Editörler : F16 Gökçen
«341342343344345346347348349350351352»

Barisgnc
Aday Memur
15 Ocak 2019 10:05

merhaba arkadaşlar . Bende basvuru yapmayı planlıyorum. Kabin hizmetleri bölümü mezunuyum. Online 100 soruluk test kamera ve mikrofonlumu. Başvuru tarihimden kaç gün sonra sınava girerim. Süreç hakkında pek bilgim yok whatsapp grubu varsa veya burdan bilgilendirecek arkadaşlara ihtiyacım var .

onursemina
Aday Memur
15 Ocak 2019 13:49

Merhaba online ing sınavı kameralı mikrofonlu olmuyor. Online speaking sınavında laptopun yada tabletinden kameralı ve mikrofonlu olması lazım totalde 5 soru oluyor genelde herkese benzer sorular sorulmuş yalnız ilk çıkan soruya dikkat et onu bende dahil Bi çok kişi atlamış soru ilk başta farkedilmiyor. Hatırlamadığım sorular şunlar,

(Sunexpress hakkında ne biliyorsun)

(Arkadaşların seni nasıl tanımlar)

(Bu işi neden istiyorsun)

Gibi. Bu sınavı geçtikten sonra 50 ve üzeri aldıysan mmpı testi geliyor onuda geçersen zaten bir hafta içinde aranıyorsun kurul için. Bazılarına bir haftada bazılarına ikigün içinde yani farklılık gösteriyor geri dönüşlerde. Şimdiden başarılar..

Barisgnc
Aday Memur
15 Ocak 2019 13:55

Bu açıklama için çok teşekkür ederim. Aklımdaki bütün soru işaretleri kalktı. Tekrardan teşekkür ederim.

onursemina, 5 yıl önce

Merhaba online ing sınavı kameralı mikrofonlu olmuyor. Online speaking sınavında laptopun yada tabletinden kameralı ve mikrofonlu olması lazım totalde 5 soru oluyor genelde herkese benzer sorular sorulmuş yalnız ilk çıkan soruya dikkat et onu bende dahil Bi çok kişi atlamış soru ilk başta farkedilmiyor. Hatırlamadığım sorular şunlar,

(Sunexpress hakkında ne biliyorsun)

(Arkadaşların seni nasıl tanımlar)

(Bu işi neden istiyorsun)

Gibi. Bu sınavı geçtikten sonra 50 ve üzeri aldıysan mmpı testi geliyor onuda geçersen zaten bir hafta içinde aranıyorsun kurul için. Bazılarına bir haftada bazılarına ikigün içinde yani farklılık gösteriyor geri dönüşlerde. Şimdiden başarılar..

onursemina
Aday Memur
15 Ocak 2019 13:59

Rica ederim yardımcı oldumsa ne mutlu bana.

Bir cümlede yazım hatası olmuş hatırladığım sorular kısmı dikkate almayın.

Kafanıza takılan şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım..

Barisgnc, 5 yıl önce

Bu açıklama için çok teşekkür ederim. Aklımdaki bütün soru işaretleri kalktı. Tekrardan teşekkür ederim.

onursemina
Aday Memur
15 Ocak 2019 14:21

Unutmadan 100 soruluk ing sınavda sadece kayıt altına alınıyorsun yani karşında herhangi biri yok ama kopya ihtimaline karşı yani. Speaking de de zaten karşında birisi yok ama kamera ve mikrofonlu olması şart aynı şekilde kayıt alıyorlar sesli bir şekilde cevaplamak lazım

Barisgnc, 5 yıl önce

merhaba arkadaşlar . Bende basvuru yapmayı planlıyorum. Kabin hizmetleri bölümü mezunuyum. Online 100 soruluk test kamera ve mikrofonlumu. Başvuru tarihimden kaç gün sonra sınava girerim. Süreç hakkında pek bilgim yok whatsapp grubu varsa veya burdan bilgilendirecek arkadaşlara ihtiyacım var .

4fly
Kapalı
15 Ocak 2019 17:19

arkadaşlar son kez yazıyorum :)

4fly
Kapalı
15 Ocak 2019 17:28

Başvuru yapan adaylar yeterli katılıma göre aranıyor katılım doluysa aranmıyor bir sonra ki başvuruda tekrar kayıt yapmalısınız kariyer üzerinden .

ilk önce sınav oluyorsunuz 100 ingilizce soru b1,b2 gramer ağırlıklı . Sınav başarı gösteren adaylar ( 100 soruda 50 doğru yapman adaylar ) ingilizce mülakata alınıyor burada hiç kasmayın çok basit sorular rahat olur ( be tourist :) ) sonra burada da başarı gösteren adaylara 100 soruluk kişilik envanter soruları maillerine gönderiyor gönderdikleri gün verecekleri sürede yapıyorsunuz kişilik envanteri çok önemli '' en sevdiğiniz renk nedir sorusuna kırmızı derseniz . başka bir soruda alacağınız arabanın rengi ne olur gibi bir soru çıkarsa kırmızı demelisiniz '' bu tarz sorulara dikkat .

Bunlardan da geçen adaylar artık olumlu oluyor ve 15-30 günlük simülatör eğitimlerine katılıyor eğitim süresince asgari ücret alıyorsunuz yüzme bilmeyen adaylar varsa yüzme öğrensin ve kilo oranınızı koruyun .

iyi günler

liliumlily
Aday Memur
15 Ocak 2019 19:48

teşekkür ederim mülakat bugündü. Çok stresliydi. Hebele hübele takıldım
Writer1, 5 yıl önce

Sonraki süreç evrak toparlama klasik işe giriş belgelerinin yanında firmanın istediği başka belgeleri de toparlamak gerekiyor bunları da ayrıntılı olarak maille iletiyorlar zaten yeterli süre de var evrakların toparlanması için. Evraklarla ilgili sorular için de belli telefon numaraları paylaşılıyor arayıp merak ettiklerinizi sorabilirsiniz yardımcı oluyorlar. sonrasında da eğitim süreci başlıyor 1,5 ay civarı sürecek sanırım. Mülakatınızda başarılar :)

bluejay93
Aday Memur
16 Ocak 2019 02:34

Evet maalesef, online ingilizce sınavımı tamamladıktan 2 hafta sonra olumsuz mail aldım. İstanbul için başvurmuştum.

hinnih, 5 yıl önce

Ben de günlük giyinmiştim, olumsuz mail mi geldi size? Hangi base için başvurmuştunuz?

sema denk
Aday Memur
16 Ocak 2019 04:19

değerli arkadaşlar yılda kaç defa yapılıyor bu alımlar ?

16 Ocak 2019 12:42

2 ocak'ta mülakata girip olumlu olumsuz dönüş alan var mı?

aysehare
Aday Memur
16 Ocak 2019 16:23

Merhaba, pratik dil sınavımı tamamladıktan bir gün sonra filtreleme adımınız yenilenmiştir diye bir mail aldım. Bu şekilde bir mail alan var mı acaba ?

ajzen
Aday Memur
16 Ocak 2019 18:44

Arkadaşlar selam, bugün sabah 11'de iş teklifini kabul ettim. 21 Ocak eğitimi için Antalya'ya davet ettiler fakat belgeler fazla olduğu için 4 gün de kısa bir süre olduğu için 4 Şubat eğitimine katılacağım.

Kısaca deneyimlerinden bahsedeyim. 17 Aralık'ta Online İngilizce Testine girdim 68 puan aldım. Daha sonra ertesi gün video mülakatını tamamlayıp gönderdim. 2 Hafta hiçbir haber gelmedi, 3 Ocakta Envanter Testini gönderdiler tamamlayıp gönderdim. Daha sonra 9 Ocak'ta arayıp 14 Ocak 2019 tarihi için Ankara'da Divan Otel'de 16.00'da mülakata davet ettiler.

Mülakata girdiğimde 3 kişiyle görüştüm. Öncelikle bahsettiler görüşmemiz karşılıklı konuşma olarak Türkçe ve İngilizce şeklinde gerçekleştireceğiz diye daha sonra hepsi kendini tanıttı. İngilizce olarak başladık;

Whats your hobbies and education can u tell us about yourself ? şeklinde. Daha sonra hobilerimden bahsederken en son okuduğun kitap, neden okudun diye sordular. Daha sonra Why do u wannt to be a cabin crew? What do you think cabin members do ? daha sonra What are the challenges faced by a flight attendant? sorularını sordular. En son What do you know about SunExpress dediler ve konuşurken thats enough deyip Türkçe mülakata geçtik. (Zamanım az olduğu için hızlı yazıyorum hatalarım olabilir)

Türkçe'de Neden mesleğini yapmıyorsun, hangi tür zorlukları yaşayacağını biliyor musun, özgeçmişinde hizmet sektörü yok sence hizmet sektörü sana göre mi, seni en çok zorlayan insan tipi, aiilen seni nasıl tanımlar, bir iletişimci olarak iletişimde dikkat etmen gereken şeyler nedir ? dediler. Daha sonra psikolog envanterimden sorular sordu üniversitede veya işlerinde olumsuz dönüşler aldın mı, grup mu bireyselci misin, kendinde en sevmediğin özelliği anlamadım tekrar açıklar mısın, en sevdiğin söz neden bu şeklindeydi. Son olarak kabin amiri bir yolcu yanındaki yolcuyu sana şikayet etti kokuyor ve 2 saat bununla uçmak istemiyorum diye. Ne yaparsın dedi.

Daha sonra İnsan Kaynakları referans yazmamışsın dedi. Ben de nedenini açıkladım. Güldüğünü kanıtlayacak referanslarını bana yarına kadar at dedi. Maaş beklentin ne dedi cevapladım, en düşük 4000den başlıyor haberin olsun dedi. Çıkabilirsin dedi ve böylece bitti.

Gelelim verebileceğim tüyolara;

Video mülakatta ve İngilizce Online Testte puanınız sınırdaysa size İngilizce'de roleplay yaptırmaları çok yüksek. Ben aynı zamanda kız arkadaşımla beraer girdim onun puanı 58idi ve ona roleplay yaptırdılar. Roleplay ise uçakta birisi tuvalette kafasını vurmuş, kafası kanıyor nasıl müdahale edersin şeklindeydi. Bir diğer tüyo olarak ne yaparsanız yapın gülün, psikolog sürekli uyarıyor biraz güler misin diye insan kaynakları 12 saat bu işi yapınca gülebilecek misin diyor, bize yapay değil sürekli güler yüzlü olan insanlar lazım diyor. Bunu yaparsanız 1-0 öndesiniz. Bunun haricinde envanterinizi hatırlamaya çalışın zayıf yönlerinize ne yazdınız, okuduğunuz en son kitap ve neden, arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlar sorularını hemen sorabilirler. İngilizce konusunda heyecan yapabilirsiniz takılabilirsiniz keza ben takıldım ve şuan Türkçe bile konuşamıyorum özür dilerim şeklinde söyledim heyecanlı olmanızı anlıyoruz bu normal dediler ve sonra tekrar devam ettim. İngilizce olarak sizden Akademik bir dil istemiyorlar insanları anlayıp cevap verebilme yeteneğinize bakıyorlar. Ben unları yaptım ve 1 gün sonra iş teklifi aldım. Başarılar bol şanslar herkese.

Cicekkkubraa
Aday Memur
16 Ocak 2019 22:48

tebrikler :) darısı bizim başımıza :) video sınavının aynı gün gelmediğine sevindim geçen alımlarda hemen gönderildiğini okumuştum. benimde yarın sınavım umarım olumlu olur :)

ajzen, 5 yıl önce

Arkadaşlar selam, bugün sabah 11'de iş teklifini kabul ettim. 21 Ocak eğitimi için Antalya'ya davet ettiler fakat belgeler fazla olduğu için 4 gün de kısa bir süre olduğu için 4 Şubat eğitimine katılacağım.

Kısaca deneyimlerinden bahsedeyim. 17 Aralık'ta Online İngilizce Testine girdim 68 puan aldım. Daha sonra ertesi gün video mülakatını tamamlayıp gönderdim. 2 Hafta hiçbir haber gelmedi, 3 Ocakta Envanter Testini gönderdiler tamamlayıp gönderdim. Daha sonra 9 Ocak'ta arayıp 14 Ocak 2019 tarihi için Ankara'da Divan Otel'de 16.00'da mülakata davet ettiler.

Mülakata girdiğimde 3 kişiyle görüştüm. Öncelikle bahsettiler görüşmemiz karşılıklı konuşma olarak Türkçe ve İngilizce şeklinde gerçekleştireceğiz diye daha sonra hepsi kendini tanıttı. İngilizce olarak başladık;

Whats your hobbies and education can u tell us about yourself ? şeklinde. Daha sonra hobilerimden bahsederken en son okuduğun kitap, neden okudun diye sordular. Daha sonra Why do u wannt to be a cabin crew? What do you think cabin members do ? daha sonra What are the challenges faced by a flight attendant? sorularını sordular. En son What do you know about SunExpress dediler ve konuşurken thats enough deyip Türkçe mülakata geçtik. (Zamanım az olduğu için hızlı yazıyorum hatalarım olabilir)

Türkçe'de Neden mesleğini yapmıyorsun, hangi tür zorlukları yaşayacağını biliyor musun, özgeçmişinde hizmet sektörü yok sence hizmet sektörü sana göre mi, seni en çok zorlayan insan tipi, aiilen seni nasıl tanımlar, bir iletişimci olarak iletişimde dikkat etmen gereken şeyler nedir ? dediler. Daha sonra psikolog envanterimden sorular sordu üniversitede veya işlerinde olumsuz dönüşler aldın mı, grup mu bireyselci misin, kendinde en sevmediğin özelliği anlamadım tekrar açıklar mısın, en sevdiğin söz neden bu şeklindeydi. Son olarak kabin amiri bir yolcu yanındaki yolcuyu sana şikayet etti kokuyor ve 2 saat bununla uçmak istemiyorum diye. Ne yaparsın dedi.

Daha sonra İnsan Kaynakları referans yazmamışsın dedi. Ben de nedenini açıkladım. Güldüğünü kanıtlayacak referanslarını bana yarına kadar at dedi. Maaş beklentin ne dedi cevapladım, en düşük 4000den başlıyor haberin olsun dedi. Çıkabilirsin dedi ve böylece bitti.

Video mülakatta ve İngilizce Online Testte puanınız sınırdaysa size İngilizce'de roleplay yaptırmaları çok yüksek. Ben aynı zamanda kız arkadaşımla beraer girdim onun puanı 58idi ve ona roleplay yaptırdılar. Roleplay ise uçakta birisi tuvalette kafasını vurmuş, kafası kanıyor nasıl müdahale edersin şeklindeydi. Bir diğer tüyo olarak ne yaparsanız yapın gülün, psikolog sürekli uyarıyor biraz güler misin diye insan kaynakları 12 saat bu işi yapınca gülebilecek misin diyor, bize yapay değil sürekli güler yüzlü olan insanlar lazım diyor. Bunu yaparsanız 1-0 öndesiniz. Bunun haricinde envanterinizi hatırlamaya çalışın zayıf yönlerinize ne yazdınız, okuduğunuz en son kitap ve neden, arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlar sorularını hemen sorabilirler. İngilizce konusunda heyecan yapabilirsiniz takılabilirsiniz keza ben takıldım ve şuan Türkçe bile konuşamıyorum özür dilerim şeklinde söyledim heyecanlı olmanızı anlıyoruz bu normal dediler ve sonra tekrar devam ettim. İngilizce olarak sizden Akademik bir dil istemiyorlar insanları anlayıp cevap verebilme yeteneğinize bakıyorlar. Ben unları yaptım ve 1 gün sonra iş teklifi aldım. Başarılar bol şanslar herkese.

dozz
Aday Memur
17 Ocak 2019 00:26

Merhaba, bir kaç arkadaş yazmış 2 Ocakta mülakata girip dönüş almayan var mı diye. Bende bir geri dönüş almadım ama olumsuzdur diye düşünüyorum. Arayıp sormadım o yüzden. Olumlu olsaydı en geç ertesi gün ararlardı.

17 Ocak 2019 01:33

Arkadaşlar bu 2 ocakta mülakata girip olum lu olumsuz dönüş alan kimse yokmu 15 gündür bekliyorum

liliumlily
Aday Memur
17 Ocak 2019 01:51

ya keşke bir gün öncesinden yazsaydınız bunları çok işime yarardı ben de 15 ocakta girdim mülakata
ajzen, 5 yıl önce

17 Ocak 2019 02:24

Ben de aynı durumdayım. Cv?niz görüntülendi mi mülakat sonrası?

Selmand2, 5 yıl önce

Arkadaşlar bu 2 ocakta mülakata girip olum lu olumsuz dönüş alan kimse yokmu 15 gündür bekliyorum

17 Ocak 2019 05:16

3 ocakta görüntülendi daha da haber yok

dozz
Aday Memur
17 Ocak 2019 13:05

Benim de özgeçmişim 3 Ocakta görüntülendi. Sonrasında herhangi bir geri dönüş almadım.

Toplam 9031 mesaj
«341342343344345346347348349350351352»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi