Editörler : ya umutlarda biterse
14 Eylül 2021 16:19

hllyksl
Aday Memur

Aklınız varsa "laptop" diye yazın, sonra yazım yanlışları sorusunda bana bol bol duâ edersiniz. :)


tutun kolonyasi., 2 hafta önce - Alıntıya git
Aslına bakarsan leptop diye yazmak dilin ruhuna daha uygun, yabancı dildeki bir kelimeyi o dildeki yazım kurallarına göre değil Türkçe'de okunduğu şekliyle yazmak gerek zaten de özentilikten midir nedir yazarken de konuşurken de hangi dilden geliyorsa sanki o dili konuşuyormuşçasına o dile ait kurallara göre yazıp/okuyoruz. Esas saçma olan bu ama saçmalık kural haline gelmiş, yanlış tekrar edile edile. Mesela hiçbir yabancı göremezsiniz ki Türkçe ses kurallarına göre İstanbul desin, hepsi "iistınbuğğl" filan gibi kendi dillerinin ses kurallarına uygun şekilde söylerler ama biz yabancı isimleri o dilde nasıl okunuyorsa o şekilde okumaya çalışır, söyleyemezsek de utanırız hatta. Aşağılık kompleksi, özentilik vesaire.. Batının kültürel mandası gibiyiz.
14 Eylül 2021 21:57

Tasarruf22
Aday Memur

Sabit bilgisayar.. Dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar ekleme yükseltme yaparsınız...Tamiri de ucuz.. Laptop tamiri (sökme vb) pahalı ve herkes yapamaz. Ekran kartı, ram, işlemci vb yükseltmek zor

15 Eylül 2021 09:53

Mahoni.
Aday Memur
12 yıl önceki konuyf neden hortlattınız :)
15 Eylül 2021 15:17

Mhsncrk
Aday Memur
12 yıl önceki konuyf neden hortlattınız :)
Mahoni., 2 hafta önce - Alıntıya git
İşin garip tarafı 12 yıl geçmesine rağmen milletin hala marka model önermesi :)
16 Eylül 2021 03:54

customs_officer
Şube Müdürü

Asıl mesele zaten yıllarca kullanıp öyle önermek. Mesela piyasada bir sürü eski mercedes görürsün, ancak aynı model bmw ve audi çok az görürsün. Opel ve wv ler ise çoktan hurdalıkta.

Toplam 25 mesaj
 
ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?