Editörler : Pangaea

umitmike
Aday Memur
07 Aralık 2007 18:27

1 aralık 2007 tarihinde Tuzla da yaklaşık 16 saatimi verdigim bir sınav sürecinden ve deneyiminden geçtim. Herkes 1 aralık ta sınava girip kurtulayım anlayışı ile gelmişti sanki. Saat 4 e kadar bildigim kadarıyla 3000 kişi aldılar. İngilizce Öğretmeniyim. KPDS belgesi verdim KPDS notum 88 . Çogu arkadaş sana uzun dönem çıkar dedi. Ben ne gelirse gelsin bu deneyimi (zorlu da olsa ) yaşamak istiyorum. Bu yapanlar vatan evladı degil mi? sınav sonucunu merakla bekliyorum. Sonucunu size de bildirecegim. Saygılarımla.

casablack
Aday Memur
15 Ocak 2008 13:49

okudukça uzun dönem istemekle kısa dönem istemek gidip gelmeler yaşıyorum...bence tamamen şans işi tamamen...çok torpil yaptıran adam gördüm ama hiç birisi istediği yere gidemedi...!bnm anlamadığım şey uzun dönemde komando olmak istiyorum demek ne alaka orasını kestiremedim.uzun dönemde asteğmen olmuyoruz zaten,bunun için de istesende istemesende 3 ay komando eğitimi alıyosun bilgisi olan varsa paylaşsın?

@itu_eskisehir@
Aday Memur
03 Şubat 2008 16:23

detaylı bilgi siteyen bana yazabilir özelde.

su anda sınırda astegmenim ıraqda.

burda her tip astegmen var yardımcı oluruz yane.

ben iişletme muhendisliğinden mezunum ama scmedigim halde astegmen yaptılar.

kimse sallamasın bilmeden yapmayan bilemez zaten.

gidenlerde görecek ki bu atmalar sallamalar askerded e sürüyo.

tahminlere inanmayın sadece yapmıs olanlar dogru bilgi verebilir

gbesyokomando
Aday Memur
06 Şubat 2008 19:06

arkadaşlar merhaba bütünmesajları okudum bende ama beden eğitimi öğretmenleri ile ilgili tatmin edici bir bilgiye rastlamadım ben beden eğitimi öğretmenliğinden buı sene mezun oluyorum ve küçüklükten bu yana hayalim olan askerliğimi uzun dönem yapıp sınrada askerde kalmayı çok istiyorum. bu meslek çok gurur verici asteğmen olan beden eğitimi öğretmenleri yada bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı yardımcıu olursanıuz sevinirim. beden eğitimi öğr.şansı nedir birde askerde kalmak yani sözleşmeli olmak için hangi kıstaslar dikkete alınıyor.

osman06
Kapalı
06 Şubat 2008 19:59

Arkadaşlar ben bir İİBF işletme mezunu olarak 285. Dönemde Askerlik hizmetimi yaptım. Yedek Subay Okulu Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu idi. 4 ay 10 gün eğitim aldıktan sonra kura ile İzmir Yeni Foça'ya 7. Jandarma Alay Komutanlığına gittim. Eğirdir Dağ Komando Okulu benim için çok zor (aslında herkes için) ama bir o kadar da güzeldi.Şimdi iyi ki orada kalmışım diyorum. Zorluklara biraz göğüs gerecek arkadaşlar olursa tavsiye ederim. Kısa dönem askerlik konusunda diğer arkadaşların dediklerine katılmıyorum. Kısa dönem askerlik benim için çok zor olurdu.Yine de siz bilirsiniz.

abdullah0038
Aday Memur
07 Şubat 2008 11:20

arkadaşlar nisanda askere gidecek bir kişi kesin gideçeği ne zamna belli olur

sadikyarim
Yasaklı
07 Şubat 2008 13:16

nisan da gideceksen 7-10 nisan arası yerin belli olur 12 de birliğe teslim olursun

eykarss
Aday Memur
07 Şubat 2008 13:29

arkadaşlar.ben şırnakta kısa dönem askerdim.tek yapacağınız şey kendinizi büyük görmemek.evet 60 kişiyle beraber yatarsınız aynı duşu kullanırsınız aynı yerde yemek yersiniz ama daha iyisini istemeyin çünkü siz askersiniz.bizde ne nöbet vardı ne ictima vardı ne de spor.siz okumuş adamlar olduğunuz için ayrı bi yeriniz var.ama dediğim gibi insanlarla iyi geçineceksiniz.yoksa dünyanın en kolay şeyi kısa dönem askerlik yapmak.bir de ben bölükteki tek kısa dönemdim...düşünün artık.şırnak mırnak çıkarsa da korkmayın inanın ankardan falan daha iyi

saygılar...

sadikyarim
Yasaklı
08 Şubat 2008 12:43

nöbet tutulmaz diye bir şey yok gittiğiniz yere göre değişir ben 60 gün tuttum başka arkadaşlar askerlikleri bitene kadar tuttu kısmettir bu işler

pertev
Şef
08 Şubat 2008 13:03

hey gidi günler kıbrısta piyade asteğmen olarak yaptım ne fırçalar yedik ne denetlemeler gördük karakol ve sen uçsuz bucaksız araziler askerlere laf anlatamassın ayda 1 çarşıya çıkarsın...Ama hayatı öğrenirsin sorumluluk almanın ne olduğunu anlarsın bundan sonra nerde çalışırsan çalış bilirsinki hiç bişey askerlikten zor değildir en kötü istifa edersin ama askerlikte edemessin...

casablack
Aday Memur
10 Mart 2008 11:51

yedek subaylıkta tarih oluyor artık...vatana millete hayırlı uğurlu olsun

m. r löwe
Memur
26 Ağustos 2008 19:41

arkadaşlar bir sorum olacaktı açıkögretim mezunları yedek subay olarak askerlik yapabiliryorlar mı .?

cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

gazilifenoman
Yasaklı
26 Ağustos 2008 20:17

yapamaz

m. r löwe
Memur
26 Ağustos 2008 21:12

neden kardeş yapamaz biraz açıklarmısın

mikail001
Aday Memur
26 Ağustos 2008 21:17

gazili arkadaşım bende açıköğretim mezunuyum ve benim açıköğretimli arkadaşlarım uzun dönem jandarma asteğmen oldular hangi bilgiye dayanarak söylüyorsun yapaamaz diye

m. r löwe
Memur
26 Ağustos 2008 21:43

ne bilelim mkail kardeş sallayılar işte tutturabilene

26 Ağustos 2008 21:54

selamlar

sınava 6 ağustosta girdim kısa yazmama rağmen polatlı topçu ve füze okulu astğmn çıktı ve aralık 12 de teslim olacakmışız benim durumumda olanlar varsa bilgi paylaşımı yapabiliriz

yahaib
Aday Memur
26 Ağustos 2008 22:25

ısparta dağ komando okulunda asker.. allah sabır wersin..

demirx
Kapalı
26 Ağustos 2008 23:44

nasıl ya agustos 6da sınava giriyosun aralıkta teslim oluyosun değiştimi sistem sen agustos celbinde askere alındıysan 12sinde başlaman lazımdı allah allah

26 Ağustos 2008 23:48

celp dönemi 25 gün ya

kısa çıksaydı hemen gidecektik uzun çıkınca aralık 12 sinde gidecekmişiz

Toplam 269 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi