Editörler : F16 Gökçen
05 Kasım 2009 11:16

Bugün Ben...!

bugün ben yetimim, ablalarım abilerim tutun elimden

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 11:45

bugün aslında güne son derece neşeli keyifli eğlencele mutlu herşeyden önce sağlıklı başladım

şükürler olsun bana bunları veren rabbime

ama internet sayfalarında gezerken dünya yetimler gününün olduğunu keşfettim çok etkilendim

pek çok günü biliriz

sevgililer günü

anneler günü

babalar günü

buna benzer bir sürü günümüz vardır kutladığımız kutlamakla kalmayıp tüketici toplumuna yeni günler kattığıımız delice tüketimin içine çekildiğimiz günlerin yanına

birde yetikler günü çok anlamlı geldi bana

kim bilebilirki birgün yetim olmayacağımızı ki rabbim ençok yetimleri önemsemiştir peygamberimiz (s.a.v) yetimin başına şevkatle dokunmak bile sevap yerine geçip sadaka niteliğinde diye biliyorum

annem ve babamım önemli tavsiyesinid sakın kızım yetim malına dokunma ondan hastalıklardan kaçar gibi kaç

zira yetim malı 7 kat yeri delermiş

bugün yetimleri nekadar gözütleyor nekadar düşünüyor onlar için ne yapıyoruz ona ayırmak istedim

daha doğrusu

allah için ne yaptık bugün

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 11:51

bu arada dünya yetimler günü bugün değil ama benim içimden geldi onları anmak onlar için bir küçük katkıda bulunmak istedim

ebri nisan6
Şube Müdürü
05 Kasım 2009 13:21

Sevgili iren;

Çok anlamlı bir o kadar da değerli bir konuya değinmişsin. Yüreğine sağlık.Yılda bir sefer hatırmak değil onları senin gibi her gün hatırlamaktır asolan.

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 13:47

evet sevgili ebri,

bazen insan kendini sorgulayamıyor

ben bu olayın neresindeyim diye sorduğumuzda kendimize eksiklerimiz ve fazlalıklarımız çıkıyor ortaya

ama dilerimki bulunduğumuz konumu en iyi şekilde kullanmayı ve idrak etmeyi başarırız

bugün esti gönlüm eserken bir yetime değdi ve orada kalmak istedim kendimi sorumlu hissederek

umarım bu sorumluluğumuz hayatımızın her alanında olur ve hep birlikte eksikliğimiz ne ise onu gideririz güllük gülistanlık bir dünya kurarız ne güzel olur du değil mi ?

:)))

05 Kasım 2009 14:32

bu gün ben avareyim asudeyim yorgunum iren editem

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 14:36

kıyamammmm

yorgunluğunun dışandakiler fena değil zaten o özellikler olması çokta çekilmez di bu hayat

tadını çıkarmaya baak heryeşin yaaşadığın herşey yanına kaardır

nasılsa tekrar aynı nehirde yıkanma ihtimalimiz yok eğer öyleyse kaçırma fırsatları hadi aaç pencereni ve içinden kime ne söylemek geliyorsa söyle

:)

05 Kasım 2009 14:44

ben karar verdim artık hayatı çekmeyecegim şirinem!!!!!!!!!

bana ne bunca yıl taşıdım omuzlarımda hayatı şimdide o beni taşın bakalım

**sude**
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 15:03

benimde içim burkularak bakıyorum o çocuklara ve elimden geldiğincede yardım etmeye çalışıyorum.

Keşke imkanlarım fazla olsada daha farklı şeyler yapabilmek isterdim..

leyal06
Şube Müdürü
05 Kasım 2009 15:39

Güzel bir konu...Herkes etrafında varsa elinden geldiğince birşeyler yapmalı.

Yetimleri ve mallarını korumak, tahsil ve terbiyesi ile meşgul olmak, büyüyüp gelişmesine çalışmak, cemiyetin vazifesidir

Bir baba evlâdını nasıl severse, nasıl acır ve korursa yetimi de ? aynı his ve duygularla korumalı ve sevmelidir. Bir çocuk sadece hava­ya, suya.ve gıdaya değil, aynı zamanda sevgi ve şefkate de muhtaçtır. Sevilen çocuk neşeli; sevgiden mahrum olan yavru ise boynu bü­kük bir mahzundur. Bunun içindir ki hadîs-i şerifte, «Kim Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu saçlar sayısın­ca ona sevaplar (yazılmış) olur. Kim bir kız veya erkek yetime iyilik yaparsa ben onunla cennette işte böyle olurum» buyurdu

Başlığı görünce aklıma Bilge Köyünde yetim kalan çocuklar geldi.

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 16:48

neslihan çok ayıp bunları duymamış olayım koyvermiyeceksin kendini zaman gelir sen onu taşırsın zaman gelir o seni taşır

hayat bize allahın bir armağanıdır onu yaşama biçimmimizde bizim ona armağanımızdır der leo busgalya

ozaman biz hayatımızı güzelleştirelim ki bizim rabbimize karşı iyi bir hediyemiz olsun emanete ihanet etmeyelim değil mi ?

hem sen bunu kalben söylemiyorsun ben biliyorum :))

*

sudem güzel yürekli sudem bilirim nekadar duyarlısındır aslında herkes aynı duyarlılıkta olsa etrafımızda ne fakir kalır ne mağdur kalır nede ağlayan zordurumda kalmış öksüz, yetim kalırdı...ilgilenenlerden bu insanlık görevini yerine getirenlerden allah razı olsun

*

sevgili leyal06 çok güzel dile getirmişsiniz düşüncelerinizi gerçekten herşeyden önce insanların sevgiye şevkate ihtiyaçları var sevgi fakiri olmamak lazım zaten cennetin kapısını cömertler açacakmış allahım bizleride her konuda verenlerden eylesin veren el alan elden üstündür ayetine uymak lazım

bu arada dünyanın neresinde yetim varsa rabbim olara yardım etsin ve tabiki bizim bilge köyümüzdeki yetimlerede yardım etsin rabbim ve onların ocağına düşen acı nekadar büyük allah yardım etsin onların yerine koyamıyorum kendimi :(

--gizem--
Müsteşar Yardımcısı
05 Kasım 2009 17:08

şimdi okudum iren gerçekten yazdıklarını şu anda düşünenler azınlıktadır teşekkürler bilgilendirdiğin için.

duaların içinde amin diyorum Allah kalbimizi köreltmesin.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 17:18

amin gizemciğim..

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 17:21

yoksulluk zor şeyyy..!!!

tek duam ruhlarımız yoksul olmasın

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 17:25

amin amin amin

gizem canım buna çok ihtiyacımız var hepimizin kalplerimiz yaradılışına aykıırı davrandığında kararıyor, sıkılıyor, daralıyor

onların ferahlaması fıtratlarında mevvcut zaten ama işte zaman zaman dünya işleri ile unutuyorum etrafımızı etrafımızdaki bize ihtiyacı olan herşeyi

iren17
Başbakan Müsteşarı
05 Kasım 2009 17:28

ışık olmak lazım onlara aydınlığımızdan bişey kaybetmeyiz nasıl olsa

iren17
Başbakan Müsteşarı
06 Kasım 2009 09:24

kucaklanmak istiyorsan kollarını açmalısın der mevlana

kollarımızı açalım sevgiye ve paylaşıma

iren17
Başbakan Müsteşarı
06 Kasım 2009 19:44

bugün ben,

bir fidan bir insan demek istiyorum

07 Kasım 2009 12:40

iren editim evet yazdıklarınız dogru ne diyeyim ama bugün daha iyiyim çün ki dişlerim dünkinden daha az agrıyor:)))

iren17
Başbakan Müsteşarı
07 Kasım 2009 12:46

geçmiş olsun neslihacığım allah şifa versin diş ağrısını nasıl bir ağrı olduğunu bilenlerdenim allah kimseye vermesin kabir azabının yarısı derler ki vay halimize çaresi vardır mutlak acil şifalar dilerim canım

Ben***Kürdüm
Yasaklı
08 Kasım 2009 10:03

Bugün ben çok enerji doluyum..

İçim kıpır kıpır..

Toplam 2557 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi