Editörler : F16 Gökçen
19 Aralık 2009 14:23

Ağaç Evler...*

herkesin tatilde tercihi mutlaka farklıdır

bazıları 5 yıldızlı görkemli lüks otelleri tercih eder

kimimiz sıradan ucuz oteller olusun yeterki gezi tadını çıkarayım der. kısacası ekonomisine göre hareket eder

kimileri bungolav evleri seçer

kimisi çadırlarda keyif alır

kimileri uyku tulumuda yıldızları seyre dalarak uyumaya razı olur

kimileri ağaçtan evlerde huzur bulur, doğayı koklayarak uyumayı tercih eder...*

şimdi ağaç evleri tanıyalım

iren17
Başbakan Müsteşarı
19 Aralık 2009 14:24

Olimpos Türkmen Ağaç Evleri - Pansiyon

Tanrıların tanrısı "Zeus'un" dağlarının eteklerinde kurulup, Olympos çayının Akdeniz'in tuzlu sularıyla kucaklaşıp raksettiği, kimilerinin hayal ettiği kimilerininse gelip ayrılamadığı alışılmışın dışında farklı bir ortam.

Burada Ağaç evlerde uyuyor, farklı ülkelerden insanlarla tanışıyor, geceleri hiç sönmeyen ateşin başında içkinizi yudumlarken, yıldızların gökteki dansına adeta şahit oluyorsunuz. Bu ortamda tarih, doğa, eğlence, özgürlük aynı anda yaşanıyor...

Fasilite ve Servisler:

Internet, Çamaşır yıkama servisi, Doktor, Açık otopark, Sinevizyon yayını

Spor:

Bilardo, Masa tenisi, Dart.

Aktiviteler:

Rafting, Kanyon Turu, Günlük Tekne Turları, Kano Turu, Tüplü Dalış, Trekking, Yanartaş Gezisi, Antalya Şehir Turu, Türk Hamamı.

Denize uzaklığı: 500 metre

Ağaç Evler

Olympos'un meşhur Ağaç Evleri! Portakal bahçelerinin ortasında, genellikle çam ağaçları üzerine inşaa edilmis evlerde, Akdeniz'in temiz havasını soluyarak, güzel bir uyku çekebilir ve ertesi güne rahat bir sekilde merhaba diyebilirsiniz.

Bungalowlar

Bungalovlar duş ve tuvaleti içerisinde olan oda tipidir. Klimalı ve klimasız, balkonlu ve balkonsuz olmak üzere sınıflandırmaya tabi tutulmuştur. Toplam kapasitesi 240 kişi olmakla beraber isteğiniz doğrultusunda 2, 3, 4, 5 kişi kalınabilir.

tabutnet.den alıntı

Kürt-Oğlu-Kürt
Aday Memur
22 Temmuz 2010 20:18

İşte bu ya...

Benim hayatımda yaşamak istediğim evler bu evler.

permanganat42
Müsteşar
24 Temmuz 2010 19:48

Trabzon - Çaykara- Uzungöl

İsmi gibi uzunca bir göl ve çevresinde restoranlar ve ekserisi butik olan oteller..

Doğu karadeniz olması hasebiyle çoğunlukla bulutlu ve yağmurlu görseniz de burayı güneş yüzünü gösterdiği zaman bambaşka bir güzelliktedir. Ve hatta itiraf edeyim - güneşli bir günde gitmek kaydıyla-hayatım boyunca gördüğüm en güzel yerdir Uzungöl..

http://www.ressim.net/e/upload/c0b3481c.jpg

Güzel ülkemin cennet köşelerinden.Hakettiği ilgiyi görmese de..

Gölün etrafında pek çok bungalov görürsünüz. Otellerden ziyade kalmak için en güzeli bunlar bence. Göle nazır bungalovlar..

Ve eğer gittikten sonra orda da en az birkaç gün kalmayı düşünüyorsanız benden de bir kaç tavsiye:

- Oraya yaz aylarında bile gitseniz bütünüyle yazlık kıyafet götürmeyin, sonra donabilirsiniz mazAllah. ;)) Çünkü doğu karadenizin hava şartları çok değişkendir, bilindik yaz mevsimini aramayın burada.

- Olur a giysinizin başına birşey gelir de yıkamak zorunda kalırsanız kurur diye düşünmeyin zira havası nemlidir ve giysiler biraz zor kurur, o yüzden tavsiyem epeyce yedek giysi alın.

- Özellikle yaz sonları ve sonbahar başları küçük sinek ve sivrisineklerin baskınına maruz kalabilirsiniz, sivrisinek kovucunuzu yanınızda bulundurun.

- Son olarak özellikle kahvaltınızı kesinlikle otelde değil göl kenarındaki ufak restoranların dışarıya ataılmış masalarında yapın.

O muhteşem doğayı yaşayın. Derler ya ..

"Uzungöl, anlatılmaz yaşanır.."

hopali
Başbakan Müsteşarı
25 Temmuz 2010 18:04

Bir Mucize Olurda Evlenirsem Balayını Eşiminde Rızasıyla Ayder Yaylası ve Bir Kısmını da Uzungöl'de Geçirmeyi Düşünüyorum, Sade Bir Doğa Arasında Ağaç Evlerde Bol Oksijenle...

permanganat42
Müsteşar
25 Temmuz 2010 19:34

Uzungöl ideal hemşo,hatta en ideali. ayder de güzeldi ama rizenin bütününü düşündüğün zaman çok ta bir özelliği yok bence. Boşver sen önce mucizeni gerçekleştirmeye bak, diğeri kolay. ;))

tuana01
Daire Başkanı
28 Temmuz 2010 12:23

ben yeni olimpostan geldim .Kadirin ağaç evlerinde kaldım .Süperdiiii ya çok memnun kaldım .dogayı sevenlere tavsiye edebilirim .

buşra
Müsteşar
29 Temmuz 2010 13:38

Sevgili permanganat hocama katılıyorum kesinlikle Uzungöl..Özelliklede eklediğiniz resimler süperr.Geçen sonbaharda gitmiştim.Resimleri gördüm özledim o günleri yaaa:( yemyeşil doğa arkanda buluttan başını alamayan dağlar ve tabiki doğanın eşsiz güzellikleri bir arada..Bir daha gitmek isterim açıkçası

sowasred302
Aday Memur
30 Temmuz 2010 22:27

bayrams ı tavsiye ederim denize daha yakın daha az popüler . daha samimi bir ortam oluyor bahçesinde.

(:semshine:)
Aday Memur
31 Temmuz 2010 00:11

bende arkadaşlarımla olimposa gidiyorum..bungalowlarda kalıcaz bizde..neler yapabiliriz orda aktivite olarak ne önerirsiniz?giden arkadaşlar bi fikir verirseniz çok yardımcı olursunuz..

*dr.hygieia*
Genel Müdür
02 Ağustos 2010 20:08

çok keyflidir olymposun geceleri ve kadirin ağaçevleri:))

*Peter*
Yasaklı
24 Mayıs 2012 08:53

Güncel.

bestcell
Kapalı
28 Mayıs 2012 19:53

Kesinlikle Olimpos a gidip ağaç evlerde kalmalı

Doğanın içinde her şeyden uzak

..

permanganat42
Müsteşar
28 Mayıs 2012 19:57

Balayı için Uzungöldeki bungalovlardan birini düşünmüştüm, nasip olmadı. Şimdiden bütün yaz dolmuş :(

*Peter*
Yasaklı
28 Mayıs 2012 20:21

Dolduğunu sanmıyorum. Gidince mutlaka bulunur.

permanganat42
Müsteşar
28 Mayıs 2012 20:23

Çok sayıda oteli aradık, tur şirketleri araya girerse bulunur diye tur şirketlerini aradım yazın sonuna doğru bilmem de gideceğimiz tarihler de tek kişilik bile yer yokmuş. Çok önceden yapılıyormuş rezervasyonlar, geç kalmışız. Hayırlısı olsun.

*Peter*
Yasaklı
28 Mayıs 2012 20:29

Biz ne zaman gittiysek bulduk. Otelleri bilmiyorum ama ağaç evlerde, pansiyonlarda mutlaka yer bulunuyor. Tabi bu yıl ramazan ayı yazın büyük kısmını götürdüğü için zaman darlığından kalacak yer sıkıntı olabilir. Ona birşey diyemem.

permanganat42
Müsteşar
28 Mayıs 2012 20:32

Aslına bakarsanız ağaç ev düşünmeme rağmen önce otelleri aradık, oteller dolduysa onlar da dolmuştur diye düşündüm herhalde.

Ziyanı yok sonra Amasra'da karar kıldık. Allah nasip ederse oraya da daha sonra gideriz. Verdiğiniz bilgi için sağolun.

paschan
Şube Müdürü
31 Mayıs 2012 18:19

Maalsef Uzungölde turizm rantına yenik düşüyor.Gölün çevresi silme otelleşmeye başlamış, rahatsız edici betonlaşma da var.Cami nin dışına elektronik,ışıklı kayar yazı asmışlar, son derece iğreti duruyor.

Özellikle yazın aşırı kalabalık, gelenler maalsef her yere çöp atıyor, gölü besleyen derelerin çevresi pet şişe, yiyecek içecek ambalıjı, sigara izmariti dolu.

serafim hekate
Aday Memur
11 Haziran 2012 20:23

Arkadaşlar daha önce Antalya'ya gitmedim ama şu olimposu merak ediyorum ailemi götüreceğim nasıldır fiyatlar da tabii malum öğretmeniz görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

11 Haziran 2012 20:49

olimpos iyi ve ucuz sayilir ama cilginlar coktur, icki, vb girla gider.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi