Editörler : supporters.

31 Aralık 2009 18:08

15 bin tl 6 ayda nasıl 20 bin tl olur

Faize harama karışmadan nasıl bu birikimimi değerlendiebilirim? Zeki ekonomistleri göreyim bakayım.Risk alabilirim.

zakkumun_dibi
Daire Başkanı
31 Aralık 2009 20:31

5000 tl daha biriktirebilirsen 20000 liran olur.

kamuran6606
Genel Müdür
31 Aralık 2009 20:34

BİRLİK al 3 ay sabret. 2 lira. 15,000 TL en az 42000 TL

meTallica79-287
Müsteşar
31 Aralık 2009 21:33

dipten bir hisse al 20 bin değil 45 bin yaparsın

yusufgoren
Şef
01 Ocak 2010 10:22

ARKADAŞLARIMA KATILIYORUM DİPLERDEN BİR HİSSE AL AMA BİRAZ BEKLİYECEKSİN DEDİKLERİ GİBİ İKİ KATI OLUR

_goksugüzel_
Yasaklı
01 Ocak 2010 15:02

Hisse senedi işi sakat anlamıyorum bu işten.

_goksugüzel_
Yasaklı
01 Ocak 2010 15:04

Sayın zakkum çok zekisin bu fikrini kendine sakla.:)

boteci06
Memur
03 Ocak 2010 23:07

Madem bu kadar yüksek meblağ var. Kesinlikle forex e girin az riskle günlük çok para kazanabilirsiniz. Emin olun 15.000 tl ile %5 risk ile en fazla ki bence %1 günlük 50-100 TL arası karınız gelir. Çok kolay sadece biraz araştırını. Hisse senedi sıfırlanır yazık olur size..

einstein01
Şef
04 Ocak 2010 12:15

FOREX SAKAT ASLA BULAŞMA 100 KARIN OLUR DİYENLERE İTİBAR ETME. HİSSE SIFIR OLUR AMA TAHTA KAPANINCA. TAVSİYEM ASELSN HİSSESİNİ 11 E YAKIN SEVİYEDEN ALMAN MAYIS AYINA KADAR TUTMAN

_goksugüzel_
Yasaklı
04 Ocak 2010 20:01

forex sakat güvenilir değil hem de bilgim yok bu konuda

utahjazz
Kapalı
05 Ocak 2010 11:27

3 maç yaparsın iddaada,1e 3 veren,al sana 3 katı 90 dakikada

bychat
Aday Memur
05 Ocak 2010 14:12

göksugüzel diğer tarftaki başlığınada yazmıştım,

sen 15 bin tl paranı 6 ayda 20 bin tl yapacak mantığa salip biri değilsin, nasıl anladın dersen sorduğun sorular ve 6 aylık bir süre zarfında, hisse senidi piyasasına kısa zamanda çok para kazanmak ve ihtiyacın olan bir parayı, ihtiyacın olan 20 bin tl ye çıkartmak istiyorsun, işte bizim borsamızda para kaybedenlerin resmi bu, kısa zamanda ihtiyacı olan para ile para kazanıp zengin olmak, en büyük hata, arkadaşım benden sana tavsiye bu zamana kadar hisse senidi alıp satmadıysan burada para kaybetmediysen, sakın ha sakın kesinlikle tavsiye etmiyorum, çocuğunun üç seş kuruşunu kurtlar sofrasına atma, bırak 15 bin tl paran cebinde dursun, rahat rahat yastığının altına koy yat, bu senin uykusuz geceler geçirerek kazanacağın üç beş kuruştan daha hayırlıdır,

şimdi bana sen niye hisse alıp satıyorsun dersen bana hiçkimse böyle öğüt vermedide ondan, aman al aman şöyle para kazınılır böyle olur dediler kandım birker...

dost acı söylermiş....

_goksugüzel_
Yasaklı
05 Ocak 2010 19:08

Saol kardeş tavsiyelerin için ama ben kararlıyım.

efdak
Şef
16 Ocak 2010 01:53

Amerikan havayolları, uçuşlarda yolculara sunduğu kahvaltılarda her tepsiden bir zeytini kaldırarak 1987 yılında 40 bin dolar kar etmiştir.

Sende evinde böyle bir kısıtlamaya gidebilirsin :)

ToKoBa
Aday Memur
29 Ocak 2010 10:55

Size kim bunu yapabilirim derse ben inanmam. Eğer öyle bir şey olsa herkes kredi vs çeker o işi yapar.

O parayı 6 ayda 20.000TL yapabilmeniz için borsa ve forex gibi alternatif yatırımlar var fakat. Ne zaman alıp ne zaman satacağınız bilmezseniz elinizdeki sermeyeyi de kaybedebilirsiniz. Özellikle forex konusu tehlikeli. Hem kaldıraç etkisiyle kaybınız hızlanır. Bir nevi acı çekmeen ölürsünüz.

Borsa ve forex konusunda herkes sürekli şöyle kazanırsın böyle zengin olursun demekte ama kimse para kaybedersin gerçeğini söylemiyor.

Faize harmaa bualşamadna bu parayı ticarette değerlendirebilirsiniz. Vergi vb konualrda sorun yaşamamak için işi yapan birine geçici ortak olabilirsiniz. Şöyleki tüccar satacağı ürünü kampanya vb bir nedenden ucuza bulmuştur fakat nakte sıkışıktır. Siz onun nakit ihtiyacını karşılarsınız o da size elde ettiği kardan pay verir.

90lı yıllarda kömür işi böyleydi mesela. 20bin TL verirdiniz bir hafta sonra 25bin TL olur gelirdi. O zamanki ekonomik durum enflasyon vb ekileri de unutmamak lazım tabi.

shajkal
Müsteşar
29 Ocak 2010 19:10

borsayı ve forex i bilmiyorsan sakın girme,biliyorsan gir ve hisse al.Tabi her hisseyi değil;)...^^

einstein01
Şef
29 Ocak 2010 19:52

Risk alabilen kardesim dedigim tarihte aselsan alsaydın 15 binin bugün 18 bin civarı olmuştu :)

Atak56
Şube Müdürü
31 Ocak 2010 11:04

Haram ve faiz olmadan o kadar parayı kazanmak? yanıl YANİ!! şuna benziyor, Faizsiz kazanç yalanından, kandırmacasından insanları nasıl kandırırız üçkağıdına kananların her ay tıkır tıkır Faizsiz kazanç aldık oh çok şükür helalindenmiş safsatasının değişiği oluyo yani... 6 ayda o kadar parayı ticaretle kaznabilirsin belki oda sana uyar yani HELAL! Diğer kazançların ise HARAM...

alpsulkan
Aday Memur
31 Ocak 2010 21:45

goksugüzel_ borsayı bilmem diyorsun ama açtığın diğer başlıkta güzel tespitler var borsa ile ilgili.

bende sana paranı artırmanın yolunu söyleyim cesareti toplayıp borsaya gelemek ve şu an 1 tl altında bulunan ve çıkışa geçen hareketlenen bir holding hissesi al bir süre sabretmek ve beklemek.20 dedğil belkide paran 40000 olur.Yatırm tavsiyesi değildir.Sadece yolunu gösterdim

Atak56
Şube Müdürü
31 Ocak 2010 22:59

Arkadaş sanırım sınadı? meraktan olsa gerek. Haramsız bu işler olmaz Haramı yiyecesin demekki! çok kazanasın var? Borsamız zaten HARAM... Kimin parasını cebellezi ettiğini sanıyorsun? Kaybedenin O kim? bende yıllarımı Haramzadelerin içinde geçirdim ama yiyemedim hep verdim Zehir zıkkım olsında demedim kazansaydım haramı afiyetle yerdim. Anladınmı Haramı sevmeyen konuyu açan arkadaş?

Parola ****
Memur
14 Şubat 2012 18:46

GÜNCEL VE DEVAM :)

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi