Editörler : crops35
28 Aralık 2009 08:40

Sesime Kulak Verin

askerlikten sağ kulaktan 100 de 100 total seviyede tedavisi olmayan işitme kaybım yüzünden çürük aldım.özürlü engeli kadrolarına yerleştirilmem memur olmama veya bu haklardan yararlanmam söz konusu olabilirmi?

28 Aralık 2009 10:59

öncelikle bir tam teşekküllü hastaneden %40 ve üzeri özürlü raporu alman gerekir.ve eğitim durumuna göre kpss girmen gerekir.2010 eylül ayında var kpss.onun haricinde yılda 3 yada 4 kez özürlü memur alımı için kurumlar sınav yapmakta.onlarada katılabilrsin.ilkokul yada orta okul mezunuysanız işkurun o eğitim şartındaki alımlarına müracat edip kuraya tabi işe yerleştirmelerine katılabilirsin.işkura kayıt olman gerekli raporla ve diploma ve varsa sertifikalarınla.ve iskur.gov.tr adresinden ilanları takip etmen gerekir.başkada işe girme imkanın yok.rapor alabilirsen engelli kadrolarına girme imkanın var

bilici185
Memur
05 Ocak 2010 20:09

peki bu nasıl oluyor yane exta bir şey varmı puan alımları nedir hangi aralıklarda alıyorlar?

06 Ocak 2010 02:48

işkurdan ikamet adresine göre hangi ildeysen o ilin alımlarına müracat edebilirsin.büyük illerde işe alım çok olur küçük illerde az olur.ayrıca kurumlar 3-4 ayda bir üç beş kişi alır.sınavları kendi yapar.bunlarada müracat edebilirsin.ikamet zorunluluğu yokken türkiye geneli kpss puanı 90 dan 80 ne kadar düştü.duruma göre 75 lere bile düştü.eylül ayında kpss ye gir özürlü raporunla.80 üstü hatta 90na yakın puan almaya bak.sen önce bi %40 özürlü sağlık raporu almaya bak.çünki sol kulak duyarsa rapor alamayabilirsin!!!

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi