Editörler : crops35
07 Aralık 2009 19:57

Engelli Memur Sinavini Kurumlar Yapmasin

şimdi her kurum engelli memur alim ilani verilken sinav sorularini kendi bünyesinde oluşturdugu sinav komisyonundan soru hazirliyorlar ki dost-ahbab-çavuş ilişkilerinde o sinav komisyonunda olan bir üye soruyu tandiğina verebilir yani sizma olasiligi çok yüksek bide sinav sonuçlari optik okuyucu ile yapilmiyor kişiler elle yapiyor o kurumda.

gecenlerde malatyada ve bursa da sinav oldu mesala ama sinav sorularini son derece proefsyonel şekilde eğğitek genel müdürlüğü hazirladi ve sinav sonuçlarini optik okuyucu ile okudu sana TUİK bu sinavi eğitek genel müdürlüğüne yapin dedi onlarda son derece proefsyonel şekilde yapildi...tamam ben diyorum ki her kurum alaçaği özürlü memuru nelirlesin ama kendisi yapmasin eğitim ve teknolojileri müdürlüğüne devretsin

eğitek nedir?

http://egitek.meb.gov.tr/index.asp

yilmaz038
Memur
07 Aralık 2009 21:36

Çok önemli bir konuya temas etmişsiniz kurumların kendi bünyelerinde yaptıkları sınavlar gayrı ciddi ve güvenilirliği azdır bu hususu yetkililerin duyması lazım bir şekilde sesimizi duyurmamız lazım

By_Onder
Genel Müdür
08 Aralık 2009 11:49

hatta dahada fazlası her kurum için ayrı ayrı sınav olup il il dolaşacağımıza kpss usulünde yılda 1 sınav olsun bütün alıımlara o puanla başvuru yapalım

che50
Aday Memur
08 Aralık 2009 13:37

kamu kurumları suç işliyor!

Kamu kurumları istihdam etmek zorunda oldukları engelli kadrolarına atama yapmıyor!

38 bin kadro boş tutuluyor!

Engelli istihdamının kanunlarla zorunla hale getirildiği

ve yaptırımlarının belirlendiği ülkemizde ne yazık ki kamu kurumları engelli yuttaşlarımızı istihdam etmeyerek

kanunların emrediciliğine karşı durmakta ve bu duruşuyla şuç işlemektedir!

Binlerce engelli yurttaşımızın iş aradığı hayata tutunmaya çalıştığı ülkemizde,

kamuda engelli kadroların %80'nin boş olması oldukça üzücü ve düşündürücüdür!

Kamu kurumları bu ayıptan ve suçtan kurtarılmalıdır!

Siyasi irade engelli yurttaşlarımıza

sözle, güzel mesajlarla değil!

Icraatla sahip çıkmalı!

Bu kadroları doldurmalıdır!

Bu kadrolara engelli yuttaşlarımızın atanmaları sırasında yaşanan

sınav sorularının dışarı sızdırılması, akrabalık ve hemşehrilik kayırmacılığının ortadan kaldırılması için,

engelli yuttaşlarımıza kamu kurumları tarafından uygulanan sınav ve yarışmaların yerine, ösym' nin belli dönemlerde yapmış olduğu kpss sınav sistemine dahil edilmesini istiyoruz!

engelsizengelli
Aday Memur
08 Aralık 2009 16:52

ÖSYM bizim içinde sınav hazırlar.Böylece derslerin ağırlıkları belli olur.Bizde kpss'de olduğu gibi çıkan sorulara bakabiliriz.Böyle bir alt yapı var.Niçin bize uygulanmıyor.Bilmiyorum???

s_buseyne
Aday Memur
08 Aralık 2009 19:44

ARKADASLAR BURSA DA ENGELLI SINAVI OLDUMU CEVAPLARINIZI BEKLIYORUMM ÇOKK ONEMLİİ!!!

s_buseyne
Aday Memur
08 Aralık 2009 19:52

ARKADASLAR BURSA BİŞEHİR BELEDİYESİNİN SINAVI OLDUMU BU SINAV??

CVPLARINIZI ACİLEN BEKLİYORUM

ÇOK ÇOK ONEMLİ

09 Aralık 2009 01:07

engelli memur sinavlarinin her kurum kendi büünyesinde oluşturdugu sinav komisyonu tarafından soru hazirliyor ki düzensiz sorular ve hatali sorular çikabiliyor üstelik sorularin sizme ihtimali yüksek ki her kurum kend sinavini kendi yaptiği için sinav sonuçlari optik okuyucular ile değil elle okunuyor...

gecenlerde malatyada ve bursa da sinav oldu mesala ama sinav sorularini son derece proefsyonel şekilde eğitek genel müdürlüğü hazirladi ve sinav sonuçlarini optik okuyucu ile okudu sonra tuik kurumunna sonuçlari bildirdi ona göre alim yaptilar türkiye istatistik kurumu(TUİK) bu sinavi eğitek genel müdürlüğüne rica etti bu sinavi ve sinav sorularini siz hazirlayin sinavi yapin sonuçlari açiklayin dedi onlarda son derece proefsyonel şekilde yapildi ve gayet saffaf ve güvenilir bir sinav oldu...ben diyorum ki her kurum alaçaği özürlü memuru belirlesin ama kendisi yapmasin eğitim ve teknolojileri müdürlüğüne devretsin

eğitek nedir?

http://egitek.meb.gov.tr/index.asp

eğitek kurum içi yükselme sinavlarini,ehliyet sinavlarini düzenleyen milli eğitim müdürlüğüne bağli kurumdur.

size bir diğer örnek bahsettiğim sinav sonuçlarini t.c kimlik numaralarini girerek öğrenme sansi buldular

örn: http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2009/TurkiyeIstatistikKur_Ozurlu/Ss_Frm.asp bu linke tikliyorsunuz gayet saffa bir şekilde t.c no giriyorsunuz size bi kazanan arkkadaşin t.c nosunu veriçem girip bakabilirsiniz

t.c: ***********

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi