Editörler : crops35
04 Kasım 2009 16:33

Telekomdan sağlık bakanlığına geçen arkadaşlar

TELEKOMDAN SAĞLIK BAKANLIĞINA GEÇEN ARKADAŞLAR DÖNER SERMAYE İLE İLGİLİ DAVA AÇAN VARMI VEYA ELİNDE MAHKEME KARARI OLAN VARSA BANA İLETEBİLİRLERMİ SAYGILAR

sanalbay
Aday Memur
05 Kasım 2009 22:07

açanı çok duydum ama olumlu sonuç alanına rastlamadım.zaten olumlu sonuç alınamayacağı belli birşey.özelleştirme kanununda açık açık yazmış.

gozlem
Yasaklı
07 Kasım 2009 08:18

saglık bakanlıgına gecıpde doner sermaye kazanımı yok..benım bıldıgım yok..ban bu konuda umıtlı degılım..fark tazmınatından dusuyor..yasalar acıkca ortada ve tek tek yazmıs..dılerım kazanım olsun ..temennım o...kımse magdurıyet yasamasın...

kamikazebilo
Aday Memur
12 Kasım 2009 10:43

nasıl bir bakanlık burası anlamadım donmuş maaşlarımızdan tazminat dışındaki brütden kesinti yapmaya çalışıyorlar döner almıyoruz döner brütü falan çıkartıyorlar kimseyede derdini anlatamıyorsun lanet olsun telekomu satanlarada bizleri bu kurumu gönderenlerede yazıklar olsun

er1043
Memur
12 Kasım 2009 17:49

maaşın gittiğin sağlık bakanlığıa bağlı il müdürlüğünde veya hastanede göeve başlamış olsanız dahi.eğer ikramiye maaşınıza ilave edilrek gitmiş iseniz kesinlikle döner sermayeden yaralanamazsınız.yani maaş eşitlenene kadar döner sermaye alamıyorsunuz.yasa gereği ise tüm yıl için maaşınızdan yüzde 15 vergi kesilmesi gerekiyor.yasa bu şekilde çıktı. her kurumda bu şekilde uygulanıyor.yani şu an yüzde 27 vergi kesintisi sizin maaşınıdan kesilemez.yalnız şu var eğer bu ay yeni yerinizde işe başladıysanız.yüzde 27 nin yüzde 15 ten çıkartılmış farkını daha sonra mutlaka özelleştirme idaresi tarafından bu farkın yatırılması gerekiyor.bekleyin bu fark var ise mutlaka yatıracaklardır.yani tüm yıl yüzde 15 vergi diliminden kesintiniz yapılacaktır.ayrıca maaşınız yüksek olduğu için döner sermayeden yararlanamıyorsunuz.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi