüm.. Varsa böyle birşey bu bölümleri okuyalım.. Yoksa ben daha 4+1,5 yıl ömür biçemem! Varsa, bulunduğumuz illerin üniversitelerinden mi yoksa Anadolu Üniversitesi'nden mi formasyon alacağız?

***Konuya vakıf bir Allah'ın kulu, Allah rızası için bu 2 maddeyi yanıtlarsa çok sevineceğiz..

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ;)

24 Ekim 2009 00:49

(tükenmez kalem)
Aday Memur

Çok haklısınız benim de asıl merak ettiğim konu bu zaten.Yök ün ne yapacağı belli olmaz,sonuçta duvara asılı bir edebiyat yada felsefe diploması hiç bir işe yaramaz.Ayrıca saçmalıklar bununla da bitmiyor,mesela shçek asıl konunun uzmanı sosyologlar varken inatla sosyolog alımı yapmıyor.shçek te bile görev yapamayacaksa niye sosyoloji bölümü açılır.Anlayan varasa beri gelsin.

24 Ekim 2009 19:17

mugur1247
Kapalı

Sosyal Bilimlerden Açıköğretim Sosyolojiye geçiş yok demişsiniz ama yanılıyorsunuz!!!

Sosyoloji bölümü bu yıl yeni açıldı.2 yıl sonra Sosyal Bilimlerden Sosyoloji 3. sınıfa doğrudan kayıt olabilecektir bunun için kahin olmaya gerek yok.AncaK sosyoloji bu yıl yeni açıldı henüz.1. sınıfa mı geçiş yapacaklar!!!

Formasyon konusunda ise haklısınız kesinlikle bu belirsizkliğin çözülmesi gerekiyor aksi taktirde büyük bir haksızlık yaşanacaktır.

24 Ekim 2009 22:28

eslem zümra
Şube Müdürü

ben bu konuda ünv. mail attım aradım fakat yanıt yok .....fen edebiyat bölümlerine 35 saatlik pedagojik formasyon eğitimi verilecek .ama bu aöfe tanınmıyor ..aöfün örgünden farkı yok diyorlar ama bu durum bunu göstermiyor yani eylemlerle söylemler çelişiyor.....bu konudaki görüşlerinizi mail yoluylada olsa anadolu ünv. bildirin belki dikkate alınır böyle bir çalışma için kolları sıvarlar yoksa 1.5 yıl daha formasyon için uğraşılır ..........tam anlamıyla ünv. artık ticaret kapısı oldu .söyleyecek çok söz var ama zaman yetmiyor........

25 Ekim 2009 17:03

gollory
Şef

bence trajik olan da edebiyat bölümüne son sene türk dili dersi konması...

25 Ekim 2009 18:16

eslem zümra
Şube Müdürü

geç olmadan bişeyler yapılırsa belki bu yanlış düzeltilir yoksa diploma bir kağıt parçası sıfatından öte birşey taşımayacak......... ünv. mail atmak gerekli formasyon konusunda yaşanan bu çelişkiye son verilmeli boş yere zaman kaybı önlenmeli.... sonuçta kpssyle birçok kişi elenecek alese gerek yok...... neyse bu bölümleri okuyan arkadaşlar umarım konunun ciddiyetine vakıftırlar....ve gönderecekleri bir mail ile belki bu soruna çözüm üretmeye başlanır.....

29 Temmuz 2012 22:46

inaçma
Şube Müdürü

Canınızı sıkmayınız.

Asıl sınav ahirette olacaktır.

Toplam 6 mesaj
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?