Editörler : crops35
25 Kasım 2009 00:31

93,541 Sıra 941 ? Asker Yolcusu.Tavsiyeleriniz?

Merhaba Arkadaşlar;

Lise kpss 2008 puanım bu. Şuan Üniversite mezunuyum.

12 Aralıkta Allah nasip ederse kısa dönem olarak askerliğe başlıyacağım.

Bu zamana kadar tüm tercihlerde Ankara'da ikamet ettiğim için hep Ankara masabaşı memurlukları tercih ettim haliyle sıra bana gelmedi.

Askere giderken bu yılın son tercihini yapıp gideceğim nasip olurda yerleşirsek bile atanmam 17 Mayıs'ta Askerlikten döneceğim için o tarihe sarkacak.

Şimdi kısaca durum buyken arkadaşlar düşüncelerim şunlar

1.Yine Ankara ve yanınada Ankara'ya Yakın sayılan

*Karabük,BAYINDIRLIK

*Aksaray BAYINDIRLIK

*Nevşehir BAYINDIRLIK

+ İL ÖZEL İdaresi GÜmüşhane

Nasıl olsa askere gidiyoruz 5 ay vaktimiz var bunda olmazsa bir sonrakinde yerleşiriz diyerek, Yerleşememe riskini gözönünde bulundurarak bu yönde tercih yapmak.

2.Bir daha alım olurmu olmazmı belli olmaz, Olsada yine hüsranmı olur bize yine sıra gelmezmi diyerek birazda Yusuf çekip artık tak etti diyip. Neresi geliyorsa tercih edip Askere gitmek girersek biyerede döner dönmez işe başlamak.

*Ankara'dan Şırnak'a kadar Olan Bayındırlık Memurlukları yazıp kalan son iki tercihede

İL ÖZEL İDARESİ GÜMÜŞHANE ve YALOVA ÜNİVERSİTESİ'ni yazıp gitmek.

dennizli
Kapalı
25 Kasım 2009 00:45

gönlüne göre olsun kardes..puanın güsel..fikrimi söleyeyim mi?

bence yaz dedigin gibiyse askerden dönüste işin hazır olur

25 Kasım 2009 01:04

kardeş haklısın aslında banada 2.şık daha yakın duruyor. Buzamana kadar bunda olmazsa sonrakinde mutlaka sıra gelir dedik. dedik ama 3 alım oldu 3.de bile sıranın gelmesi meçhul.

serhad azad
Aday Memur
25 Kasım 2009 01:12

onumde askerlik gibi bi secenk olmus olsa ve de 5 ay icinde tekrar alim olacagini biliyorsam bi sonrakini beklerdim

25 Kasım 2009 11:50

alım olup olmayacağını ah bir bilebilsek.hiç düşünmem ama alım olmama ihtimali gibi bi riskte var.

serhad azad
Aday Memur
25 Kasım 2009 12:41

hayatta her zaman risk vardir..risk analizini yapip mantigin dedigine gore hareket etmek..yani bu isin riski var ama akabinde ne kadar kari var..eger bize zarari faydasini asiyorsa siktiret yap tercihini..ardindan bize dusen sey hayirlisi olsun demek

25 Kasım 2009 12:49

:) teşekkür ederim @serhad azad analizin hoşuma gitti. kısa ve öz.

serhad azad
Aday Memur
25 Kasım 2009 12:55

ayvallah vincent hocam..belediye hakkinda paylasiminizdan ben de siye tesekkur ederem

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi