Editörler : **sude**
«54555657585960616263646566
18 Aralık 2019 08:49

ice.man
Başbakan Müsteşarı

Sabahattin Alinin degirmen kitabina basladim..

Onu bitirince sirada sariyaz var..

19 Aralık 2019 10:15

maskov87
Başbakan Müsteşarı

resneli niyazi bey bitti. kısaydı epey zaten ama bilgiler güzeldi. ilgisi olmayan beğenmez ama.

pazartesi de çin edebiyatına giriş yapıyorum, yu hua'nın çok çok övülen eseri "yaşamak"

hayırlı olsun

25 Aralık 2019 12:27

turkca
Daire Başkanı

Turgenyev: Clara Miliç. Rahat okunulan bir kitap.metro ve diğer ulaşım araçlarında ideal.

(konu dışı: Erdal Öz'ün yazdığı bir kitap ismi arıyorum.Tüm kitaplarını okuyan ve içeriklerini de az-çok hatırlayanınız var mı?

25 Aralık 2019 12:29

turkca
Daire Başkanı

Turgenyev: Clara Miliç. Rahat okunulan bir kitap.metro ve diğer ulaşım araçlarında ideal.

(konu dışı: Erdal Öz'ün yazdığı bir kitap ismi arıyorum.Tüm kitaplarını okuyan ve içeriklerini de az-çok hatırlayanınız var mı?

turkca, 2 ay önce - Alıntıya git

---Clara Miliç.

Turgenyev: Klara Miliç

03 Ocak 2020 11:02

**sude**
Editor

Patrich Süskind'in "koku" adlı kitabını yeni okumaya başladım. Bitince yorum yazarım.

Yalnız bu kitap sinemaya da aktarılmış, okuduktan sonra filmini de seyredeceğim. Buraya not alayım da, sonra unutuyorum.

03 Ocak 2020 11:10

maskov87
Başbakan Müsteşarı

resneli niyazi bey bitti. kısaydı epey zaten ama bilgiler güzeldi. ilgisi olmayan beğenmez ama.

pazartesi de çin edebiyatına giriş yapıyorum, yu hua'nın çok çok övülen eseri "yaşamak"

hayırlı olsun

maskov87, 2 ay önce - Alıntıya git

bu kitabı bitirdim, vaatlerimi tuttum görüldüğü üzere. çok güzel kitap, çok sardı, günübirlik bile bitebilirdi hatta.

mao devriminin öncesi, yapılışı ve sonrasında yaşayan fugui diye bir karakteri anlatıyor. tabi bunla birlikte rutin çin yaşamını da. okuyun.

şimdi huxley'in cesur yeni dünya diye bir kitabını okuyacağım. sabırlıyım, sakinim.

03 Ocak 2020 14:38

turkca
Daire Başkanı

*Babaya Mektup- Franz Kafka

(*:alıcısına ulaşamamış mektup. ruhsal iç sarmalların analizi ya da sentezi!...)

03 Ocak 2020 14:52

Kerem-Cem.80
Editor

Cin Alinin Kara Gözlü Kuzusu mütüş sürüklüyo insanı...

tavsiye ederim hala okuyom bitince yazarım 3 5 seneye :D

21 Ocak 2020 14:16

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Üç kitap birden okuyorum son zamanlarda. Okuyamam diyordum ama alıştım.

Biri iş yerinde, biri evde, biri diğerine ara verdiğimde. İyi de oluyor.

Şu an Kişisel Bir Sorun var elimde, bitmek üzre. Kenzaburo Oe'nin.

Çok farklı planları varken ( - Afrika gezisi gibi - gerçi orada da hayvanları avlama hayali olduğunu öğrenince gitmese de olur dedim) engelli doğan çocuğu olan Bird'ün yaşadığı süreci anlatıyor kitap.

Bird bu kişisel bir sorun diyor fakat Himiko hayır bu başkalarını da etkileyeceği için kişisel değil diyor. Bu tip durumlar var kitapta. Yine Japon bir yazar. Bir de Mo Yan var sırada.

21 Ocak 2020 15:21

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Cin Alinin Kara Gözlü Kuzusu mütüş sürüklüyo insanı...

tavsiye ederim hala okuyom bitince yazarım 3 5 seneye :D

Kerem-Cem.80, 2 ay önce - Alıntıya git

Cin Ali serisi geçmişten günümüze çocuk klasikleri arasına girmeyi başarmıştır..

2014 yılının Eylül ayından itibaren yeniden basılmaya başlanan bu seriyle çocuklar ve hala

çocuk kalanlar geleceğe doğru yolculuklarını sürdürmektedirler..

http://afata.atwebpages.com/index.php?option=com_content&view=article&id=26&Itemid=20

21 Ocak 2020 15:41

Kerem-Cem.80
Editor

Cin Ali serisi geçmişten günümüze çocuk klasikleri arasına girmeyi başarmıştır..

2014 yılının Eylül ayından itibaren yeniden basılmaya başlanan bu seriyle çocuklar ve hala

çocuk kalanlar geleceğe doğru yolculuklarını sürdürmektedirler..

http://afata.atwebpages.com/index.php?option=com_content&view=article&id=26&Itemid=20

berfin-meb, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim Berfin gerçekten çocuklugumuzdan kalma seyler ve güzeller

21 Ocak 2020 20:37

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Teşekkür ederim Berfin gerçekten çocuklugumuzdan kalma seyler ve güzeller

Kerem-Cem.80, 1 ay önce - Alıntıya git

Bir şey değil..Evet çok güzeller.. Çocuk kalabilenlere ne mutlu..

8 yaş ve üzeri çocuklaın Mimar Sinan' ı daha iyi tanıyabilmeleri için güzel bir kitap..

Mimar Sinan/ Taşın Dili ***H. Salih Zengin

https://www.kitapyurdu.com/kitap/mimar-sinan--tasin-dili/528752.html

21 Ocak 2020 22:38

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Bir şey değil..Evet çok güzeller.. Çocuk kalabilenlere ne mutlu..

8 yaş ve üzeri çocuklaın Mimar Sinan' ı daha iyi tanıyabilmeleri için güzel bir kitap..

Mimar Sinan/ Taşın Dili ***H. Salih Zengin

https://www.kitapyurdu.com/kitap/mimar-sinan--tasin-dili/528752.html

Tepki gelsin diye bekledim ama gelmedi..

Çocuk kitaplarında yazar seçimi çok önemli..Yukarıdaki yazarı asla tavsiye etmem..

Çocuklarımızın Mimar Sinan'ı Nefise Atçakarlar'dan okumasını daha sağlıklı buluyorum..

Yazarın çocuklar için İngilizce kitapları da var..

Ustaların Ustası Mimar Sinan***Nefise Atçakarlar

https://www.kitapyurdu.com/kitap/ustalar-ustasi-mimar-sinan/465839.html&filter_name=mimar%20sinan

23 Ocak 2020 08:41

maskov87
Başbakan Müsteşarı

Tepki gelsin diye bekledim ama gelmedi..

Çocuk kitaplarında yazar seçimi çok önemli..Yukarıdaki yazarı asla tavsiye etmem..

Çocuklarımızın Mimar Sinan'ı Nefise Atçakarlar'dan okumasını daha sağlıklı buluyorum..

Yazarın çocuklar için İngilizce kitapları da var..

Ustaların Ustası Mimar Sinan***Nefise Atçakarlar

https://www.kitapyurdu.com/kitap/ustalar-ustasi-mimar-sinan/465839.html&filter_name=mimar%20sinan

ben tepki verecektim ama yıllık izindeydim, o yüzden veremedim.

28 Ocak 2020 13:50

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Çehov'dan kısa bir öykü okudum bugün, Küçük Köpekli Kadın. Kısacık bi öyküye neler sığıyor. Küçürekler gibi.

Şu an Türk Edebiyatı klasiklerinden okuyorum. Felatun Bey ve Rakım Efendi, bitecek. İkilinin konuşmaları Oblomov ve Ş tolts 'u andırıyor.

31 Ocak 2020 16:38

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Timbuktu, Paul Auster

Bir köpeğin dilinden anlatılıyor durumlar.

Toplam 1316 mesaj
«54555657585960616263646566

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?