Editörler : F16 Gökçen
«232425262728293031323334»

tncr88
Aday Memur
16 Eylül 2012 04:00

süreç hakkında bilgisi olmayan arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum.

km için görüşmeye davet edildim. ilk önce 100 sorudan oluşan ingilizce sınavına giriyorsunuz. 1 saat içinde hepsini cevaplamanız bekleniyor. ingilizce sınavını geçenler boy kilo ölçümüne alınıyor. bunu da geçen arkadaşlar ingilizce sözlü mülakata alınıyor ki çok kısa sürüyor. ik yi ingilizcenin iyi olduğuna ikna etmişseniz 560 küsür sorudan oluşan bir kişilik envanteri dolduruyorsunuz. ayrıca bir sonraki aşamada görüşeceğiniz psikolog tarafından 2 sayfalık sorulardan oluşan sizi tanımaya yönelik bir kağıt veriliyor. bütün bu aşamalarda başarılı oldum. şimdi bir sonraki aşamayı bekliyorum. bir sonraki aşamada psikoljik test ve kurul karşısında mülakat olduğu söylendi. ben de süreç hakkında tam bir bilgiye sahiğp değilim. kolay gelsin

sos-esra
Aday Memur
17 Eylül 2012 17:44

merhabalar bu başlık çok işime yaradı çünkü cuma günü sunex sınavına davet aldm katılcam ama sorularım vardı yanıtlayan herkese teşekkürler..ama yinede sormak istiyorum bu mülakat sınav aynı gün değilmi kesin?resmi kıyafet giymekte fayda var ve korkuyorum:( özellikle ingilizce mülakattan

sos-esra
Aday Memur
17 Eylül 2012 17:52

of ama bişey daha var burda yazılanları okudum ve tırstım baya bi:) hayırlısı olsun bakalım ne diyim

tncr88
Aday Memur
19 Eylül 2012 20:08

için rahat olsun ingilizcenin öyle advancedmış uppermış olması gerekmiyor. sorular kolay, sakin ol bir saat fazla bile geliyor. boy kilo oranında iyyise ingilizce mülakata alınıyorsaun ki genelde kısaca kendini tanıttırıyor çok kastırmıyorlar. ama bu aşamaları geçtikten sonra kurula çıkacağın gün için korkabilir hatta gerilebilirsin. psikolg cidden çok zorluyoren zaından beni çok zorladı. sinirden ellerim titriyordu ve ellerimi havaya kaldırttı niye titriyor ellerin falan dedi. psikolagun üzerine gelmesini sallamaz gülümsersen sürekli bence alınırsın :) kolay gelsin, başarılar

sos-esra
Aday Memur
20 Eylül 2012 23:41

@tncr88 teşekkürler söylediklerin için umarım iyi geçer yarın mülakatım ve gerigindim şuanda biraz daha rahatladım herhalde geçerim ing mülakatta ingiliz arkdaşlarım falan var anlaşabiliyorum ama gerildim birden aklıma gelmez çünkü söylüyceklerim daha dogrusu in at on onları hiç koymuyorum:( of yine saçmaladım..nese teşekkrler tncr88:)şans dileyn bana

tncr88
Aday Memur
21 Eylül 2012 01:06

geçersin umarım :) kalbimizle seninle. oo süper o zman geçtin şimdiden, benim de yabancı ark var rahat anlaşıyordum ona güvenerek girdim zaten. (ama malesef psk testen elenmişim aradılar)rahat ol yeter :)

dilarac
Şef
07 Ekim 2012 23:26

bende bugün ankara kabin memuru alımı için başvuru yaptım. O da tesadüfii oldu bi arkadaşımn durum iletisini gördüm flying to antalya for sun express training :) aslında thy düşünüyordum ama başvuruları kaçırdğımdan şansımı denemek istedim sun express için .Başvuru yapan varsa ne zaman başvuru yapıldı ve ne zaman arandınız öğrenebilir miyim?

Bi de mülakatları nasıl oluyor? thy gibi 3 aşamalı mıdır?

Gul88
Aday Memur
08 Ekim 2012 14:50

Dilarac, bende 7 ekimde basvuru yaptim. Ne zaman mulakatlara cagiriliriz diye ik' ni arayip sordum. Net bir bilgileri olmadigini basvuruya cevap atip kabul edilirirsek bilgilendirilcegimizi soyledi.bakalim bende bekliyorum. Cevap gelirse yazarim..)

baginn
Aday Memur
28 Kasım 2012 03:12

Selam arkadaslar ben araniza berlinden katiliyorum.

baginn
Aday Memur
28 Kasım 2012 03:18

thy ile ilgili sunu söyleye bilirim.benim teyzemin kizi thy bürosunda calisiyor.bütün müracaatlar onun elinden geciyor.bana söyledigi su AKP lileri kesinlikle tercih ediliyorlar ve daha cok mutasip kisiler.diyer konularda beklentiler hep ayni.

baginn, 11 yıl önce

Selam arkadaslar ben araniza berlinden katiliyorum.

zehranapcak
Aday Memur
21 Aralık 2012 21:11

arkadaşlar istanbul için ingilizce sınava çağrılan kimler var?ayrıca maaş hakkında bilginiz var mı?

Hudia
Aday Memur
25 Aralık 2012 03:16

Merhaba arkadaslar..

Bn iki hfta once basvuruda bulunmustum ve bugun aradilar davet ettiler cuma gunu antalyada.

kendim yurtdisinda ikamet ediyorum gitsem m gitmesemmi bilmiorum.. Bu ingilizce sinavi zormu yoksa? Birz tirstm ya bn, simdi bosu bosuna gtmeyim birde??

Aranizda davet edilen oldumu?

dlzr
Aday Memur
29 Aralık 2012 18:02

Sun Express'n yabancı dil mulakatına giren var mı ?

afratafra1
Memur
03 Ocak 2013 22:18

arkadaşlar 7 ocakta mülakat için msj geldi bana. ankara hilton otelde.. başka katılacak olan varmı

dağkızıl
Aday Memur
05 Ocak 2013 14:56

ggg

dağkızıl
Aday Memur
05 Ocak 2013 14:59

Merhaba arkadaşlar, ben de 26 aralıkta girdim ilk ingilizce sınavına.sınav orta seviyede.daha çok konuşma cümleleri hakim

mesela; biri size thank you demiş sizin cevabınız ne olur not at all var şıklarda ya da ı am broke ıt means demiş ı have no money olacak cevap.ayrıca pilotların uçuş esnasında söyledikleri cümlelerden oluşan paragraflar var işte şu yükseklikteyiz, orada hava sıcaklığı şöyle şeklinde boşluk doldurma var.gramer de kolay zaten 4 şıklı sorular ve anlaşılır,orta seviye bir ingilizce yeterli.

dağkızıl
Aday Memur
05 Ocak 2013 15:02

sonrasında 5 dk yı geçmeyen bir ingilizce konuşma mülakatı onda da ingilizceyi nerden öğrendin,nerden mezunsun hangi bölümden ve neden kabin memurluğu ve son olarak neden diğer arkadaşları değil de seni seçeyim..

dağkızıl
Aday Memur
05 Ocak 2013 15:07

son olarak çağırıldığım 2.mülakatı anlatayım: daracık bir odada karşında 3 insan.2 bayan ve 1 erkek psikolog..hemen ing konuşmaya başladı kadın neden kabin memurluğu kabin memuru nasıl olmalı? kendini tanıt..sonra türkçeye geçtik sun ex hakkında ne düşünüyosun neler biliyorsun.psikolog sürekli gözünü dikiyor sana neden neden neden diyor :) kadınlar soru soruyor cevaplıyorsun yarıda kesip tamam ben cevabımı aldım diyolar. bu ve benzeri şekilde seni sıkıştırmaya çalışıyorlar.gergin bir ortam çıkınca derin bir nefes alıyosunuz. 15dk sürdü benim :) ama 20 dk 30 dk süren arkadaşlar da vardı

mawi4
Aday Memur
11 Ocak 2013 00:27

dağkızıl hangi base için oldu bu mülakat süreci ?

mawi4
Aday Memur
11 Ocak 2013 00:28

bir de psikolog görüşmesi için mülakattan ne kdr süre sonra hbr verdiler ?

Toplam 9031 mesaj
«232425262728293031323334»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi