Editörler : F16 Gökçen
17 Kasım 2009 11:46

Yöresel mekanlar (Gidince nerede kalınır?)

tabiki mantıklı fiyatlar dahilinde.. ve eğer birini gönderirsek mahçup olmayacağımız..

ilk ben başlayayım.. akdeniz i, ege yi zaten yazacak çok arkadaş vardır..

eğer doğayla başbaşa kalmak veya trekking tarzında bir gezi yapmak ve gitmişken bir gece de konaklamak için...

mesela ABANT.. şu an mevsim de güzel... manzara da..

fakat oraya konuşlanmış iki tane beş yıldızlı otelde kişibaşı konaklama en az 100-120 tl olacaktır..

bu durumda.. 15 km aşağıda tarihi konaklarının restorasyonu ile daha bir güzelleşmiş MUDURNU'da konaklamak ve oradan abant gölüne ve yakınlardaki sünnet gölüne gidip gelmek daha mantıklı...

mesela eski kaymakamlık binası yenilenmiş ve moderno otel olarak hizmet veriyor.. kişi başı sadece kahvaltı ile 40 tl..

hem mudurnu görülesi bir yer gerçekten.. afferim belediyesine... yalnız lokantasını beğenmedim.. belki et satın alarak kendinizce piknik yapılabilir..

aday@memur
Genel Müdür
17 Kasım 2009 11:57

yok eğer ben ankara'dayım... ama şöyle bir deniz göresim geldi.. ama akçakoca'nın havası kalmamış.. amasra'yı görüp durmaktan bıktım.. hem karadeniz'de üşüyeceğime, akdeniz-ege kavşağında bir güneş sefası yapayım diyorsanız...

istikamet.. ankara-afyon-burdur-yayla yolu-söğüt-fethiye..

ya da... ..... - dinar-denizli-gökova-marmaris..

antalya istikametini sizlere bırakıyorum..

şimdi... yavv akşamdan yola çıksak da şöyle afyon'da sucuklu yumurtayı yesek sonra gidip bir termal'de kalsak...

evet.. sadece 20 km eskişehir yolu-ihsaniye'de başaranlar termal mesela... kocaman bir daire... tv'li oturma gruplu salon... çocuk odası... ebeveyn duble yataklı yatak odası.. ve evin içinde hamam.. göbek taşlı, kurna başı yıkanma ve kocaman altıgen bir termal havuz... aileye özel.. sanırım geceliği 5 kişi dahil 80 tl falan... sonra git kahvaltını güzel bir tesis de yap.. yola devam...

yok ben denizli'de termalde geceleyeyim diyorsan... hmmm... ben olsam ucuz turistlerin bedavaya kaldığı otellere 100 lira vermem... gider anadolu turizm otelciliğin uygulama otelinde 20 tl'ye kalır, pamukkale'yi gezer... denizli merkezden bayramyerin'de denizli kebabı yer.. cankurtaran rampasından sonra tavas ilçesinde tahinli pider yer devam ederim...

marmaris'te de, fethiye'de de açıkçası gider, odasına bakar temiz bir pansiyon seçer, akşama kadar da koyları gezerim.. otel'e bayılmadığım paralarla da gider.. ızgara deniz çuprası yerim... onun da yeri belli... mesela sedir adası tenkenelerinin kaltığı koya gelmeden bir balık restaurantı var.. iki kişiye salata dahil vereceğim 35-40 lira... tabi yediğiniz balığa da bağlı...

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi