Editörler : Pangaea
30 Kasım 2009 16:03

Açıktan/ Kurumlar Arası Yeniden Atama Ne Anlama Geliyor... Yardım Lütfen...

Açıktan/ Kurumlar Arası Yeniden Atama Ne Anlama Geliyor.

Ayrıca Açıktan Kurumlar arası ilk atama kontenjanı denen birşey var.. bunlar ne anlama geliyor bilen arkadaşlar varsa yazsın lütfen....

Türkedebiyatı
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2009 16:06

acıktan atama ; daha once kadrolu çalışmış ve istifa etmıs olanların geri alınması . Kurumlararası ; öğretmenlık mezunu olup da kamuda baska bir kurumda memuriyette bulunanların öğretmenlıge alınması demek oluyor. bunlar kpss ye gore degıl hizmet surelerıne gore alınıyor.

mothan
Kapalı
30 Kasım 2009 16:07

yeniden atama öğretmen olup ayrılanlar yada başka kuruma geçenler,ilk atama ise başka kurumda çalışıp ya da istifa edip öğretmen olmak isteyenler

muratix
Aday Memur
30 Kasım 2009 16:09

çok teşekkürler hocam.

coğrafyacıyım 242 alım vardı 42 kişi bu açıktan atamalarla alınacakmış. ümitlerimiz suya düştü..

thalia81
Kapalı
30 Kasım 2009 16:14

Arkadaşlar açıktan atamanın bu kadar çok olmasının ne anlamı var. o kadar çok atama bekleyen varken açıktan atama ne demek oluyor? Yeni atanacak olanlara kontenjan kalmıyorki. Büyük haksızlık...

NilOrhan
Aday Memur
30 Kasım 2009 20:49

Arkadaşlar, benim bir arkadaşım memur olarak çalışıyor öğretmenliğe başvuracak ama açıktan kurumlararası yeniden atama mı yoksa açıktan kurumlararası ilk atama grubuna mı giriyor, yoksa ilk atama kontenjanına mı tabi bileniniz varmı?

KıŞ**GüNeŞi_
Aday Memur
30 Kasım 2009 20:59

açıktan atamalarla ilgili mevzuat nedir bilen varsa yardımcı olsun lütfen aradım ama sanırım doğru yerde aramıyorum..

mat-gln
Aday Memur
01 Aralık 2009 00:52

Açıktan/Kurumlar Arası İlk Atama KPSSP10 puanı kullanılmadan yapılan atama mı oluyor ?

mat-gln
Aday Memur
01 Aralık 2009 00:57

Bir sorum daha olacak arkadaşlar,ağustos ayında öğretmen olan memurlara istifa edip beklemeye gerek kalmadan kpssp10 puanı ile ilk atamaya başvurabilecekleri söylenmişti.Bu durum hala devam ediyor mu?ve bu durumun açıktan/kurumlar arası ilk atama ile bir alakası var mı?yardımcı olursanız çok sevinirim

0kyanus____
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2009 01:15

Nilorhan hocam arkadaşınız memur olarak çalışıyor ise açıktan

kurumlararası yeniden atamaya basvuru yapacak..

mat_gln hocam şayet hizmet süresi az ise kpss10 ile basvuru

yapabilir.Çünkü açıktan ve kurumlarası atamalarda her zaman hizmet

puanı üstünlüğüne bakılır. Hizmet puanı çok ise bahsedilen kişinin

kpss10 ile basvuru yapmasına gerek yok açıktan/kurumlar arası ilk

atama ile atanır.

0kyanus____
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2009 01:22

Kış güneşi hocam açıktan atama ve kurumlararası ilgili bu linklere bakabilirsiniz. Bilginize.

http://www.memurlar.net/haber/40698/

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

0kyanus____
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2009 01:24

MADDE 8- (1) Bakanlıkça her yıl ilgili mevzuatı uyarınca atama izni alınan öğretmen kadrolarına başvuruda bulunacaklar arasından genel ve özel şartları taşıyanlar ;

a) İlk atama: Kamu Personel Seçme Sınavına katılan ve bu sınavlarda Bakanlıkça belirlenen taban puan ve üzerinde puan alanlar arasından gerekli diğer şartları da taşımaları kaydıyla;

1) Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarındaki öğretmen kadrolarına ilk defa aday öğretmen olarak atanacaklar,

2) Özel öğretim okullarında görev yapanlardan Bakanlığa bağlı resmî eğitim kuramlarına asil veya aday öğretmen olarak ilk defa atanacaklar,

3) Vakıf veya özel üniversitelerde görev yapanlardan Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarına aday öğretmen olarak ilk defa atanacaklar,

4) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında aday Devlet memuru olarak çalışmakta iken görevden ayrılanlar ile öğretmen olarak görevli iken adaylık döneminde başarısız olmaları nedeniyle görevine son verilenlerden aday öğretmen olarak atanacaklar ,

5) Kamu kurum ve kuruluşlarında kanun veya kanun hükmünde kararnameler kapsamında sözleşmeli memur statüsünde çalışanlardan aday öğretmen olarak ilk defa atanacaklar.

b) Kurum içi ilk atama: Bakanlık merkez ve taşra teşkilâtında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında görev yapanlardan sınıf değişikliği yoluyla aday öğretmen olarak atanacaklar,

c) Kurumlar arası ilk atama: Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında Devlet memuru olarak çalış anlardan sınıf değişikliği yoluyla aday öğretmen olarak atanacaklar,

ç) Açıktan atama: Bakanlık ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim öğretim hizmetleri sınıfı öğretmen kadrolarında adaylığı kaldırıldıktan sonra ayrılanlardan tekrar atanmak isteyenler ile yüksek öğretim kurumlarında en az iki yıl süreyle öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak çalışmış olanlardan asil öğretmen olarak atanacaklar,

d) Kurum içi yeniden atama: Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı öğretmen kadrolarında adaylığı kaldırıldıktan sonra bu sınıf dışındaki kadrolarda görevli olanlar ile ilköğretim müfettişi ve ilköğretim müfettiş yardımcılarından yeniden öğretmenliğe atanacaklar,

e) Kurumlar arası yeniden atama: Kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı öğretmen kadrolarında adaylığı kaldırılmış olanlardan halen kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim öğretim hizmetleri sınıfı veya diğer hizmet sınıflarında görevli olanlardan yeniden öğretmenliğe atanacaklar,

f) Açıktan ilk atama: Kamu kurum ve kuruluşlarında Devlet memuru olarak çalışmakta iken adaylıklarının kaldırılmasından sonra görevlerinden ayrılanlardan aday öğretmen olarak atanacaklar,

bu atama çeşitlerinden durumlarına uygun olan atama çeşidi kapsamında öğretmenliğe atanırlar .

mat-gln
Aday Memur
01 Aralık 2009 01:26

çok teşekkür ederim. :)bir sorum daha olacaktı,muvafakat hangi durumda gerekli oluyor?

0kyanus____
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2009 01:30

Rc ederim.

Şu an eğitim-öğretim dışındaki bir alanda memur iseniz ve mebe

geçmek istiyor iseniz o zaman çalışmakta olduğunuz kurumdan

muvaffakatname almanız gerek.Muvaffakatname aldıktan sonra

kurumlararası yeniden atama yolu ile mebe

geçebilirsiniz.Muvaffakatname bir nevi kurum değiştirmek için izin

almaktır ki bunu da amirler çok zor vermektedir.

mat.güm
Aday Memur
01 Aralık 2009 10:45

arkadaşlar ben devlet memuruyum kpss puanı ile kadrolu öğretmenlige başvurabilirmiyim?

sharon
Daire Başkanı
01 Aralık 2009 11:16

arkadaşlar klavuz yayınlanmadı mı ben mi bulamıyorum ??

benim babam yıllar önce ögretmenlikten ayrılmıştı şimdi açıktan/kurumlararası yeniden atama mı oluyor yoksa açıktan/kurumlararası ilk atama mı oluyor ??????

inanın il milli egt müdürlügünü aradım sormak için

adam siz buna nerden baktınız diye sordu sizin sitenizden dedim bizim elimize bakanlıktan henüz bilgi klavuz filan gelmedi dedi kısacası bilmiyorum dedi geri zekalı yaa ne iş yapıyosa orda bugün başvurular başlamış ne zaman bilgi gelecek ellerine acaba!!!!!

arkadaşlar nolur bilen varsa yardım lütfen?????

0kyanus____
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2009 11:54

Sn sharon babanız açıktan/kurumlararası yeniden atamaya basvuru yapacak.Hizmet süresine göre atancak.Memde deki masa başı memurlar çoz fazla bilgi bilmiyor bu konuda maalesef.

Sn mat güm şayet hizmet süreniz az ise kpss10 ile basvuru

yapabilirsiniz.Çünkü açıktan ve kurumlarası atamalarda her zaman

hizmet puanı üstünlüğüne bakılır. Hizmet puanınız çok ise kpss10

ile basvuru yapmanıza gerek yok açıktan/kurumlar arası ilk atama ile

atanırsınız.

sharon
Daire Başkanı
01 Aralık 2009 12:02

teşekkür ederim hocam saolun

fayda yine birbirimizden var başkasından yok malesef.

mat.güm
Aday Memur
01 Aralık 2009 13:45

mrb Okyanus devlet memurlarının kadrolu öğretmenlik için kpss puanı ile tercih yapabilmesi için istifa edip 6 ay bekleme şartı var diyorlar

0kyanus____
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2009 15:05

Evet var. Prosedüre uygun olarak istifa eder iseniz (İstifa ettikten sonra 1 ay çalışma zorunluluğu var ) 6 ay, Eğer prosedüre ugun olmayarak istifa eder iseniz ( İstifa ettikten sonra 1 ay çalışmaz iseniz ) 1 sene bekleme zorunluluğu vardır.Bu beklem süreleri dolmadan herhangi bir kurumda istihdam edilemezsiniz.

karin
Daire Başkanı
01 Aralık 2009 15:08

sözleşmeli 3 sene görev yapıp istifa ettim geçn yıl acaba bu açıktan atamaya başvurabiliyor muyum bilginiz varsa paylaşır mısınız teşekkürler

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi