Editörler : Cüneyt Barışoglu
03 Ocak 2010 21:17   


bursa kpss kursu

Bursa'da önereceğiniz, devam ettiğiniz kpss kursu var mı? (Sadece genel kültür, genel yetenek derslerine katılacağım.)

23 Ocak 2010 23:24

yüzbaşı46
Kapalı

evet bu konuda yardım edecek ve görüşlerini paylaşacak kimse varsa çok iyi olur, özellikle kpss a için fiyat ve eğitim olarak ortalama şartlarda bir kurs var mı??

29 Ocak 2010 12:45

gulerenn
Şef

arkadaslar ben ankara ıcın en ii kurus murat bılıorum bursa ıcın nasıl ben de baslamak ıstıorum ama kararsız kaldım matematık mezunuyum p3 90 gereklı murat nasıl kpssde ne dersınız yada onerebılecenız baska kurs varsa yazın lutfen

29 Ocak 2010 23:08

sorpresa
Aday Memur

Ben bursada kpss için murat dershanesine kaydoldum. Henüz dersler başlamadı, fakat içim rahat gittim.Öncesinde bikaç dershane ile de görüştüm, kimi fethullahcı çıktı, kimi sadece bursa şubeleri olduğu için basit geldi. Kimisi de ticari amaçlar güdüyor... Ben iş nedeniyle şehir değiştirsem param yanıcak yani o derece... Halbuki geçerli mazeretleri olanlara meb den gelen yönetmelikle o güne kadar okutulan ders saati ve verilen yayınların ücreti alınır sadece... Hala bir kursa kayıt olmadıysanız ve kpss kolay alırım yaparım' a güvenmeyip yüksek puanlar hedefliyorsanız bir an önce bir yere başvurun.Son sınıf açımları, kontenjanlar doluyor. Yalnız öncesinde araştırma yapmanızı ve gözlemlediklerinize dayanarak kayıt olmanızı dilerim. Neticede gösterilecek konular aynı, işlenileceklerin seneler öncesinde eğitimini aldık. Bence davranış, ticari amaç güdülmemesi, öncelikli hedeflerinin öğrenci memnuniyeti olan bir kurs benim için paha biçilmez. :) Umarım sorun yaşamam.

06 Temmuz 2010 22:34

ceby
Aday Memur

Ben de yediiklimin hızlandırılmış kursuna gittim.Tek kelimeyle rezalet.... Herşeyi paraya dökmüşler,öğrencilerin sıkıntıları neler kimsenin umurunda değil.bir sorun olduğu zaman karşınızda muhatap bile bulamıyorsunuz,kimsenin kimseden haberi yok.Hocaların çoğu konuları yetiştiremedi,son hafta hepsini baştansavma,uyduruk bi şekilde geçiştirdiler işte,doğru düzgün deneme yapmadılar,denemeleri aylarca açıklamadılar,hatta ve hatta bir çok sınıfa deneme olduğunu söylemeyi unuttular,bana en son bombaları da deneme sonucumu açıklamamaları oldu.Sebebi de şu ben kodlama hatası yapmışım büyük ihtimalle.Evet ben dikkatsizim kodlama hatası yaptım ama ya benim gibi sınav sonucu listede açıklanmayan 5 arkadaşım????

Bence reklamlara aldanmayın benim gibi arkadaşlar,sonra ben ve benim gibi birçok arkadaşım gibi paranızla rezil olursunuz birde üstüne üstlük sinir hastası olursunuz... Yediiklimin tek derdi öğrenci sayısını arttırmak yani para,ancak mevcutlarını arttırıyorlar sonra da kimseyle ilgilenmiyorlar.Etüd saati bile olmayan bir kurum işte....

12 Temmuz 2010 20:43

bursalı kız
Aday Memur

bende yeşil ipek dersanesine gittim benimkide tam bir rezaletti.kayıt olduk ve köşeye atıldık çıkmak istiyoruz dedik memnun kalmadık bizi ilgilendirmez dediler bu kadar yani.benim tavsiyem yeşil ipek dersanesinin önünden bile geçmeyin.

21 Ağustos 2010 17:42

nşnlkz
Aday Memur

arkadaşlar abc kpss de kpss kordine eden halil hoca kpss ekibiyle beraber uzman kpss kurdu. beraberinde eğitim bilimlerinde yediiklimden ömer hoca da var. bu sene uzman kpss bursanın en iyisi olacak tavsiye ederim

12 Eylül 2010 13:35

melco16
Aday Memur

mehabalar arkadaşlar uzun zamandır yazmıyordum ama burada bazı yazışmaları görünce dayanamadım salvador0016 ya tamamen katlıyorum özellikle burası yediiklim dersanesinin reklam alanaına dönmüş alp_kaya--zaygun--joyfull--spymaster--abarrose--bluwerr niklerinin dışında geçen yılda daisy16--farryy nikleri ile yazı yazıyorlardı. bunların yaptığı gerçekten çok ayıp kınıyorummm.

19 Eylül 2010 21:14

flair_16
Memur

Araştırdım, gördüm karar verdim. Tabiki Yediiklim. Neden Yediiklim? Bursa'da ÖSS-SBS ve AÇIKÖĞRETİM kursu vermeyen, yalnızca KPSS EĞİTİMİ VEREN tek dersane olduğu için. Kesinlikle tavsiye ederim. Araştıran arkadaşlar görecektir ki, zaten Bursa'da KPSS kursuna giden her iki öğrenciden biri YEDİİKLİM öğrencisidir. Lütfen iyi araştırın arkadaşlar.

19 Eylül 2010 21:18

flair_16
Memur

Bu arada ABC patlamış yani kapatmış. Yöneticisi Halil hoca oradan kovulmuş. Zambak dersanesi ile anlaşmış. Onlar da isim değiştirip Uzman kpss olmuşlar. Bina eski İlgi dersanesi binasıydı. Bir ara Teorem kpss olarak da faaliyet gösteriyorlardı. Yani biraz karışık. Ne olduğunu anlamadım.

Bence kursa gidecekseniz Yediiklim veya Maraton arasında karar verin. Ne olduğu belli olmayan bir sürü kurs var Bursa'da.

19 Eylül 2010 21:22

parakazanı
Memur

arkadaşlar ii düşünün ama murata gitmeyin.bursa murat a hakkımı helel etmiyorum gk gy te fena değil. ama dersleri erken bitiriyolar etüt var diyolar etütler çok geç oluyo ve haftada bi gün oluo dikkkaaatttttt!temelim sağlam old. için p3 üm ii yoksa patlardım.Ama muratın denemelerine girebilirsiniz.dışardan öğrenci alıolar.Ücretsiz.

19 Eylül 2010 21:43

hllsrgn
Memur

YEDİİKLİM E VERDİĞİM PARA HARAM,ZEHİR AYRICA DA ZIKKKIM OLSUN İNŞ..BİTARAFLARINDAN ÇIKSIN.

26 Eylül 2010 20:10

estik_1908
Aday Memur

DERSANE SAHİPLERİ burada birbirini yiyip dursunlar.

BAKIN YEDİİKLİM ne DİYOR? ( www.bursakpss.com' da)

Eğitimi bir ticaret aracı olarak görmediğimiz için Bursa?da KPSS kursu açan fakat, öğretmen ve kaynak yetersizliği gibi gerekçelerle hiçbir kurumun tekrar kursu yapmaya cesaret edemediği bir ortamda, biz eski öğrencilerimize yönelik ? EĞİTİM BİLİMLERİ ÜCRETSİZ DERS TEKRAR PROGRAMI ? düzenleyerek, iptal edilen Eğitim Bilimleri test grubuna yönelik ortaya çıkması muhtemel mağduriyetleri ortadan kaldırmayı hedefledik.

Büyük bir memnuniyete ifade etmek isteriz ki; Bursa?da yalnızca YEDİİKLİM? in planladığı ve uygulamaya koyduğu ? EĞİTİM BİLİMLERİ ÜCRETSİZ DERS TEKRAR PROGRAMI ?na katılım rekor düzeyde gerçekleşmiştir.

Gerek öğrenci sayısı ve gerekse atanma oranları incelendiği vakit Bursa Yediiklim Dershanesinin Bursa?nın en başarılı dershanesi olduğu ortadadır.

Henüz Eğitim Bilimleri Sınavı iptal edilmeden önce, dershanemize kayıtlı öğrencilerimize ? Sınavın kısmen edilebileceğini ve bizim bu duruma hazırlıklı olduğumuzu, kısa mesaj göndererek internet sitemizden yaptığımız açıklamayla ilan etmiştik. ?

Bugün de şunu ilan ediyoruz ki ? ALAN SINAVI YAPILDIĞI TAKDİRDE BUNA UYUM SAĞLAYACAK VE HER BRANŞ İÇİN AYRI KURS PROGRAMI DÜZENLEYECEK? olan Bursa? daki ilk ve Tek Dershane BURSA YEDİİKLİM DERSHANESİDİR?

Büyük yayın grupları, Ankara ve İstanbul?daki büyük ölçekli KPSS Kursları bile kopya iddiaları gündeme geldiği zaman ne yapacaklarını bilemezken biz BURSA YEDİİKLİM DERSHANESİ olarak stratejik eylem planımızı 5 Ağustos 2010 tarihli duyurumuzla Bursa Kamuoyuna ilan etmiş ve bu durumu değerli öğrencilerimle paylaşmıştık.

Şimdi de bugün buradan tekrar şunu ilan ediyoruz ki, ? Alan Sınavı ? gerçekleştiği takdirde en kaliteli akademisyen kadro ile Türkiye? de ve Bursa ? da buna ilk adapte olacak ilk ve tek kurs BURSA YEDİİKLİM DERSHANESİ ? dir.

BURSA YEDİİKLİM DERSHANESİ ? nin muhtemel değişikliklere karşı altyapı hazırlığını 25 Eylül 2010 tarihi itibariyle tamamlamıştır.

2010-2011 Döneminde BURSA YEDİİKLİM? e KPSS Kurs kaydını yaptıran ve yaptırmayı planlayan tüm öğretmen adayları dün olduğu gibi bugün de YEDİİKLİM? e güvenmeye devam etmelidirler.

Sınav sisteminde bir değişiklik olduğu takdirde eski öğrencilerimiz için uygulamaya koyduğumuz ? EĞİTİM BİLİMLERİ ÜCRETSİZ DERS TEKRAR PROGRAMI ? nın bir benzerini yine hiçbir ücret talep etmeden ? ÜCRETSİZ ALAN BİLGİSİ KURS PROGRAMI ? açarak yeni öğrencilerimizin programlarına ilave edeceğimizi büyük bir memnuniyetle ilan ederiz.

15 Kasım 2010 12:55

arda76-36
Aday Memur

ben kpss a ya hazırlık için uzman kpss ye gidiyorum maliyede okuyorum halil hoca patlamı felen değil onun gibi birini bir dersane kovamaz bunları nerden uyduruyorsunuz. kovdum diyen yalancını tekidir. tanımasam söylemem keşke herkez halil hoca kardar iş yapsa arkadaşlarım geçensene ydiiklimdeydi patlayan birşey varsa onlardı yazık oldu geçenseneki arkadaşlarıma hayalleri ve paraları çöpe gitti bunu bilin ona göre hareket edin benden tavsiye.. hem flyır_16 senin yediiklimden çıkarın ne her yazında onları övüp duruyon???

03 Ocak 2011 18:08

1903_1908
Aday Memur

Arkdaşlarımızla beraber büyük umutlarla gittiğimiz Uzman kpss (Zambak Dersanesi)' nden kayıt sildirmek zorunda kaldık. Eğitimci Ömer hocaya söylenecek bir şey yok. Çok iyi bir hoca. Ancak diğer eğitim hocaları ve genel kültür-genel yetenek grubu hocaları tam bir facia. Paramızla rezil olduk resmen. Dersleri işledeğimiz 2. kat işhanının ortası. Her taraftan çantacıların sesi geliyor. Tuvalet yok, öğretmenler odası yok. Kantin küçük çocuklarla iç içe ve fiziksel ortam çok kötü. Bir öğretmen adayının bu kadar kötü şartlarda hazırlanabileceğini düşünmüyorum. Ama yine de karar sizindir. Bizden söylemesi, saygılarımla,

31 Mayıs 2011 17:16

demiral_sa
Aday Memur

Arkadaşlar Bursa'da kpss kursu açan bir sürü dersane var. Ama yaptığım araştırmalar sonucunda şunu gördüm ki yalnızca işi KPSS KURSU olan tek dersane YEDİİKLİM. Ayrıca 2010- KPSS' deki yerleştime ve atama oranlarının tatmin edici düzeyde olduğunu kazandırdıkları isimlerle birlikte kayıt görevlisi bayan bana açıkladı. ( ismi şengüldü galiba ) Açıkçası içime sindi. Zaten Yediiklim den kazanan arkadaşlarım var. Ben tercihimi yediiklimden yana kullandım.Bakalım hayırlısı artık.

29 Ağustos 2011 13:46

efeefeaydın
Aday Memur

Akadaşlar Bursa'da KPSS Dersanesi arıyorsanız tek kurs UZMAN KARİYER. Bütün dersaneleri gezdim. YEDİİKLİM, YEŞİLIRMAK, MURAT, MARATON sorduğum sorulara net cevap alamadım. kadrolarla ilgili net bilgi yok. sistemleri belirsiz. karışık Kendi söylediklerine kendileride inanmıyor. neymiş efendim biz şuyuz biz buyu biz yapamazsak kimse yapamaz hep aynı hikayeler. Zaten saydığım dersanelelerin öğretmnelride Uzmana geçmiş. Yediiklimin rehber öğreetmeni ve programcısı. Zaten geçen seneden arkadaşlarımda vardı çok memnundular kaydımı yaptırdım hayırlı olsun....... dersaneleri dolaşmak çok zordu yoruldum siz yorulmayın:)))))

29 Temmuz 2012 13:21

BluWeRR
Aday Memur

Bursa'da kpss kursu araştıran arkadaşlar eminim ki bilgi edinmek üzere girdikleri her sayfada kopyala-yapıştır dersane reklamlarını görmekten bıkmışlardır. Emin olun arkadaşlar bu yorumları buraya yazan kişilerin hiç birisinin öğrenci olduğunu düşünmüyorum. Hepsi dersane sahibi veya ortağı. Benim söyleyeceğim tek şey; gitmeyi düşündüğünüz dersanenin öğretmen kadrosunu çok iyi araştırın arkadaşlar. Belli branşlarda Özellikle eğitim bilimlerinde hoca kadrosu büyük önem taşır .Tabi bu a grubu kursları için de geçerlidir. Ancak eğitim bilimlerinde hoca kadrosu çok kritiktir. Her branşın öğretmeni ayrı olmalıdır. Dersler sıra sıra değil; aynı anda başlamalı ve aynı anda bitmelidir. İyi araştırın arkadaşlar; öğrenci bulmak için forum köşelerinde maymunluk yapan dersanecilerin yaptıkları saçma-sapan reklam kokan yorumları boşverin. Gidin kendiniz bizzat ortamı görün. Hoca kadrosu hakkında bilgi alın. Ondan sonra karar verin.

22 Ağustos 2012 10:35

Mervenur Başak
Aday Memur

Arkadaşlara katılıyorum.Gidip hoca kadrosunu kendiniz araştırın.Bende uzun araştırmalarım sonunda Uzman Kariyere kayıt yaptırdım.Yaz bo yunca devam eden tanıtım derslerine katıldım.zaten bursa görebileceğiniz en iyi kadroya sahipler.Adı üstünde Uzman

22 Ağustos 2012 10:45

neverlandneverland
Memur

arkadasım pegeme baslamıstı ama rahatsızlık sonucunda bıraktı o memnundu ama nerdedır fıyatı nasıldır bılemıyorum..

Ben ıstanbulda ıhtıyaca gıttım her yerde sıkıntılar var beklentımız fazla bızım ıcıın cok onemlı ama ben gıdemedıgım katılamadıgım zamanlar en fazla destegı uzaktanegıtımden aldım, kursa gıdemeyenler ıcın uzaktanegitim.gen.tr dekı vıdeo dersler hem uygun hem de tarıh hocası cografyacı falan cok ıyıdı, deneme sansı da var sanırım tavsıye edrrım hem evden calısmıs olursunuz, canlı dersler var onlarda soru da sorulabılıyor sanırsma..

22 Ağustos 2012 13:25

BluWeRR
Aday Memur

Uzmanda işe yarayan bir ömer ekici vardı o da yediiklim'e geçmiş. Geçen sene derslerine giren eğitim hocalarının hepsi başka yerlere dağılmış. Burada reklam yapıp milleti kandırmayın. adı üstünde uzmanmış! Sahtekarlar...

Toplam 22 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?