Editörler : F16 Gökçen
05 Ocak 2010 11:17

Bankalardan Beklediğini Bulamayan ve Umudu KPSS 'ye Bağlayanlar

yeni iş fırsatlarını burada ilk önce paylaşalım unutmayalım bilgi ve sevgi paylaştıkçaçoğalır...

hyilmaz01
Aday Memur
05 Ocak 2010 11:18

iş bankası 2010 da ilk sınav açan banka olacak diye bir söylenti dolanıyor ortalıkta gerçi daha memurluğun mülakatına bile başlamadılar ya...

kamelya07
Memur
05 Ocak 2010 13:17

Bende bankalardan umudumu kestim.Kpss hazırlanmaya başladım.2008 de mezun oldum.Keşke o zaman sıkı bir şekilde kpss hazılansaydım şimdi belki memur olmuştum cok pişmanım:( 1.5 yıldır işsizim:( Allah herkesin yardımcısı olsun..

hyilmaz01
Aday Memur
05 Ocak 2010 15:31

bende 2008 de işletme mezunuyum askerden geldim ekimde ama hala işsizim kpss de a grubumu yoksa gk gy e mi çalışacağım bir türlü karar veremiyorum :((

kamelya07
Memur
06 Ocak 2010 19:59

hyilmaz01

Allah yardımcımız olsun..Neyseki bu sürede askerliğini aradan çıkarmışsın.Bu arada bende iktisat mezunuyum.Kpss de sadece gy gk sınava girecegim.Dersede zaten yeni başladım..Acaba hızlandırılmış kursa gitsem mi diye düşünüyorum..

praximuns
Aday Memur
06 Ocak 2010 20:05

slm arkadaşlar bende artık hiç bir bankadan umut ışığı beklemiyorum kpss ye hazırlanmayı düşünüyorum.işletme mezunuyum bende bu memurlukta biz iibf liler için en uygun memurluk hangisidr fikri olan bir arkadaşımız varmı?

allah herkesin gönlüne göre veriri inş:)

milta
Şef
06 Ocak 2010 20:21

bende hazırlanıyorum kpss ye alan kursum şubatta başlıcak şuan gygk çalışıyorum..bankacıyım ama devlet istiyorum en başta devlet bankası sonra bakalım...herkese kolay gelsin bu yolda arkadaşlar...

uNFoRGiVeN_s
Aday Memur
06 Ocak 2010 21:22

merhaba arkadaşlar..bende 2009 da mezun oldum.banka sınavlarına gırdım olmadı..herkesın umudu gıbı benım umudumda kpss.kpss ıcın kursa başladımm ogrencılık hala bıtmedı..hepınıze kolay gelsın arkadaslar..

hyilmaz01
Aday Memur
07 Ocak 2010 13:27

öncelikle herkese bu dikenli ve zor yolda başarılar dilerim askerliği yaptıktan sonra ve yaşta 25 e dayandıktan sonra inanın çalışmak ta sabretmekte çok zor ALLAH hepimizin yardımcısı olsun bende genel kültür yetenği bitirebilirsem alana a grubuna çalışmayı düşünüyorum ben dersaneye gitmiyorum evde kendim hazırlanıyorum size dicem şu ki ben 35 gk 37 gy netiyle 75 aldım 2009 kpss de ve memurluğu 1 puanla kaçırdım 40 a 40 yapan yerleşir bence ama en az 50 ye 50 yapmak ta fayda var ...

celine07
Şef
07 Ocak 2010 13:41

arkadasım iibf mezunuysan hiç düşnme ii hazırlan gir maliyeye.. vergi denetmenliği yada gelir uzmanlığı.. ben şuan kpss kursuna başladım hedefim p49 80 üstü vergi denetmenliği bakalımm

07 Ocak 2010 13:45

ben de 2008 iktisat mezunuyum banka çok istiyodum ama olmadı hala işsizim kpss den b gubu için çalışcam artık malesef

lemanyakci
Aday Memur
08 Ocak 2010 17:24

ben de 08 ısletme mezunuyum bankayı cok ıstıyordum ama olmadı 1.5 yıldır beklıyorum kpss bye calısıyorum herkesın gönlünce olur umarım.

08 Ocak 2010 18:12

Kpss de B Grubu için Hangi işler bulunabir ? Mesela Tedaşta Çalışanlar Kpss ye mi Girdi ? Girdiyse o mevkiye nasıl başvuru yaptı ? Biraz Yardım...

hyilmaz01
Aday Memur
10 Ocak 2010 12:24

tedaş diye isim olarak belki birebir sayamama ama mesela mke üniversiteler olsun buralardaki memurluklar veya gümrük olsun veya belediyelerin memurlukları olsun hepsi b grubu ile alıyor muhtemelen tedaş ta b grubu ile alıyordur ama çok geç ya 15 kasım 29 kasım 2010 diyor yerleşirme takviminde çok geç bide 3 4 ay bekletiliriz kazansak bile en az 1 yılı bulur yine çıldırmamak elde değil

10 Ocak 2010 14:16

sağol kardeş...Kpss B Grubu için hangi yer olursa olsun yerleştirmeler kasımda mı olur ? Yani Belediye de olsa Tedaşta olsa vb..... kasımı buluruz diyosun. Bide Bu ilanları nereden buluyolar öss gibi kitapçıkmı var tercih yapıyoruz 1.tercih izmir belediye 2. tercih aydın tedaş ? Kusura bakmayın komik geldiyse kpss yi hiç bilmiyorum :) ilk defa gireceğim.

fmcg
Şef
10 Ocak 2010 14:38

arkadaşlar bankaların hiç bir artısı kalmadı artık günümüzde, eğer çok hırslı ve donanımlı olduğunuzu düşünüyor ve erken yaşta inanılmaz bir kariyer yaparım diyorsanız özel sektöre olan inancınız devam edebilir. ama kalabalıklar içinde alalad biriyim işimle-hayatımı ayırmak istiyorum bu sırada da maddi imkanımın nispeten iyi olmasını istiyorum diyorsanız bugünden itibaren kariyer sitelerine girmayi bırakıp kpss'ye yoğunlaşın, hatta öylesine yoğunlaşınki özel sektöre iş başvurusu dahi yapmayın, nasıl yani derseniz, sadece bir ilana başvurunuz, sınava çağrılmanız, sınav sonucunu beklemeniz, mülakata çağrılmanız, onun sonucunu beklemeniz v.s. sizden sürekli zaman çalan uygulamalardır, "keşke" demek istemiyorsanız tabi...

meozkan81
Yasaklı
11 Ocak 2010 00:47

bu konuyu açan benim durumumu anlatmış.bende bankalardan aradığını bulamayıp kendini kpss'ye verenlerdenim.bu sefer sıkı hazırlanıyorum.inşallah herkesin gönlüne göre olur.

Möhlüz
Aday Memur
18 Haziran 2017 19:37

-kpss den aradığını bulamayıp umudunu bankalara bağlayanlar- da burada mı

paprikari
Kapalı
18 Haziran 2017 19:56

Hahahahhhh

Möhlüz, 7 yıl önce

TriaThlon
Daire Başkanı
19 Haziran 2017 09:44

ibre tersine döndü :)

Möhlüz, 7 yıl önce

06 Temmuz 2017 02:08

Selam kamu bankasından istifa edip kpss ye hazırlanıcam umarım bunu yapmak isteyen başkalarıda vardır

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi