Editörler : F16 Gökçen
«34567891011121314»

nordesire
Aday Memur
13 Aralık 2009 16:02

Haklısınız. Çoğu kez olumsuz sonuç için arama zahmetini göstermiyor kurumlar. İnsan 2-3 gün telefona bakıp her an çalmasını bekliyor. Kötü bir durum gerçekten. Oyun oynar gibi.

flice83
Aday Memur
14 Aralık 2009 14:51

Arkadaşlar ben az önce vestel İk yı aradım,2. mülakata dönüşlerin bitip bitmediğini sordum kesın cevap vermemekle birlikte sürecin devam ettiğini ama olumlu yada yada olumsuz mutlaka bilgilendirileceğimizi söledi.Başka bı bilgi alan olursa paylaşalım arkadaşlar.

mmdmyu
Aday Memur
14 Aralık 2009 14:58

Hala bi umut var yani:)ama bu saatten sonra arayacaklarını sanmıyorum, ne olur ne olmaz diye ucunu açık bırakıyorlar sanırım...bakalım bekleyemeye devam:( mülakata giren arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz:))

afakanlar
Aday Memur
14 Aralık 2009 23:15

bugün mülakata giren oldu mu hiç ???

mlkmre
Aday Memur
15 Aralık 2009 18:34

slm arkadaslar, mülakata girenler yardımcı olabilir mi nasıl gecti ne soruolar vs. ayrıca zorlu plazaya en kolay nasıl gidebiliriz? avcılarda metrobüsten inince?

cecelepetitavion
Aday Memur
15 Aralık 2009 19:55

Merhaba herkese,

Merak edenler icin biraz mulakatta neler oldugundan bahsedeyim. Oncelikle bekledigimden kolaydi. Korkacak bir tarafi hic yoktu. Sadece rakiplerinizi hafife almamanizi tavsiye ederim cunku iddali insanlarla karsilasacaksiniz. Mulakat 1 case study, 1 bireysel sunum ve birebir gorusme seklinde oluyor.1ci asamada grup icinde bir konu hakkinda tartismaniz bekleniyor. IK insanlari orda yokmuscasina tartisip bir karara variyorsunuz konu neyse artik onla ilgili. Daha sonra baska bir konu veriyorlar ve bireysel olarak o konu hakkinda bir sunum hazirlayip IK ya sunman bekleniyor.(Tahtayi filan da kullanarak)Orda neden bu kararlari verdin bizim sirketimize ne gibi fayda saglar gibi yapay sorular soruyorlar. Artik oyunculuk filanda biraz devreye girior:)Gercekten o isi yaptigina ve iyi yaptigina ikna etmen gerekiyor karsindakileri. Sonasamada da birebir mulakat oluyor ve klasik mulakat sorulari cikiyor karsina. Ornegin en guclu yanlariniz, yaptiginiz projeler filan. Avcilardan zorlu plazaya gitme konusunda ise cok bir secenek yok. Ben ordan taksiye bindim cok uzak degil zaten. Umarim yardimci olabilmisimdir arkadaslar.Herkese basarilar! Umarim istediginiz gibi olur hersey!

trilemma
Aday Memur
15 Aralık 2009 23:49

cecelepetitavion çok teşekkürler!

izmirDido
Aday Memur
21 Aralık 2009 01:45

Beklemek ne kadar zormuş.. Arkadaslar 3. mulakata cağrılan olursa haber versin lutfen, bitsin su ızdırap.

mlkmre
Aday Memur
21 Aralık 2009 13:53

aynen ya :( bi de bu son mülakatta da elemeler olacak mı? kaç kişi alınacak? ne zamana kadar haber verirler 3.mülakat için bi bilgisi olan var mı arkadaşlar? off inş.ii haberler alırız

hebele55
Yasaklı
22 Aralık 2009 17:45

hala ses/seda yok :(

ne kadar zor beklemek

bitter85
Aday Memur
22 Aralık 2009 18:28

Üçüncü görüşme yöneticilerle olacağı için ve kurumsal bazı firmaların uygulamalarından ve İK sorumlusu bazı arkadaşlarımdan, yönetici pozisyonunda çalışan yakınlarımdan bildiğim kadarıyla (bankalar,arçelik,JTI mülakatlarında bulundum)eleme olmayacaktır. Bu durumda üçüncü aşamanın yöneticilere takdim aşaması olduğunu söyleyebilirim. diğer firmalarda bana ücret teklif edilmişti ve farklı bölümlerden yöneticiler hangi bölüme daha yatkın olduğum konusunda bazı sorular sormuşlardı.Daha sonra kabul edip etmediğimi insan kaynakları telefonla sormuştu. Muhtemelen vestelde de aynı durum söz konusu.Bu yüzden rahatlamaya çalışın arkadaşlar.Son aşamada sunulacak kişilerin seçimi önemli, titiz çalışmaları gerekiyor.

hebele55
Yasaklı
22 Aralık 2009 18:48

süreçle ilgilili açıklaman için teşekkürler bitter85 :)

nordesire
Aday Memur
22 Aralık 2009 19:06

Arkadaşlar bu akşamüstü saat 17.30 itibariyle arandım ve Perşembe günü mülakat için çağırıldım. Herkese bol şanslar.

hebele55
Yasaklı
22 Aralık 2009 19:35

nereye cagrıldın kardeş mulakat yeri neresi cevap ıcın tesekkurler

bitter85
Aday Memur
22 Aralık 2009 19:39

ayrıca mail attılar mı,daha önceden öyle yapmışlardı

nordesire
Aday Memur
22 Aralık 2009 19:39

Aceleden kısa yazdım. manisa'ya çağırdılar Vestel City' e. orada IK ile görüşeceğim söylendi. Şimdilik bu kadar.

nordesire
Aday Memur
22 Aralık 2009 19:43

Mail gelmedi

afakanlar
Aday Memur
22 Aralık 2009 21:01

tebrikler nordesire peki izmirdenmisin sen yoksa ankara yada istanbulmu :)ona göre yarın da ufak bi ümitle bekleyeyim =)

nordesire
Aday Memur
22 Aralık 2009 21:02

İzmir'den başvurdum.

trilemma
Aday Memur
22 Aralık 2009 21:32

istanbul'dan aranan var mı arkadaşlar???

Toplam 835 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi