Editörler : smtvs
05 Ocak 2010 16:37   


Mali müşavirlik sınavında soruları birebir tutturan kurs kafa karıştırdı

haber memurlar net te

Bir özel kurs Mali Müşavirlik Staj Başlama Sınavı'nda çıkan 120 sorudan 79 soruyu birebir tutturunca sorular sızdırılıyor mu sorusu akıllara geldi.

Bir özel eğitim kuruluşu, binlerce Ticaret Lisesi ve Maliye Meslek Lisesi, 2 yıllık yüksekokul ve 4 yıllık lisans mezunlarının girdiği Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) Staja Başlama Sınavı sorularını birebir tutturduğunu açıklayınca soruların sızdırıldığı iddiaları gündeme geldi. İstanbul ve Ankara'da ?kurs? ve ?yayın? faaliyeti gösteren Deha Eğitim adlı özel kuruluş 20 Haziran 2009'da yapılan Serbest Mali Müşavirlik Staja Başlama Sınavı'nda 79 soruyu birebir, 14 soruyu benzer olarak tutturduğunu açıkladı. Birebir tutturulan sorular sözkonusu kuruluşun internet sitesinde de yayınlandı. SORULAR BELLİ

Yeni Şafak'a konuşan Mali Müşavirlik Staj Başlama Sınavı'na hazırlanan bazı adaylar ise durumdan rahatsızlıklarını belirtti. M.G. adlı öğrenci ?Bu kadar çok sorunun tıpatıp özel bir kurs tarafından tutturulması soruların sızdırılması olasılığını aklımıza getiriyor?derken, iddiaları cevaplayan Deha Eğitim Bakırköy Şube Sorumlusu Mevlüt Öztürk, ?Bunlar öğrencilerin spekülasyonları Biz soruları ele geçirsek 120'sini de veririz 80'ini niye verelim. Bu konuda çıkacak sorular bellidir? diye konuştu.

YENİŞAFAK

Memurlar Net. den alınmıştır

05 Ocak 2010 17:52

cumhurgüray
Şef

Arkadaşım soruların birebir çıkması seni şaşırtmasın,zira smmm sınavı gün geçtikçe basitleşti hem staj başlatma hem yeterlilikte aynı soruları ısıtıp ısıtıp adayların önüne koyuyorlar her sınavda en 40-50 sorunun aynısı yada benzeri 2-3 sınav öncesinde çıkmış oluyor

06 Ocak 2010 01:10

sınavmen
Daire Başkanı

az bile tutturmuş..........:))))) zaten her sınavda tamamı geçmiş yıl sorularından çıkmaktadır.... isteyenler www.tesmer.org.tr deki geçmiş yıl sorularını karşılaştırsın...........adamlar o kadar bilinçsiz ki bunu anlayamıyorlar:)))

25 Temmuz 2011 09:32

uzman muhasebeci
Şef

deha dersanesi evet bende sağlam bi yerden duydum para ile soruları aöf den alıyormuş. dağıttıkları yaprak testlere bakın aynısı çıkan soruların.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;