Editörler :
17 Aralık 2009 10:43   

Milliyetçilik şeytani bir buluş mudur?

Yazar Mehmet Ali Bulut böyle bir iddiada bulundu. Bu konu hakkında ne diyorsunuz? Fikrinizi almak istedim.

http://www.haber7.com/haber/20091216/Milliyetcilik-seytani-bir-bulustur.php

17 Aralık 2009 10:45

haseki34
Daire Başkanı

Başlık "Milliyetçilik şeytani bir buluş mudur?" olacak. düzeltir, özür dileriz.

17 Aralık 2009 10:48

*kolera*
Yasaklı

şeriatcıların en korktugu oluşum oldugu için milliyetcilik artık nasıl saldıracaklarını şaşrıyorlar.. heleki bunu yazan yazar ın geçmişine bakarsanız ne demek istedigimi anlarsınız))

1954te Gaziantep?in İslayihe ilçesinin Kerküt köyünde doğdu. İlkokulu burada tamamladı. Gaziantep İmam Hatip Lisesini ve ardından Gaziantep Lisesini bitirdi.

1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü?nden mezun oldu bu adamdan herhalde çu çılgın türkler i yazmasını beklemezsiniz))

kalemi olan yazıyor kardeşim)))

17 Aralık 2009 10:53

KASİDE-İ BÜRDE
Kapalı

Milliyetçilik fikrini şeytan dahi akla getiremez eğer getirse idi bunu asırlar önce yapardı...Şeytanlaşmış insanların işi olsa gerek..

17 Aralık 2009 11:06

haseki34
Daire Başkanı

kolera! yalnız mehmet ali bulut, bir kürt'tür. ona göre değerlendir.

17 Aralık 2009 11:35

eğitimci_romeo
Kapalı

kaside senin kalbin kinle dolu,bu kalble sağlıklı düşünmeni beklemek yanlış olur,uzunca bir tedavi sürecinden sonra bu milliyetçilik neymiş aç oku,eğer at gözlüklerini bir kenara bırakarak manasını öğrenirsen,ve zaman içinde sana dayatılan milliyetçilik düşmanlığını bir kenara bırakabilirsen,konuyu kavrayabilirsen ne kadar acizce konuştuğunu anlarsın....

cenneten kovulan melunu öyle heryerde ağzına alma,seninde o meluna uymanı istemeyiz milliyetçi biri olarak...

eleştirikende bir müslüman edebiyle eleştirir,dinimizi daha iyi öğren ki ,insan sevgisini,vatan sevgisini.......... belki yaradandan ötürü ,yaradılanı sever içinde kin olmayan akıl dolu sözler edersin....

yok içindeki kin seni durdurmuyorsa .....

Ya hayır söyle Yada sus !!

17 Aralık 2009 13:04

* baybars _
Kapalı

sanırım türkiye cumhuriyetini kuranlar milliyetçiliğ baz alarak, iflas eden , batıcılık, islamcılık düşüncesinden sonra , hem osmanlıyı yıkmış hemde bugünkü cumhuriyeti kurmuşlardır.izimler faydalı gibi gözüksede zararı yararından çoktur.

ama günümüzde milliyetçilik deyince: eğer bir türk milliyetçiyim derse geri ,kültürsüz,din dışı gibi gösteriyorlar.ama bir zaza kürt ben milliyetçiyim derse; ki demez- bu da demokrasinin güzelliği oluyor.

yani kavramlar aynı 200 yıllık terimler aynı. içleri boş.işine gelen işine geldiği gibi kullanıyor bu terimleri.

sanılıyor ki türklerden milliyetçi çıkar, ama ermeniden , yunandan , kürtten milliyetçi olmaz sanılıyor.

artık türk milliyetçiliği bitmiştir. yıllardır bu memlekette kürt faşistlerin borusu ötmektedir.ve yandaşlarının demokrasi adı altında insanları kullanmaları vardır..

eminim bu fikri öne süren m.a.b de eyi bir kürt faşisti. türklerdeki milliyetçilerden ancak islamcıları arkasına alarak kurtulacağını iyi bilen biri....

19 Aralık 2009 13:59

* baybars _
Kapalı

BU KONU DA DİNİ KONULARIN KONUSU DEĞİL. KAPANMASI LAZIM...

SİYASİ AMAÇLADIR...

19 Aralık 2009 14:05

sevgideger60
Şef

EVET HAKLISINIZ BAYBARS KARDEŞ, BANADA CEZA VERİLMESİNE RAZIYIM YETERKİ KAPANSIN BU BAŞLIKLAR

19 Aralık 2009 15:45

erdemli09
Yasaklı

Türklerde "milliyetçilik ve vatan ruhu" olmasa idi; Çingene ve Kürt aşiretleri gibi Tarih boyunca hiç devlet olamazlardı.

