Editörler : Cüneyt Barışoglu
01 Kasım 2009 21:09   


Bir şey sormak istiyorum emniyet teşkilatına.....

ben 4/b liyim memleketimde çalışıyorum,emniyet bildiğim kadarıyla kendi ve eşinin memleketinde çalışamıyo.Bizimde tayin hakkımız yok bilidiği gibi (özel şartla dışında),eşim olursa eğer benim memleketimde çalışabilirmi????

01 Kasım 2009 21:58

canikli
Memur

çalışamaz.ben şu anda o durumdayım.ben ve eşim sivaslıyız.eşim sivasta görev yapıyor,ben ise yakınlaştırma tayini ile tokata geldim.eşim hafta sonları yanıma geliyor.eğerki memleketinizde polis okulu var ise ve kuvvetli birde torpil bulursan bunların hiç birisi seni bağlamaz.paşa paşa gidersin.

01 Kasım 2009 22:00

Far_Tek
Memur

abi o yönetmelik kalktı. memleketin de polis okuluna artık gidemiyorsun...

01 Kasım 2009 22:15

siradishinurse
Aday Memur

tşk ederim cvp için selametle...eşinizi tokata alalım bizim hastaneye canikli:):):)

02 Kasım 2009 00:38

alias2257
Şube Müdürü

Yönetmelik falan kalkmadı. atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki hükümler eskiden beri vardı ancak personel daire polis okullarının bulunduğu illerin nüfusuna kayıtlı personeli atayarak kuralları çiğniyordu. artık atamıyorsa adalet yerini bulmuş demektir!

02 Kasım 2009 01:39

Kamusal_Adam
Şube Müdürü

alias2257 amirim biz polis okulundayken sınıflar amirmiz bazı komiserler müdürler pol.memler hep o ildendi bizde bunu kanun sanıyorduk tabi eğer dediklerini,z doğruysa

bizim sınıflar amiri adam emniyet amiri oldu ilk şarkına o zaman gitti yani düşün adamdaki gücü şarkıda doğudaki polis okuluna çıkardı

21 Kasım 2009 01:50

seyhanli_001_
Yasaklı

sıradısı hemsire allah sizi tokatta polis sevgilinizle mesut bahtiyar eylesin

21 Kasım 2009 23:30

bulut duman
Müsteşar

Biraz amca-dayı olayları tayin tokata çıkar sonra da nikah yapılır. Personelden sıkıntı çıkmazsa epey bi süre orada görev yapabilir. Bildiğim kadarıyla 3 yıl kadar müsaade ediliyor. Beraber görev yaptığım bir arkadaşımın da durumu aynı. Eşi buralı ve şimdilik sıkıntı yok ;))

26 Mart 2010 18:00

miryekefalon
Aday Memur

polis kendi memleketinde görev

yapamaz tamam ama polis okulunda yapabilirmi?

Bu konuda bilgisi olan varmı çünkü

bugun gittim şark için tercihler yapmaya

sistem doğum yerimin olduğu polis olkulunu kabul etmedi

bu konuda bilgisi olan varmı?

polis kendi memleketinin

polis okulunda görev yapabilirmi?

27 Mart 2010 01:49

mycsy
Kapalı

her sene yapılan atama duyurularında altta not olarak belirtilir...

kriminal labaratuarları ve polisokulları bulundukları il statüsünde değerlendirmeye alınacaktır diye...

bu durumda kendi memleketinde çalışmanın önü kapatılmış oluyor...

27 Mart 2010 11:38

vatandas61
Memur

Peki adamın memleketi özel statülü iller içindeyse orada görev yapabilir mi?

27 Mart 2010 12:29

ağrı_polisi04
Yasaklı

evet yapabilir

28 Mart 2010 00:48

Arfmin
Kapalı

Eğer arkadaşların dediği gibi uygulama yürürlükten kaldırılmış ise polis okullarının bulunduğu il nüfusuna kayıtlı personelin en kısa zamanda başka illere ataması yapılması gerekir. Yapılmadığına göre buralara atanma talebinde bulunacak o il nufusuna kayıtlı personelin atanmasında da bir sorun yaşanmaması gerekir.

Yönetmelikte personelin atanamayacağı yerler başlıklı 7. maddenin a fıkrası "Personel, kendisinin doğduğu veya nüfusa kayıtlı olduğu yer ile eşinin nüfusa kayıtlı olduğu veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu ya da nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte en az 15 yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri il ve bu ile bağlı ilçelere atanamaz."

Yorum yaparsak, bu fıkra düzenlemesi il emniyet müdürlüklerini kapsamaktadır.

Polis okulları il emniyet müdürlüklerine bağlı olmayan merkeze bağlı kurumlardır. Bu nedenle 7. maddenin a fıkrası kapsamında bulunmamaktadır.

Polis okullarının pol-net atama sisteminde bulundukları il nüfusuna kayıtlı kişilerin atanma tercihlerine kapalı olması mevzuat hükümlerine aykırı olduğunu değerlendiriyorum. Çünkü günümüzde bulundukları il nüfusuna kayıtlı olan personel bu yerlerde görev yapmaya devam etmekte ve bu yerlere yazılı olarak talep edilen atamaların bir kısmı kabul edilerek onaylanmaktadır.

Pol-net sisteminde bu yerleri tercih etmeniz mümkün olmuyorsa son tercih tarihinden bir kaç gün önce senelik izine ayrılın veya rapor alın ve tercih dilekçenizi doğrudan EGM'ye teslim edin. Verilecek cevaba göre göre tercih talebiniz kabul edilmez ise polis okullarında görevli il nufusuna kayıtlı personeli emsal göstererek dava açmanız faydalı olacaktır. Ancak EGM'nin böyle bir yanlışlık yapacağını sanmıyorum.

28 Mart 2010 00:53

Arfmin
Kapalı

Ek not: Polis Meslek Yüksekokulları Polis Akademisine,

Polis Meslek Eğitim Merkezleri ise (EGM) Eğitim Daire Başkanlığına bağlı kurumlardır.

28 Mart 2010 01:04

mycsy
Kapalı

o pozisyonda bulunan personelin ataması hemen yapılmaz... yönetmelik geriye yönelik işletilemez... ama bulunduğu ilden çıktıktan sonra tekrar geri gelemez...

28 Mart 2010 22:53

miryekefalon
Aday Memur

arfmin arkadaşın verdiği bilgiler doğru ama başka bi yolu daha olmalı çünkü tercih imi elden yapamıyorum tercihler sadece polnet üzeri yani sistemden yapılabiliniyor.... :((

bu işi çözmek lazım ama nasıl?

29 Mart 2010 01:18

Arfmin
Kapalı

Sayın miryekefalon,

Atama tercihlerinin pol-net üzerinden yapılması işlemlerde kolaylık sağlamaktadır. Ancak nufusa kayıtlı olunan yerde bulunan polis okulunun tercih edilememesi sanırım yazılım yanlışlığından kaynaklanmaktadır. Eskiden tercih yapılabilen bu yerler yönetmelikte herhangi bir değişiklik yapılmadığı halde bugün keyfi olarak kabul edilmemesi mevzuata aykırıdır.

Bu konuda önceden belirtiğim gibi, doğrudan EGM'ye tercih dilekçesi verilecek yada yanlışlığın düzeltilmesi için dilekçe verilecek. Aklıma başka alternatif gelmiyor.

Toplam 16 mesaj