Editörler :
10 Aralık 2009 14:48   

40+40 ve 2.32 davası

Selam arkadaşlar

40+40 ve 2.32 enflasyon farkı için açmış olduğum dava idare mahkemesinde lehime sonuçlanmıştır.Aynı dava içinde maaş donması da vardı.Maalesef onu kaybettim.

Bilgilerinize...

10 Aralık 2009 19:02

gozlem
Yasaklı

eskısehır_26 kutlarım sızı..guzel haberler pes pase gelıyor ..bırcok dava sonuclarının yıl sonuna kadar belırlenecegını dusunuyorum..maas donması konusunda bende umutlu degılım..2,32 ve 40 larla ılgılı dava ornegını arkadslarımızla paylasacagınız umıdıyle davalarımızda ıyı sonuclar gelmesını temennı edıyorum...herkese davalarında ve hayatında bol sanslar dılerım...

16 Aralık 2009 18:41

eskisehir_26
Şube Müdürü

Karar elime geçti arkadaşlar.Paylaşım adına ne gerekli ise yardımcı olurum.

Tek sorun scanner'im yok.

Saygılarımla.

17 Aralık 2009 14:10

zeugma2711
Aday Memur

Arkadaşım davanızı kazanmışsınız hayırlı olsun inşallah.Yalnız ben ve 5 arkadaşım Tarım Araştırmaya geçiş yaptık.Bağlı olduğumuz kurum 2.32 i ödemek için emsal bir dava örneği getirmemiz konusundan bizden dava sonucunu istedi.Yaklaşık 20 günden beri bu konuda sağolsun gözlem hanım yardımcı olmaya çalıştı ama aldığımız dava sonucu okunamadığı için maalesef kurumumuza halen dava örneği verememiş bulunmakta ve 6 eski telekom mensubu olarak paramızı alamadık.Bu konuda scanneriniz olmadığı için yazıyı buraya veremediğinizi söylüyorsunuz sizden ricam 2.32 ve 40+40 ile ilgili kazandığınız dava örneklerinin fotokopilerini benim ödemem koşulu ile kargo ile göndermeniz mümkün mü.Adres:Mehmet celal Özyurt :K.Maraş Tarımsal Araştırma Ens.Müd.Adana yolu üzeri 4.Km.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyor ve şimdiden tşk ediyorum...

17 Aralık 2009 17:02

izmir3575
Aday Memur

selan eskisehir26

sızı tebrık ederım sızde herkese ornek oldunuz

hayırlısı olsun

ancakl ıkı sorum var sıze benım davam bu konuda devam edıyor

1.dpt bıldırım tarıhınız nedır?

2.yenı kuruma baslama tarıhı nedır?

ve mahkeme hangızıne gore ıslem yaptı

bu arada karar elınızdeyse onder_izmir35@hotmaile yollarsan sevınırım

ıyı gunler

17 Aralık 2009 19:33

gozlem
Yasaklı

selam eskısehır.26

evragınızı paylasım ıcın bana gonderecegınız adresı maıl adresınıze yazdım..cok tesekkuredıyorum..

tarattırınca tum arkadslara gonderecegım..zıra cok tesekkur edıyorum.

.manısa ılınde kazanılan 2,32 dava ıcın evragı para karsılıgı ısteyen (150 ) ıkı sayfa ıcın avukata ınat olsun kı bu eskısehır.26 arkadsımızın evragı tum turkıyeye dagılsın ıstıyorum..

allah askına paylasımın ve paylasmanın.davanın.kazanımın bedelımı olur ...

herkes maıl adresını yazsın.arkadslar.....evrak gelınce herkese gonderecegım..avukatlara ınat,para karsılıgı evrak satanlara ınat.alacagı bedelın bedelını ısteyenlere ınat..

kım evrak ıstıyorsa maıl adreslerın buraya yazsınlar...

herkese basarılar....

18 Aralık 2009 09:12

magdur83
Aday Memur

Gözlem hanım sizi yürekten kutluyorum. mail adresim deniz200883@hotmail.com evrakları gönderirseniz çok seviniriz teşekkürler.

18 Aralık 2009 10:06

zeugma2711
Aday Memur

Gözlem Hanımında belirttiği gibi para karşılığı kazanılmış davanın karşılığında evrak göndermek için 150 lira isteyen avukatlarda var maalesef,bunlara ödün vermemek için dava sonuçlarını tüm arkadaşlara gönderirim diyen eskişehir_26 arkadaşımıza başta olmak üzere gözlem hanıma da cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum.mailim:zeugma2711@hotmail.com

18 Aralık 2009 10:28

eskisehir_26
Şube Müdürü

Selam arkadaşlar

Bugün bir scanner temin ettim.Kararın sayfaları tarattırıyorum.Buraya mail adresini bırakan tüm arkadaşlara idare mahkemesinin kararını mailleyeceğim.İzmir3575 sizin sorularınızın cevabı sanırım kararda var.Eğer bilgiye ihtiyacınız olursa varım.Msn adresim:nercumel@hotmail.com Ayrıca msn adresimi listenize eklerseniz lütfen buradaki mesaj hanesine önceden yazınız.Malum virüs durumlarına yakalanmayayım.Tüm arkadaşlarıma davalarında başarılar dilerim.

Saygılarımla.

19 Aralık 2009 09:35

gozlem
Yasaklı

evrak ıcın cok tesekkur edıyorum..2,32 ve 40 ları aynı anda kazanan ksısı olarak sızı kutluyorum..rvrakları maıl adreslerı bende olana arkadaslara ıletıyorum..cok tesekkur ederım tekrar..paylasım adına .. kımse 150 lıra verıp 2,32 davayı kazanan avukattan/ 2,32 ıcın 2 sayfa /ıcın para odemıyecek..

19 Aralık 2009 15:42

ayhan3535
Aday Memur

2009 05:42 Düzenle Sil

arkadaşlar benim kanunen bildiğim telekomdan bu davayı kazanan arkadaşlar tekrar dan telekoma geri dönebilecek. amma telekomda çalışamayacak havuz da kalacak tekrar 2. bir ataması yapılması gerekiyor. avukatı olan arkadaşlar bu konuyu avukata danışsın kurumundan rahatsız olan beğenmeyen arkadaşlar ilgilensin. dpb nın resmi internt sayfasında mutalaa01 02 ve 03 te geçen davaları iyi okuyon. sizden cvp bekliyorum. nikolas_35_49@hotmail.com ayhan izmir

ayhan3535

17 Aralık 2009 05:44 Düzenle Sil

özellikle gözlem hnm dan cvp bekliyorum. araştırabilme imkanınız varsa araştırın çok memnun olurum ve binlerce insan için harika bişey olur

19 Aralık 2009 23:54

collectioner
Aday Memur

sayın gözlem hanım ve eskişehir_26 çabalarınız ve gayretleriniz için çok teşekkürler.mail adresim ibrahimxyilmaz@gmail.com

20 Aralık 2009 00:58

01yıldız01
Şef

4046 sayılı yasanın 22nci maddesi nin beşinci ve altıncı fıkralının uygulanmasında devlet personel başkanlığına bildirildiğim tarihteki haklarımın sözleşme ücretim üzerinden ödenmesi diye dava açmayı neden düşünmüyorsunuz.arkadaşlar haklarımız bu 4046 nın 22 nci maddesinin 5 nci ve 6 ncı fıkralarında açıkca yazıyor.

bu fıkra hükümlerine göre zaten ek ödeme,ek ücret,ikramiye her şey içinde bundan önceki özelleştirmelerdede hep dayanak kanun 4046 sayılı yasa hükümleri.

eğer dava açmayı düşünen arkadaşlarımın bu yasa hükümlerindeki maddeleri dayanak olarak almasını tavsiye ederim.yasalar hakları kısıtlamak için değil anayasal haklarının iyileştirilmesi için çıkarılıyor.

bizler o kurumumuzu yücelttik zirveye çıkarttık satılmasını hiç bir zaman da istemedik,keşke çalışanlara satsalardı elin yabancısı cebinden beş kuruş çıkartmadan kurumu bir şekilde satın aldı.burada haklarımızı almakta her ne şekilde olacaksa yüce yargımızın vereceği kararlara saygımız sonsuz sadece iyiki yargımız sağlıklı şekilde zorda olsa ayakta.

bence mentıklı şekilde telekoma açılacak davalar 4046 yasa hükümlerine bağlı kalındığı sürece kazanılacak.

23 Aralık 2009 15:06

the_flesh
Aday Memur

arkadaşlar 40+40 ile 2,32 davaları ayrımı açılacak..

24 Aralık 2009 09:16

eskisehir_26
Şube Müdürü

Selam arkadaşlar

Dava evrağını isteyen her arkadaşıma bana şu ana kadar mail veya msn adresi verenlere ilettim.Talep edenlere göndermeyeye devam edeceğim.the_flesh'e cevap:40+40 ve 2.32 i davası açmak için telekomdan havuza düştüğünüz ve yeni iş yerine başladığınız tarih çok önemli ki bunu kendi adıma açtığım dava kazanımı ve aynı anda 4 arkadaşımın mahkeme kararına göre ifade ediyorum.Diğer konu ise ben davayı telekoma açmadım.Geriye dönük sıkıntısı olacak.Bunun için de telekoma dava açan ve kazanan var ise ben o kararı elinde olan arkadaşımdan istiyorum.Ona göre girişimde bulunacağım. Selam ve saygılarımla.

25 Aralık 2009 16:11

magdur83
Aday Memur

eskişehir26 arkadaşım tebrikler... mail adresim deniz200883@hotmail.com kararınızı göndermenizi rica ediyorum teşekkürler

25 Aralık 2009 16:54

ilyasaltun
Memur

Hocam evragı ilyas_altun@hotmail.com adresime gönderebilirsen sevinirim kazanımlarının devamı için allaha emanet olun

25 Aralık 2009 18:58

collectioner
Aday Memur

sayın eskişehir_26 başarılarınızın ve kazanımlarınızın devamını dilerim mail adresim "ibrahimxyilmaz@gmail.com" 40+40 ve 2.32 davası ile ilgili evrakları mail atabilirseniz memnun olurum.

26 Aralık 2009 10:06

eskisehir_26
Şube Müdürü

Sayın İbrahim YILMAZ,İlyas ALTUN. Arkadaşlar adresinize karar maillenmiştir.Bilgilerinize.Herkese davalarında başarılar dilerim.

Saygılarımla.

Sayın Gözlem hanım telekoma konu ile ilgiliaçtığınız ve kazandığınız dava kararını ve dilekçelerini maillerseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

26 Aralık 2009 13:38

hustun
Aday Memur

sayın eskisehir_26 kazandıgınız dava için sizi kutlarım.

mail adresim h_ustun@ttmail.com

msn adresim h_ustun@ttnet.net.tr

dava sonuçunuzu gönderirseniz dilekçelerinizle birlikte çok memnun oluruz ben ve 6-7 arkadaşım.

siz yada gözlem hanım yada dava kazanan biri sorularımızı yanıtlarsanız çok memnun olurum

1-Sözleşmeli teknikerdim 2006 şubatında dpb bildirildim 2006 mayısta yeni kuruma başladım 40+40 hakkım ve 2,32 hakkım varmı?

2-Telekoma başvurumu yaptım alamayacagım için verilmemiştir dedi 40+40 lar bizi kapsamıyormuş ve 2,32 fark havuza aktarılana ödenmez diyor.

3-Cevap geldi cevapta kanunen alamayacagımız belirtilmiş şimdi nasıl bir yol uygulamamız gerekiyor.Nereye başvuracagız nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden tüm eski telekom arkadaşlarıma saygılar sunarım.

26 Aralık 2009 19:28

gozlem
Yasaklı

selam..hustun..

sorularınızın cevabında sıze yardımcı olabılırım..

1.40art40 larda ılk 40 ınızı hakedebılceksınız..2,32 enflasyon farkı 01.07.2006 tarıhınden ıtıbaren gecerlı oldugu ıcın sıze yansımıyacaktır..

2. 40 ları alamazsınız dıye bır sey yok.hak verılmez alınır sızde ıdare mahkemelerını dava acarak alabılırsınız..

3. ya calıstıgınız kuruma yada telekoma dava acarak 40 ları alabılırsınız..

Toplam 381 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?