Vatansız kalırlardı.

Şimdiki has Anadolu'da kiminin adı Gebro veya Haçik, kiminin adı da Manik olurdu.

Biline ve akledile!..

19 Aralık 2009 16:24

sevgideger60
Şef

BEN SADECE BU KONUYU KAST ETMEDİM, DİĞER KONULARA TEK TEK BAKIN TÜRKÇÜ DEVRİM NİCK Lİ ŞAHISIN KÜFRETMEDİĞİ DEĞERİMİZ KALMADI İNCELEYİNDE GÖRÜN

19 Aralık 2009 16:26

sevgideger60
Şef

HA YİNEDE BEN SUÇLU SAYILACAKSAM KESİN CEZAMI DA İKİDE BİR BU ŞAHISLARI GÖRÜNCE SALMIYAYIM OLUR MU EDİT, ÇÜNKÜ AĞZIM DURMUYOR ELLEİME VURUYOR BENDE YAZIYORUM

19 Aralık 2009 16:27

yeter_artik_yahuu
Yasaklı

Asil seytani bulus milliyetciligi kotulemektir. Bir ulkeyi bir tutan ilk once milliyet duygusudur...

19 Aralık 2009 16:49

asos_zen
Yasaklı

ARKADAŞLARIM... yokken baya değişik tipler türemiş.. kafam çok dolu.. kim düzgün kim yamuk seçemiyorum..

hayır sever biri bana özelden kimin ne olduğunu yazarsa sevinirim...

değilse yalnış bir şey yazmayalım...aksiyon olmasın sona..

bilirsiniz pek sevmem..:)

mesela bu sevgi kelebeği 60 kim ?

hangi amaç ve gerece hizmet ediyor ?

19 Aralık 2009 16:58

asos_zen
Yasaklı

MANUEL merhaba dostum...kimsin ?

ben suat ...

tasavvufun bu forumlarda damarı diyorlar...tabi bir söylenti işte...:)

değilse bizden bir cacık olmaz...

19 Aralık 2009 17:04

sevgideger60
Şef

ASOS KARDEŞ KEŞKE KELEBEK OLABİLSEM

19 Aralık 2009 17:07

asos_zen
Yasaklı

insanı kamil ol olamassaN OLANLARLA BERABER OL :)

KELEBEK TAVUK HEPSİ TOPRAK OLCAK..İNSAN YA CENNETE YA CEHENNEME...

ALLAH cemaline kavuştursun hepimizi...inşaaallah...

19 Aralık 2009 17:11

zülfikar60
Genel Müdür

AMİN HAYIRLI AKŞANLAR

19 Aralık 2009 17:13

zülfikar60
Genel Müdür

VAY BE GÖRÜŞMEYELİ ORTALIK İYİ KARIŞMIŞ, SADECE DOSTLARIMI GÖRMEK İÇİN GİRMİŞTİM, NEYSE HERKESE SELAM, ALLAHA EMANET OLUNUZ BEN GİDER

20 Aralık 2009 20:16

Türkçü devrim
Yasaklı

sayın editör burası hangi düşüncenin forumu?eğer objektifseniz yorumu niye siliyorsunuz?Tekrar ediyorum,milliyrtçiliğin en alasını islam yapıyor.Bakın kuran arap dilinde ,muhammed arap herşey arap kültürünü yansıtıyor islamda.Bunları görmezden geleceğiz,milliyetçilik şeytandandır diyeceksiniz.

21 Aralık 2009 12:48

pangasyus
Yasaklı

KURAN değil de araplar yapıyor diyebiliriz..bakınız birinci dünya savaşında halifelerine ihanet eden araplar.sebebi ise milliyetçiliktir!!! ümmetcilik denen kavrama biz türkler uysak bile onlar uymaz :):):) tekrardan sırtımızdan vuruluruz..görünen köy klavuz istemez..milliyetçilik şeytanidir yada değildir bizi bağlamaz..ama biza savaş kaybettiren bir kavram olarak görülebilir......bunun YANINDA kendimize gelip adam gibi değerlere sahip yeni bir DEVLET kurmamızı sağlayan ayrıca MİLLİ MÜCADELEDE de MANEVİYATIMIZI GÜCÜMÜZÜ aldığımız çok önemli bir kavramdır...

bence kimin ne olduğunu görmemizi sağlayan ve şükürler olsun ki TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ kurmamızı sağlayan ve ilelebet içimizde yaşatmamız gereken harika bir düşünce harika bir duygudur...!!!

Toplam 30 mesaj